ثبت رکوردی جدید در میزان اتریوم لیکوئید شده در ماه دسامبر

ثبت رکوردی جدید در میزان اتریوم لیکوئید شده در ماه دسامبر | همتاپی

اتریوم به تازگی رکورد جدیدی در زمینه بیشترین میزان اتر لیکوئید شده در ماه دسامبر را به ثبت رسانده است. نتیجه این اتفاق ریزش بیش از 6 درصدی  اتریوم در 24 ساعت گذشته بود.

در روز چهارشنبه و پس از تصمیم فدرال رزرو برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره و ادامه سیاست‌های انقباضی، شاهد افت 4 درصدی قیمت اتریوم بودیم. سقوط قیمت اتریوم در روز جمعه و پس از گزارش سخنگوی بایننس، مبنی بر توقف ناگهانی همکاری شرکت حسابرسی Mazars با صرافی‌های رمزارزی، ادامه پیدا کرد. همکاری این شرکت شامل انتشار گزارش اثبات ذخایر صرافی بایننس و سایر شرکت‌های فعال در این حوزه بود.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

پس از انتشار این خبر، قیمت اتر بیش از 5 درصد کاهش یافت. قیمت اتریوم در 24 ساعت اخیر بیش از 6 درصد افت نموده است و در این مدت سطوح 1,287 و 1,210 دلار را به ترتیب به عنوان بالاترین و پایین‌ترین قیمت به ثبت رسانده است و اکنون در سطح 1,212 دلار معامله می‌شود.

ثبت بیشترین سرمایه از دست رفته در این ماه

بر اساس داده‌های پلتفرم کوین گلس (CoinGlass)، رمزارز اتر (ETH) میزان 41 میلیون دلار سرمایه لیکوئید شده یا از دست رفته را به عنوان رکورد جدیدی در ماه دسامبر به ثبت رساند. بیش از 40 میلیون دلار از این سرمایه مربوط به پوزیشن یا سفارشات خرید (Long) و حدود 1.5 میلیون دلار نیز مربوط به پوزیشن‌های فروش (Sell) بوده است. در واقع بیش از 30 میلیون دلار از این سرمایه تنها در یک ساعت لیکوئید شد که کاهش شدید قیمت اتر را به دنبال داشت. این آمار نشان دهنده بیشترین میزان سرمایه لیکوئید شده از ابتدای ماه دسامبر (10 آذر) بوده است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: گلسنود

بیش از 95 درصد از سرمایه لیکوئید شده در پوزیشن های خرید، متعلق به صرافی‌های OKX، بایننس، هوبی (Huobi)، کوینکس (CoinEx) و بای بیت (ByBit) بوده است. 22.07 میلیون دلار از کل اتر لیکوئید شده در صرافی OKX به ثبت رسیده و 10.68 میلیون دلار نیز در صرافی بایننس گزارش شده است.

طی 24 ساعت گذشته 31,942 معامله گر لیکوئید شده و دارایی‌های معاملاتی خود را از دست داده‌اند و مجموع کل رمزارزهای لیکوئید شده نیز به 112.54 میلیون دلار رسیده است. گفتنی است بزرگترین پوزیشن لیکوئید شده نیز مربوط به یک معامله جفت ارز ETHUSD در صرافی بایننس و به ارزش 5.52 میلیون دلار بوده است.

مطالب مرتبط: تحلیل اتریوم: آیا زمان خرید اتریوم فرا رسیده است؟

علاوه بر این داده‌ها، پلتفرم گلسنود (glassnode) نیز در تاریخ 16 دسامبر (25 آذر) گزارش داده است که سفارشات خرید لیکوئید شده در معاملات آتی (فیوچرز) در صرافی بایننس به عدد 6,658,225.15 دلار یعنی بالاترین میزان در 3 ماه گذشته رسیده است. آخرین باری که بالاترین رقم 3 ماهه برای دارایی‌های از دست رفته در بایننس ثبت شده بود به تاریخ 8 نوامبر (17 آبان) و رقم 5,833,448.18 دلار و پیش از بحران صرافی FTX باز می‌گردد.

سفارشات خرید لیکوئید شده در معاملات آتی (فیوچرز) در صرافی بایننس | همتاپی

سفارشات خرید لیکوئید شده در معاملات آتی (فیوچرز) در صرافی بایننس. منبع: گلسنود

ریزش بیشتری در راه است؟

مایکل ون دی پوپ (Michael van de Poppe) تحلیلگر محبوب حوزه رمزارزها در پیش بینی خود در مورد اتریوم، عدد 1,325 دلار را به عنوان مقاومت بسیار مهم قیمت اتریوم معرفی نموده و معتقد بود در صورت شکست این مقاومت، شاهد رسیدن قیمت به 1,550 دلار خواهیم بود. بنا بر تحلیل او، سطوح بین 1,300 و 1,280 دلار نیز به عنوان حمایت اتریوم مشخص شده بود.

با این حال در روزهای اخیر، شاهد افت قیمت پایین‌تر از این ناحیه و قرارگرفتن در محدوده 1,200 دلار بودیم. تحرکات نهنگ‌ها و احساسات حاکم بر بازار، مسیر حرکت اتر در چند هفته پیش رو را مشخص خواهند نمود.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *