قیمت بیت کوین با رشدی ۱۲ درصدی ب اوج ۶ ماهه خود رسیده است

قیمت بیت کوین با روند صعودی خود در روز گذشته معامله‌گران را در حالی شگفت‌زده کرده است که بسیاری از آن‌ها منتظر کاهش قیمت این ارز دیجیتال بودند. داده‌های بازار مشتقات بیتکوین نشان می‌دهد که معامله‌گران قصد دارند وارد معاملات لانگ (خرید بیت کوین) شوند.

بیتکوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان، در چند ساعت گذشته با رشدی حدوداً ۱۲ درصدی به محدوده ۲۵,۰۰۰۰ دلار نزدیک شده است که اوج جدید ۶ ماهه آن محسوب می‌شود. در زمان انتشار این خبر، قیمت بیتکوین ۲۴,۶۱۶ دلار بوده و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۱۱.۱۵ درصد افزایش یافته است.

روند صعودی بیتکوین معامله‌گران را در حالی شگفت‌زده کرده است که بسیاری از آن‌ها منتظر کاهش قیمت این ارز دیجیتال بودند. وب‌سایت سنتیمنت (Santiment) در این باره اعلام کرده است:

بیت کوین به اوج ۶ ماهه خود رسیده و معامله‌گران را شگفت‌زده کرده است. حال که قیمت این ارز دیجیتال برای اولین بار از ۱۴ اوت ۲۰۲۲ (۲۳ مرداد) به بالای محدوده ۲۴.۲ هزار دلار رسیده، بهتر است مراقب رشد آدرس‌ نهنگ‌ها باشید؛ چرا که افزایش تعداد این آدرس‌ها نشان می‌دهد اعتماد سهام‌گذاران افزایش یافته است.

نمودار آدرس‌های بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار آدرس‌های بیت کوین. منبع: سنتیمنت

هنگام انتشار این خبر، سود بیت کوین از تمام آلت کوین‌های بازار بیشتر بوده است.  این در حالی است که در ماه قبل آلت کوین‌ها تسلط بیشتری بر بیتکوین داشتند. سنتیمنت توضیح داده است که معامله‌گران می‌توانند منتظر انتقال حجم معالات و فعالیت نهنگ‌ها از آلت کوین‌ها به بیتکوین باشند.

نمودار سود بیت کوین در 24 ساعت گذشته | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار سود بیتکوین در 24 ساعت گذشته. منبع: سنتیمنت

با توجه به روند بیتکوین، به نظر می‌رسد خریداران کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. طبق داده‌های کوین‌گلس (Coinglass) مجموع معاملات شورت لیکوییدشده بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۵ میلیون دلار رسیده است.

علاوه بر این، خوش‌بینی سرمایه‌گذارانِ بازار مشتقات بیتکوین نیز افزایش یافته است. سود باز یا اوپن اینترست (Open Interest) بیتکوین در بازار آتی نشان می‌دهد که معامله‌گران وارد معاملات لانگ شده‌اند.نرخ‌های تأمین مالی هم اکثراً مثبت بوده‌اند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران به معاملات لانگ علاقه‌مند شده‌اند.

در نتیجه، داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهند که خریداران کنترل بیتکوین را در دست گرفته‌اند و رشد اخیر قیمت این ارز دیجیتال به احتمال زیاد موقتی نخواهد بود. از طرف دیگر، کندل روزانه بیتکوین برای ادامه روند صعودی آن باید بالای محدوده ۲۵,۰۰۰ دلار بسته شود.

آلت کوین‌ها به بیت کوین می‌پیوندند

به نظر می‌رسد آلت کوین‌ها هم به بیتکوین پیوسته‌اند. قیمت ده آلت کوین برتر بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بین ۹ تا ۱۲ درصد افزایش یافته است. قیمت اتریوم نیز با رشدی ۹.۲۵ درصدی به محدوده ۱,۷۰۰ دلار نزدیک شده است. پالیگان، پلتفرم مقیاس‌پذیر لایه دوم اتریوم، هم اخیراً با تلاش نهنگ‌ها رشد قیمت خوبی را تجربه کرده است.

یکی از کاربران توییتری در این باره نوشته است:

نهنگ‌ها همچنان به پالیگان علاقه‌مند هستند. داده‌های درون‌زنجیره‌ای سنتیمنت نشان می‌دهد که هولدرهای بزرگ متیک از ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) ۵۵ میلیون توکن جدید از این ارز دیجیتال را خریداری کرده‌اند و کل توکن‌های هولدشده خود را به ۶۰ میلیون عدد رسانده‌اند. هولدرهای بزرگ سرمایه‌گذارانی هستند که ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون توکن از یک ارز دیجیتال را هولد می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *