توقف روند صعودی بیت کوین همزمان با رشد دامیننس بیتکوین

توقف روند صعودی بیت کوین همزمان با رشد دامیننس بیتکوین | همتاپی

همزمان با رشد دامیننس بیت کوین تا سقفی که آخرین بار در ژوئن 2022 ثبت شده بود، بیت کوین که در تلاش برای عبور از قیمت 28,000 دلار بود نتوانست موفق عمل کند.

قیمت بیتکوین (Bitcoin) علی رغم رشد 1 درصدی، نتوانست از سطح 28 هزار دلار عبور کند. این در حالی است که اکثر آلت کوین‌ها در بازه زمانی مشابه، بازار بدون نوسانی را تجربه کرده‌اند.

همچنین شایان ذکر است تحولات روز گذشته بازار، تحت تأثیر خبر خریداری بانک سیلیکون ولی و بازگشایی آن رخ داده بود.

 قیمت بیتکوین سطح 28,000 دلار را تست کرد

علی رغم اینکه روز گذشته قیمت بیتکوین (BTC) با یک درصد رشد، سقف روزانه 28,200 دلار را در صرافی ارز دیجیتال بایننس ثبت کرد اما امروز شاهد اصلاح قیمت تا سطح 26,508 دلار بوده است.

این تحرکات بعد از انتشار خبر خریداری بانک سیلیکون ولی توسط یک مؤسسه مالی مستقر در کارولینای ایالات متحده به‌نام First Citizens Bank & Trust Company، رخ داد.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

براساس خبر شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، شعب این بانک از روز دوشنبه آغاز به‌کار کرده‌اند. در بخشی از این خبر رسمی آمده است:

معامله روزگذشته شامل خرید حدود 72 میلیارد دلار از دارایی‌های بانک سیلیکون ولی با تخفیف 16.5 میلیارد دلاری بود. حدود 90 میلیارد دلار در قالب اوراق بهادار و سایر دارایی‌ها برای واگذاری توسط شرکت بیمه سپرده فدرال در اختیار دادگاه باقی خواهد ماند.

دامیننس بیت کوین در حال افزایش است

یک نکته مهم درباره بازار ارز دیجیتال این است که نه فقط روز گذشته بلکه طی چند هفته اخیر، دامیننس بیت کوین (BTC Dominance) به‌طور کلی در حال افزایش است. این معیار، سهم بیتکوین را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال بازار دنبال می‌کند و اندیکاتوری برای سنجش عملکرد بیتکوین در مقایسه با آلت کوین‌ها است.

در حال حاضر، دامیننس بیتکوین به سقفی رسیده که آخرین بار در ژوئن 2022 مشاهده شده بود؛ این یعنی عملکرد قیمت بیتکوین از بسیاری از آلت کوین‌ها بهتر بوده است.

همانطور که در هیت مپ بالا می‌بینید، اکثر آلت کوین‌ها افت کرده‌اند یا عملکردی بدتر از بیتکوین داشته‌اند؛ البته استثنائاتی هم وجود دارد.

لازم به ذکر است بهترین عملکرد در میان صد رمز ارز برتر بازار (از لحاظ مارکت کپ) به‌ترتیب متعلق به ارز دیجیتال نئو (NEO) با رشد 4.5 درصدی، راکت پول (RPL) با رشد 4.5 درصدی و مسک نتورک (MASK) با رشد 4.3 درصدی بوده است.

در طرف دیگر این طیف، بدترین عملکرد مربوط به ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC) با افت 4.6 درصدی و دش (DASH) با افت 3.8 درصدی بوده است. به‌طور کلی، بازار ارز دیجیتال روز گذشته چندان پرنوسان نبوده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *