شیبا خسته از حرکت در مسیر صعود؛ آماده بازگشت قیمت باشیم؟

تحلیل قیمت شیبا اینو | همتاپی

تا چند هفته پیش ارز دیجیتال شیبا (SHIB) لقب بهترین بازدهی را به خود اختصاص داد، اما در حال حاضر با ضعف خریدار مواجه شده است. با توجه به این ضعف حرکت، شروع روند نزولی ارز شیبا چندان دور از انتظار نیست.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

رفتار قیمت شیبا حاکی از ضعف روند صعودی و افزایش قدرت فروشندگان است. تقاضا در بازار مشتقات نشان می‌دهد که معامله‌گران این ارز دیجیتال پوزیشن فروش را ترجیح می‌دهند.

ارز دیجیتال شیبا در چند هفته اخیر موفق شد در بین پربازده‌ترین ارزهای دیجیتال بازار قرار گیرد؛ اما طبق مشاهدات اخیر احتمال می‌رود این رالی صعودی رو به پایان باشد.

این ارز دیجیتال موفق شد روز شنبه تا قیمت ۰.۰۰۰۰۱۰۵ دلار رشد کند. در ادامه، این روند صعودی با ضعف همراه شد و حرکت سریع قیمت به سمت پایین نشان داد که شیبا راه سختی را برای شکست این مقاومت پیش روی خود دارد.

یکی از دلایل احتمالی این برگشت قیمت، برخورد با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است که در حال حاضر در نقش مقاومت عمل می‌کند. در این ناحیه معامله‌گران در حال تسویه و شناسایی سود معاملات خرید خود هستند.

در زمان نگارش این مطلب شیبا با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۹۴ دلار در حال معامله است. ضعف روند نسبی سه روز اخیر نشان می‌دهد که این حرکت احتمالاً با یک پولبک همراه خواهد بود و این مسئله به‌خوبی در اندیکاتور RSI قابل مشاهده است.

در روز شنبه اندیکاتور RSI این ارز دیجیتال وارد ناحیه اشباع خرید شد و به همین دلیل احتمال پولبک به نواحی پایین‌تر قوت گرفت.

نمودار ارز دیجیتال شیبا | همتاپی

نمودار ارز دیجیتال شیبا، منبع: تریدینگ ویو

مطالب مرتبط: تجزیه‌ و تحلیل قیمت شیبا و BONE در آستانه راه‌اندازی شیباریوم

اگرچه وضعیت فعلی بازار خبر از حرکت نزولی می‌دهد اما باز هم شاهد افزایش جریان خروج پول نبودیم. این وضعیت از روند رِنج در اندیکاتور MFI به‌خوبی قابل مشاهده است. به بیان ساده‌تر، در حال حاضر فشار فروش چندان زیادی روی این ارز دیجیتال وجود ندارد.

خریداران شیبا نگران نباشند: احساسات صعودی همچنان پابرجاست!

احساسات فعلی سرمایه‌گذاران از نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم قابل تشخیص است. معیار احساسات وزنی (Weighted Sentiment) در چند روز اخیر با افزایش همراه بود و در حال حاضر به بیشترین مقدار خود در چهار هفته اخیر رسیده است. این وضعیت نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هنوز هم به روند صعودی شیبا خوش‌بین هستند. در کنار این خوش‌بینی نباید این نکته منفی را فراموش کرد که رشد اخیر شبکه به کمترین مقدار خود در این چهار هفته نزدیک شده است.

نمودار احساسات وزنی و رشد شبکه شیبا | همتاپی

نمودار احساسات وزنی و رشد شبکه شیبا، منبع: سِنتیمنت

افت فعالیت در شیبا از کاهش رشد شبکه آن به‌خوبی پیداست. بر این اساس، اگر بازار نتواند هیجان لازم را در سرمایه‌گذاران ایجاد کند، احتمال می‌رود دیدگاه آن‌ها از صعودی به نزولی تغییر کند.

در بازار مشتقات نیز شاهد تغییرات بزرگی بودیم که احتمالاً خبر از تغییر در احساسات معامله‌گران می‌دهد. در چهار روز اخیر مقدار پوزیشن‌های فروش ارز دیجیتال شیبا از پوزیشن‌های خرید پیشی گرفته است. به زبان ساده، وزن معامله‌گرانی که انتظار افزایش فروش دارند از معامله‌گران خوش‌بین به رالی صعودی بیشتر شده است.

کاهش فشار فروش شیبا به لطف شیباریوم و اپلیکیشن بیت پی

بازگشت خوش‌بینی به معامله‌گران از فشار فروش روی ارز دیجیتال شیبا جلوگیری کرد. این خوش‌بینی احتمالاً به اخبار مربوط به راه‌اندازی شبکه شیباریوم مربوط می‌شود. علاوه بر این طبق آخرین اخبار، کاربران اپلیکیشن پرداخت بیت پی (BitPay) برای پرداخت قبوض خود می‌توانند از این ارز دیجیتال استفاده کنند. این خبر نشان می‌دهد که کاربردهای شیبا روز‌به‌روز در حال افزایش است.

آینده شیبا را چطور تصور می‌کنید؟ آیا کاربردهای بیشتری از این میم‌کوین خواهیم دید؟
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *