شیبا اینو و دوج کوین، کدام یک شانس بیشتری برای صعود دارند؟

شیبا اینو و دوج کوین، کدام یک شانس بیشتری برای صعود دارند؟ | همتاپی

بررسی نمودار جفت ارز شیبا اینو به دوج کوین (SHIB/DOGE) نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته، شیبا اینو شاهد افت 4.5 درصدی نسبت به رقیب خود یعنی دوج کوین بوده است.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

ارزش شیبا اینو نسبت به دوج کوین به مدت دو ماه و به صورت بی‌وقفه در حال افزایش بوده است، به طوری که تمام ریزش ماه اکتبر را جبران نموده است. در ماه اکتبر و هنگامی که ایلان ماسک (Elon Musk) کنترل توئیتر را در دست گرفت، ارزش شیبااینو نسبت به دوج کوین کاهش پیدا کرد، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که شیبا اینو به حداکثر قیمت خود در برابر توکن رقیب رسیده است. هم اکنون توکن شیبااینو با قیمتی معادل 0.00015 دوج کوین خرید و فروش می‌شود.

نمودار هفتگی شیبا اینو / دوج کوین (SHIB/DOGE) | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار هفتگی شیبا اینو / دوج کوین (SHIB/DOGE). منبع: تردینگ ویو

شیبا اینو (SHIB) در مقابل دوج کوین (DOGE)

عوامل متعددی نشان می‌دهند که قیمت شیبااینو در مقابل دوج کوین، به سقف خود رسیده است. به عنوان مثال، با نیم نگاهی به نمودار این جفت ارز، به وضوح شاهد شکل گیری یک واگرایی از ابتدای سال جاری هستیم، به طوری که علی رغم رشد 63 درصدی قیمت شیبا، قیمت دوج تنها کمتر از 30 درصد افزایش داشته است.

یکی از دلایل این اتفاق، این است که در دورانی که بازار در وضعیت ترس شدید قرار داشت، طمع خریداران معطوف به توکنی شد که بنیاد و زیرساخت قوی‌تری داشت، یعنی توکن شیبااینو و پروژه شیباریوم. شاید این موضوع صحیح باشد، اما استدلال دیگر، به عملکرد بسیار ضعیف قیمت دوج کوین در مقابل قیمت بیت کوین و اتریوم بازمی‌گردد. توکن شیبا و دوج کوین در این مدت یکی از بدترین عملکرد‎‌ها در مقابل بیت کوین و اتریوم را به نمایش گذاشت.

در شرایط فعلی و با توجه به قرارگیری دوج کوین در وضعیت اشباع فروش (حداقل در مقایسه با سایر رقبای اصلی)، می‌توان گفت که احتمال بهبود شرایط دوج کوین نسبت به احتمال تداوم رشد شیبااینو بیشتر است. البته در کنار تمام این عوامل باید به این نکته نیز توجه داشت که پروژه شیباریوم هنوز راه اندازی نشده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار شیبا‌اینو، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت شیبا مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش شیبا صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *