قیمت بیت کوین در ۴۵ روز آینده به ۳۰ هزار دلار خواهد رسید

بن آرمسترانگ (Ben Armstrong)، یوتیوبر مشهور بازار ارزهای دیجیتال، در توییتر خود پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین تنها در یک ماه و نیم به ۳۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. او در دنیای ارزهای دیجیتال بیشتر با نام بیت‌بوی (BitBoy) شناخته می‌شود.

با این حال، آمسترانگ انتظار ندارد که بیتکوین تا پایان سال ۲۰۲۳ اتفاقات خیلی خوبی داشته باشد و به همین دلیل، به جامعه ارزهای دیجیتال هشدار می‌دهد که بیش از حد «احساس راحتی» نکنند.

آرمسترانگ در توییت خود نوشته است که قیمت بیتکوین ممکن است طی ۴۵ روز (یا کمی زودتر و دیرتر) به ۲۵,۰۰۰ دلار و یا حتی ۳۰,۰۰۰ دلار برسد. 

با این حال، او به طرفداران این ارز دیجیتال هشدار داده است که در صورت تحقق این پیش بینی بیش از حد نباید خوش‌حال شوند؛ چراکه او باور دارد بیتکوین در بیشتر سال ۲۰۲۳ بین محدوده ۲۰,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

او در توییتر خود نوشته است:

احتمالاً قیمت بیت کوین تقریباً در ۴۵ روز به ۲۵,۰۰۰ تا  ۳۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. هرچند نباید بیش از حد خیالتان راحت باشد. این ارز دیجیتال در بیشتر سال ۲۰۲۳ بین ۲۰,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

وقتی کاربران از او سؤال کردند که چرا این طور فکر می‌کند، او پاسخ داد:

بیت کوین هر چهار سال یک‌بار همین کار را انجام می‌دهد.

او در اصل به رویداد هاوینگ (Halving) بیتکوین اشاره کرده است که هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد. هاوینگ قبلی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و هاوینگ بعدی بیتکوین هم در سال ۲۰۲۴ رخ می‌دهد.

هاوینگ بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) راه‌اندازی شده است، باعث می‌شود که بیتکوین‌های استخراج‌شده توسط ماینرهای این ارز دیجیتال نصف شود تا این ارز دیجیتال کمیاب‌تر گردد.

بعد از هاوینگ قبلی، بیتکوین در سال ۲۰۲۱ روند صعودی خود را شروع کرد و توانست به دو اوج قیمتی جدید برسد. آخرین اوج قیمتی این ارز دیجیتال حدودا ۶۹,۰۰۰ دلار بود که در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) به این سطح قیمت رسید.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین چه زمانی به ۳۰ هزار دلار خواهد رسید؟

همانطور که در بالاتر گفته شد، او پیش بینی کرده است که قیمت بیت‌ کوین در ۱۵ هفته آینده به ۲۵,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

ماینرها و معامله‌گرها در حال فروش بیتکوین‌های خود هستند

علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر مشهور بازار ارزهای دیجیتال، در توییتر خود توضیح داده است که ماینرهای بیتکوین در حال فروش بیتکوین هایی هستند که اخیراً آن‌ها را خریداری کرده‌اند. به نظر می‌رسد هدف آن‌ها از انجام این کار ثبت سود باشد. طبق این توییت، ماینرهای مذکور در ۱ام ژانویه (۱۲ دی) نزدیک به ۳,۶۰۰ بیتکوین در قیمت ۱۶,۷۰۰ دلار خریداری کردند. همچنین، پس از رشد قیت این ارز دیجیتال طی دو هفته ۱,۰۰۰ بیت کوین را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کردند.

با این حال، قیمت بیتکوین هم‌اکنون به بالای سطح ۲۱,۰۰۰ دلار رسیده است و این ماینرها هم از ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) نزدیک به ۴,۰۰۰ بیت کوین خود را به فروش رسانده‌اند. 

مارتینز در توییتر خود نوشته است:

وقتی قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان در ۱ ژانویه (۱۲ دی) ۱۶,۷۰۰ دلار بود، ماینرهای این ارز دیجیتال ۳,۶۰۰ بیت کوین خریدند. آن‌ها بین ۵ ژانویه (۱۶ دی) تا ۱۱ ژانویه (۲۲ دی) هم ۱,۰۰۰ بیت کوین دیگر انباشت کردند. با این حال، وقتی قیمت بیتکوین از محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کرد، ماینرها احتمالاً تصمیم گرفتند سود خود را ثبت کنند و از ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) ۴,۰۰۰ بیتکوین را فروختند.

نمودار موجودی ماینرهای بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار موجودی ماینرهای بیت کوین. منبع: کریپتوکوانت

علاوه بر این، مارتینز در توییت دیگری توضیح داده است که اکثر معامله‌گران بیتکوین در بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، یعنی بایننس (Binance)، در حال استفاده از معاملات فروش و شورت (Short) هستند. در روزی که این توییت منتشر شد، ۵۱ درصد از حساب‌های کاربری مذکور از موقعیت‌های معاملاتی شورت در معامله بیتکوین استفاده کرده بودند. این مقدار پس از مدتی به ۵۷ درصد رسید. 

هنگام انتشار این خبر، قیمت بیتکوین در بالای محدوده 21,200 دلار قرار دارد و در مقایسه با یک روز و یک هفته گذشته به ترتیب 0.62 و 22 درصد رشد کرده است. این رشد قابل توجه در کوتاه مدت نشان‌دهنده تقاضای قوی و احتمال افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به بیت کوین است. چنین روندی می‌تواند فرصت‌های معناداری برای خرید بیت کوین ایجاد کند، به ویژه برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال بهره‌برداری از نوسانات بازار هستند. این تحولات نیز می‌تواند سیگنال‌هایی برای تحلیل‌گران بازار باشد تا بتوانند پیش‌بینی‌های دقیق‌تری از روند آینده بازار ارائه دهند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *