قیمت چین لینک به مقاومت چند ماهه نزدیک شده است؛ آیا وقت هولد کردن است؟

قیمت چین لینک به مقاومت چند ماهه نزدیک شده است | همتاپی

قیمت چین لینک علیرغم موج فروش ناگهانی چند روز اخیر در بازار ارز دیجیتال، توانست بالاتر از حمایت 8 دلاری باقی بماند. این حمایت جدید، خریداران را به شکستن مقاومت محدوده رنج در سطح 9.4 دلار دلگرم کرده است و خرید چین لینک در این سطوح ممکن است افزایش یابد. علاوه بر این، افزایش حجم فعالیت همزمان با نزدیک شدن قیمت به مقاومت، نشان‌دهنده احتمال قوی ایجاد یک بریک اوت صعودی است.

 نکات کلیدی تحلیل قیمت چین لینک

یک بریک اوت صعودی از مقاومت 9.4 دلاری می‌تواند فرصت رشد 18٪ را برای قیمت چین‌لینک ایجاد کند.   شیب افزایشی شاخص قدرت نسبی (rsi) نشان‌دهنده یک روند خرید پایدار است.  حجم معاملات روزانه چین‌لینک با رشد 207٪، برابر با 1.7 میلیارد دلار است.

قیمت چین لینک در طول شش ماه گذشته، کاملاً رنج یا بدون روند بوده است. قیمت‌های 9.4 و 5.7 دلار، مقاومت‌های قوی این رنج هستند و مانع هرگونه فعالیت معاملاتی فراتر از این سطح شده‌اند. علاوه بر این همزمان با روند بهبود اخیر بازار ارز دیجیتال، قیمت این آلتکوین از حمایت 6.6 دلاری به مقاومت 9.4 دلاری رسیده است. این روند بهبود صعودی با ثبت یک رشد 42٪ طی سه هفته گذشته، خریداران را به تست دوباره مقاومت محدوده رنج (9.4 دلاری) تشویق کرده است.

نمودار قیمت چین لینک به دلار. منبع: تریدینگ ویو  | همتاپی

نمودار قیمت لینک به دلار. منبع: تریدینگ ویو 

ضمنا با رشد امروز بازار ایالات متحده، بازار ارز دیجیتال با جبران فروش ناگهانی ساعات اولیه روز سعی کرد برتری را از آن خود کند. در نتیجه، قیمت چین‌لینک که امروز نزدیک به 10٪ افت کرده بود، بلافاصله برگشت و تا زمان انتشار اخبار، رشد 3٪ را ثبت کرد.

در حال حاضر، خرید و فروش چین لینک با نرخ 9.17 دلار انجام می‌شود و در تلاش برای بریک اوت مقاومت 9.4 دلاری است. بسته شدن یک شمع روزانه بالای این مقاومت، مومنتوم صعودی محصور شده را آزاد کرده و یک فرصت ورود به پوزیشن لانگ را فراهم خواهد کرد.

این رویه با شتاب بخشیدن به مومنتوم صعودی، قیمت چین‌لینک را 18.5٪ و تا رسیدن به مقاومت 11 دلاری افزایش خواهد داد.

مقاله پیشنهادی: چین لینک چیست

در مقابل، اگر قمت کمتر از مقاومت 9.4 دلاری بماند، خطر بازگشت نزولی همچنان وجود خواهد داشت.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت چین لینک

میانگین متحرک (ema): میانگین‌های متحرک 20، 50 و 100 روزه متراکم در سطح 8 دلار، حمایت بیشتری برای حفظ رالی قیمت صعودی ایجاد کرده‌اند. اما میانگین متحرک 200 روزه همچنان در جهت فروش قرار دارد.

مطالب مرتبط: افزایش فعالیت نهنگ‌ها و تلاش چین لینک برای رسیدن به ۸ دلار

اندیکاتور مکدی (macd): شکاف رو به رشد بین اندیکاتور macd و خط سیگنال حاکی از رشد مومنتوم صعودی و یک رالی قیمت پایدار است.

سطوح روزانه قیمت چین‌لینک

نرخ لحظه‌ای چین لینک: 9.1 دلار

روند قیمت چین‌لینک: صعودی

نوسان قیمت لینک: زیاد

سطوح کلیدی مقاومت: 9.4 و 11 دلار

سطوح کلیدی حمایت: 8 و 6.6 دلار

دلایل رشد قیمت چین لینک

براساس وبسایت سانتیمنت (santiment)، درصد عرضه چین‌ لینک هولد شده توسط آدرس‌هایی با موجودی 1,000 و 1 میلیون چین‌ لینک از 18.2٪ در ماه می به 23٪ در نوامبر افزایش یافته است. این نشان می‌دهد احتمالاً عاملان اصلی بهبود قیمت چین‌ لینک، سرمایه‌گذاران ثروتمند هستند.

قیمت چین‌ لینک برای اولین بار از سیزدهم اوت از 9.20 دلار فراتر رفت؛ یک اوج قیمت سه ماهه علیرغم بازارهای پرنوسان. این رشد قیمت توسط بیشترین تعداد آدرس‌های چین لینک فعال در 5 هفته حمایت شده و تریدرها به شدت مشغول باز کردن پوزیشن‌های لانگ هستند.

 استیکینگ چین لینک در راه است

جالب است بدانید با نزدیک شدن راه‌اندازی استیکینگ (staking) چین‌ لینک، تمایل سرمایه‌گذاران به ذخیره این توکن افزایش یافته است.

سرگئی نظروف (sergey nazarov)، هم‌بنیانگذار چین‌ لینک در اسمارت‌کان (smartcon) امسال اعلام کرد قابلیت پاداش استیکینگ چین لینک که مدت‌ها مورد انتظار بود، در ماه دسامبر راه‌اندازی خواهد شد. همچنین، وب سایت رسمی پروژه تایید کرد «اعضای واجد شرایط» مجاز خواهند بود در ماه دسامبر، توکن‌های لینک را در استخرها استیک کنند.

همکاری‌های جدید و افزایش قیمت چین لینک

چین‌ لینک در سوم نوامبر، خبر یک همکاری جدید و مهم با پلتفرم سیدیفای (seedify) (یک مرکز رشد و لانچ پد پیشرو برای بازی‌های dlt، ان اف تی (nft) و متاورس را اعلام کرد. چین‌ لینک امیدوار است با این همکاری بتواند از خدمات اوراکل (oracle) این پلتفرم برای کمک به توسعه گیم فای (gamefi) و فضای ان اف تی استفاده کند.

سایر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم در واکنش به اعلام ورشکستگی صرافی ftx، به‌طور همزمان دچار افت قیمت شده‌اند، اما قیمت چین لینک به خاطر این همکاری جدید و به‌ویژه هیجان مربوط به قابلیت استیکینگ، در کوتاه مدت رشد کرده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار چین لینک، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت چین لینک مراجعه نمایید.

ترجمه: تیم خرید و فروش چین لینک صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *