قیمت بیت کوین در آینده از ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار عبور می‌کند

جسی مایرز (Jesse Myers)، مدیر صندوق پوشش ریسک معروف، معتقد است قیمت هر بیت کوین در آینده به 10 میلیون دلار می‌رسد.

این مدیر مالی در مصاحبه‌ای جدید با پایگاه Coin Stories، محاسبات ریاضی و روند تحقق این پیش بینی بزرگ از آینده بیتکوین را توضیح داده است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

مایرز می‌گوید بیتکوین (Bitcoin) در دنیای شک و کاهش روزافزون ارزش ارزهای فیات، به‌عنوان یک ابزار ذخیره ارزش قدرتمند و کمیاب در حال ظهور است.

اکنون وارد عصری شده‌ایم که ضمانت ارزش‌آفرینی ذخیره اوراق قرضه یا ارزهای فیات بسیار بد است زیرا قروض دولتی و تعهدات بدون پشتوانه مالی در آینده، سطحی از چاپ اسکانس را ایجاب خواهند کرد که از بازدهی اسمی ذخیره اوراق قرضه پیشی خواهد گرفت.

این، تنها راه پیش روی ماست. ما فقط در ایالات متحده با 31 تریلیون دلار قروض دولتی و 170 تریلیون دلار تعهدات بدون پشتوانه مالی مواجه هستیم.

از طرف دیگر، با وجود یک کسری بودجه چند تریلیون دلاری، هرسال یک هزینه استقراض 3 تریلیون دلاری هم به آن افزوده می‌شود. بنابراین، موضوع چیزی حدود 4 تریلیون دلار کسری بودجه در آینده مطرح است که باید برای جبرانش، اسکناس چاپ کنید.

این چیزی است که بیتکوین به‌عنوان در دسترس‌ترین گزینه برای ذخیره دارایی توسط مردم، با آن رقابت می‌کند.

به گفته جسی مایرز، بیتکوین با دارایی‌هایی رقابت می‌کند که حجم آنها در مجموع حدود 900 تریلیون دلار است؛ آن هم در شرایطی که سطح فعلی پذیرش جهانی کریپتو خیلی کمتر از انتظار برخی از تحلیل‌گران است.

سؤال اینجاست که قیمت بیتکوین چقدر می‌تواند سود کند و چقدر ارزش واقعی به‌دست بیارد. در حال حاضر، بیت کوین یک دارایی 400 تریلیون دلاری در یک اقیانوس 900 تریلیون دلاری است. این یعنی بیتکوین، یک دوهزارم (2000/1) کل ارزش در جهان است و در مجموع، کل جهان 0.05 درصد از دارایی‌هایش را به بیت کوین تخصیص داده است.

مایرز معتقد است با افزایش نرخ پذیرش این رمزارز پیشرو، حداکثر عرضه کل 21 میلیونی بیتکوین یک شوک عرضه بزرگ ایجاد خواهد کرد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

وی سپس به توضیح محاسباتی پرداخت که منجر به پیش بینی قیمت بیتکوین 10 میلیون دلاری شده است. محوریت این پیش بینی آینده بیتکوین براساس تصاحب نیمی از مارکت کپ طلا توسط بیت کوین و همچنین، بخشی از بازار سایر دسته‌های ذخیره ارزش در دنیاست.

محاسبات مایرز برای تحلیل قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

محاسبات مایرز برای تحلیل قیمت بیتکوین

براساس برنامه زمانی جسی مایرز از آینده بیت کوین، عامل کلیدی این است که چقدر طول می‌کشد تا عموم مردم بیشتر با بیتکوین آشنا شوند و ضمانت ارزش آفرینی واقعی آن را درک کند. وی معتقد است این هدف قیمت می‌تواند در عرضه چند دهه آینده محقق شود.

فکر می‌کنم زمانه بیت کوین آغاز شده است؛ جایی که داشتن بیتکوین یک رکن مهم (اگر نگوییم ضروری) در سودآور بودن استراتژی شخصی پس‌انداز شما است. و یک نسل طول می‌کشد تا مردم، ارزش واقعی بیت کوین را درک کنند.

 بنابراین وقتی می‌گویم به باور من، بیت کوین شانس پایداری برای رسیدن به قیمت 10 میلیون دلار با ارزش امروز دلار را دارد، یعنی از 0.5 درصد کل ارزش دنیا به 25 درصد کل ارزش دنیا خواهد رسید.

بیت کوین این سرمایه را درست مثل یک سیاهچاله جذب خواهد کرد. این چیزی است که به‌گمان من، آغاز شده و فقط در آینده مشخص می‌شود که سرمایه‌گذاران بیتکوین افرادی بودند که وقتی همه بیت کوین را بی‌ارزش می‌دانستند، ارزش واقعی آن را درک کرده بودند.

در مورد ریسک‌های احتمالی آینده بیتکوین، جسی میرز می‌گوید موانع قانونی مهمترین آنهاست.

وی همچنین باور دارد اشاعه‌پذیری بیتکوین، نقش کلیدی در آینده آن دارد و افرادی که ارزش بیت کوین را درک می‌کنند باید مزایایش را برای سایرین توضیح دهند و نسل بعدی سرمایه‌گذاران را تربیت کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: dailyhodl.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *