احتمال رسیدن قیمت اتریوم به ۱۵۰۰ دلار به خاطر تقاطع مرگ میانگین‌های متحرک

تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

سقوط قیمت اتریوم به زیر حمایت ۱۶۱۰ دلار و خط روند موجود در نمودار روزانه نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در آینده با اصلاح بیشتری مواجه خواهد شد. حال سوال این جا است که آیا زمان فروختن eth فرا رسیده است؟

نگذار دارایی هات از دست بره

روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته که احتمالاً به خاطر احساسات صعودی پیرامون صندوق etf بیت کوین به وجود آمده بود، بلافاصله با افزایش فشار فروش معامله‌گران ضعیف شد. فروشندگان در آخر هفته گذشته با قدرت زیادی به بازار حمله کردند و باعث شدند که قیمت بیت کوین و اتریوم سقوط کند. به همین خاطر، اتریوم حمایت مهم خود در محدوده ۱۶۱۰ دلار را از دست داد. همین مسئله نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت ممکن است با سقوط بیشتری مواجه شود.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

حمایت مهم اتریوم از دست رفت

اتریوم در روزهای گذشته ۱۰ درصد سقوط کرد و به زیر خط روند حمایتی مهم خود رسید. قیمت این ارز دیجیتال به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه، ۵۰ روزه، ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ روزه خود رسیده و روند نزولی خود را تشدید کرده است. حجم معاملات روزانه هم ۹ درصد رشد کرده و به ۱۶.۵ میلیارد دلار رسیده است.

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

در دو هفته گذشته اتریوم با یک روند اصلاحی جزئی مواجه شد که تحت تاثیر روند صعودی موجود در نمودار روزانه آن قرار گرفت. این ارز دیجیتال در نهایت با حمایت سرمایه‌گذاران توانست رشد کند و خود را به محدوده ۱۷۶۰.۶ دلار برساند. با این وجود بعد از اینکه هیجان سرمایه‌گذاران نسبت به etfهای بیت کوین فروکش کرد؛ قیمت اتریوم هم به شدت کاهش یافت.

[مطالب مرتبط: پیش بینی قیمت ریپل پس از عرضه یک میلیاردی توکن‌ها]

قیمت اتریوم در سه روز متوالی ۷.۲۲ درصد کاهش یافت و در حال حاضر در محدوده ۱۶۰۵ دلار قرار دارد. به خاطر این روند نزولی، قیمت eth به زیر ۱۶۱۰ دلار و روند حمایت مذکور رسید.

با از دست دادن این حمایت مهم، فروشنده‌ها قدرت بیشتری به دست آورده‌اند و می‌توانند قیمت را به سطوح پایین‌تری برسانند. اگر اتریوم در سطوح فعلی خود به ثبات برسد، در آینده ممکن است تا حمایت ۱۵۳۲ دلار و سپس تا محدوده ۱۵۰۰ دلار سقوط کند. در این صورت حدود ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

بهترین قیمت تومانی

آیا روند صعودی اتریوم همچنان پابرجا است؟

تحلیلگران باور دارند که روند نزولی اتریوم منطقی به نظر می‌رسد و این ارز دیجیتال ممکن است بعد از سقوط به محدوده ۱۵۰۰ دلار به روند حمایتی بلندمدت خود برخورد کند. این روند حمایتی سالانه می‌تواند روند صعودی جدید و بلندمدتی را برای این ارز دیجیتال ایجاد کند و پشتوانه لازم برای انباشت کردن eth را فراهم نماید. 

با این وجود، اگر اتریوم به زیر روند مذکور برسد؛ احتمالاً با اصلاح بسیار بزرگ‌تری مواجه می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (rsi): سقوط rsi به زیر محدوده ۴۰ درصد نشان‌دهنده احساسات نزولی معامله‌گران است.

میانگین متحرک نمایی (ema): تقاطع مرگ بین میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه ممکن است فشار فروش اتریوم را زیاد و به سقوط بیشتر آن کمک کند.

در صفحه پیش بینی اتریوم می‌توانید آخرین تحلیل‌های قیمت اتریوم را بررسی کنید.

منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *