ادامه ثبات قیمت بیت کوین در محدوده ۱۷ هزار دلار 

ادامه ثبات قیمت بیت کوین در محدوده ۱۷ هزار دلار  | همتاپی

انتشار گزارش مربوط به آمار شغلی ایالات متحده برخلاف انتظارات بود و نتوانست تاثیر آنچنانی بر قیمت بیت کوین بگذارد. نتیجه این گزارش تنها نوسانات مختصری را برای قیمت بیت کوین به همراه داشت. قیمت این ارز دیجیتال مطرح بازار علی‌رغم انتشار این گزارش حول و حوش 17 هزار دلار باقی ماند.

در نتیجه ثبات قیمت بیت کوین در این محدودهف اگرچه بیشتر آلتکوین‌ها نوسان چندانی را نداشتند اما در میان آن‌ها سه ارز دیجیتال بیشترین نوسانات رو تجربه کردند. این سه ارز  کوانتوم (QNT)، یونی (UNI) و لئو (LEO) هستند.

در روزهای شنبه و یکشنبه بازار ارزهای دیجیتال معمولا نوسانی ندارد و آرام است. در هفته گذشته نیز در این دو روز نوسانی را شاهد نبودیم، اما در اولین روز هفته میلادی، یعنی روز دوشنبه، قیمت بیت کوین سقوط کرد و به ۱۶.۰۰۰ دلار رسید. گاوهای بازار نیز بی‌کار نماندند و قیمت را از ۱۶.۰۰۰ دلار بالا برده و به ۱۷.۰۰۰ دلار رساندند. این تحرکات ناگهانی قیمت، اگرچه در کوتاه‌مدت نوساناتی را در بازار ایجاد می‌کند، اما می‌تواند فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین به قیمت‌های پایین‌تر و کسب سود از افزایش قیمت‌ها در آینده‌ای نزدیک را به وجود آورد.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

پس از گذشت چندین روز که قیمت بیتکوین نتوانست سطح ۱۷.۰۰۰ دلار را بشکند، در نهایت در اول دسامبر (۱۰ آذر) زمانی که قیمت این دارایی به ۱۷.۲۵۰ دلار رسید، این سطح تبدیل به بالاترین سطح قیمت بیتکوین در دو هفته اخیر شد. 

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار

 با وجود احساسات نزولی حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیتکوین نتوانست افزایش بیشتری را تجربه کند و بار دیگر به ۱۷.۰۰۰ دلار بازگشت. این وضعیت می‌توانست با انتشار گزارش شغلی ایالات متحده  در ماه نوامبر (آبان) تغییر کند، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد‌. 

بر خلاف انتظارات، بعد از انتشار این گزارش، بیتکوین به همراه بزرگترین شاخص‌های بازار سهام ایالات متحده، کاهش قیمت داشت. اما، خوشبختانه بیتکوین تنها ۲۰۰ دلار از ارزش خودش را از دست داد و خیلی سریع دوباره به ۱۷.۰۰۰ دلار رسید.

مطالب مرتبط:  پیش بینی توماس لی از قیمت بیت کوین همچنان صعودی است

مارکت کپ بیتکوین همچنان ۳۲۵ میلیارد دلار و دامیننس آن بر آلت کوین ها  نیز همان ۳۸.۲ درصد باقی مانده است. 

ثبات آلتکوین‌های بزرگ بازار ارزهای دیجیتال

بسیاری از آلت کوین‌ها نیز هیچ حرکت قیمتی قابل توجهی از خود نشان نداده‌اند، مانند اتریوم که طی چند روز گذشته از کف قیمتی خودش یعنی ۱۲,۰۰ دلار به بالای ۱۳,۰۰ دلار رسید، اما این اوج همچنان از سقف قبلی آن پایین‌تر بود‌.

در میان آلت کوین‌های بزرگتر، تنها قیمت ارز کاردانو ( ADA) رشد بیش از یک درصد داشته است. قیمت سایر ارزها مانند بایننس کوین (BNB)، ریپل (XRP)، دوج کوین (DOGE)، پالیگان ( MATIC)، پولکادات (DOT)، شیبا اینو (SHIB)، او کی بی (OKB) و لایت کوین ( LTC) افزایش یا کاهش بسیار ناچیزی داشته‌اند. 

قیمت ارزهای دیجیتال | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

قیمت ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال کوانتوم (QNT)، یونی (UNI) و لئو (LEO) تنها دارایی‌های برتر هستند که هر کدام چیزی حدود ۵ تا ۶ درصد افزایش قیمت داشته اند. اکنون کوانتوم با قیمت ۱۳۰ دلار، یونی با قیمت ۶.۳ دلار و لئو با قیمت ۴ دلار در حال معامله شدن هستند.

همانطور که انتظار می‌رود، مارکت کپ کل بازار ارز دیجیتال در همان محدوده روز قبل، یعنی حدود ۸۵۰ میلیارد دلار می‌باشد. 

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *