قیمت ریپل خود را برای یک روند صعودی بزرگ آماده می‌کند

قیمت ریپل خود را برای یک روند صعودی بزرگ آماده می‌کند | همتاپی

در دو روز گذشته، بازار ارزهای دیجیتال و به ویژه ریپل با روند صعودی خوبی مواجه شد که احتمالاً بحران بانکی آمریکا در آن تأثیرگذار بوده است.

 مانند اواسط ماه مارس (اسفند)، فرست ریپابلیک بنک (First Republic Bank) هم اعلام کرده که با جریان خروجی زیادی دست‌وپنچه نرم می‌کند و همین مسئله باعث شده است سرمایه‌گذاران زیادی به بازار ارزهای دیجیتال روی بیاورند. به همین خاطر، ریپل در روز گذشته از محدوده حمایتی ۰.۴۴ دلار افزایش یافته و با رشدی ۷.۵ درصدی به مقاومت ۰.۴۸ دلار برخورده کرده است.

ریپل همچنان بالای ناحیه اصلاحی ۵۰ درصدی خود قرار دارد و روند کلی آن صعودی است. این ارز دیجیتال برای اینکه بتواند به روند صعودی خود ادامه دهد، باید مقاومت خود را بشکند. حجم معاملات روزانه آن نیز به ۱.۲ میلیارد دلار رسیده و ۱۸ درصد رشد کرده است.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

روند اصلاحی کاردانو به‌خاطر مقاومت‌های موجود در یک خط روند نزولی به وجود آمده است. به‌خاطر وجود همین خط روند، قیمت کاردانو ۲۴.۶ درصد کاهش یافته و از اوج ۰.۵۸۷ دلار به کف ۰.۴۴ دلار رسیده است.

با این حال، حمایت ۰.۴۴ دلار در کنار ناحیه اصلاحی ۵۰ درصدی کاردانو حمایت قوی ایجاد کرده و خط روند نزولی آن را تا حدودی کنترل نموده است. در شش روز گذشته، ریپل وارد یک محدوده نوسانی باریک شده و بین سطوح ۰.۴۸ و ۰.۴۴ دلار در رفت‌وآمد بوده است.

مطالب مرتبط: هجوم سرمایه گذاران به بازار ریپل و افزایش ۸.۸ میلیارد دلاری ارزش بازار XRP

علاوه بر این، کند‌ل‌های رد موجود در دو طرف نمودار کاردانو نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در تلاش است از این محدوده فرار کند و نااطمینانی قابل‌توجهی در بین سرمایه‌گذاران آن وجود دارد.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

به‌طور کلی، اگر ریپل کندل روزانه خود را در حمایت ۰.۴۴ ببندد، فشار فروش آن ممکن است افزایش یابد و با سقوطی ۶ درصدی به زیر محدوده ۰.۴ دلار برسد.

در عوض، اگر کندل کاردانو در بالای مقاومت مذکور بسته شود؛ قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند به محدوده ۰.۵۸ دلار باز گردد.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال

شاخص مکدی (MACD): بخش آبی‌رنگ و نارنجی‌رنگ شاخص MACD به هم نزدیک‌تر شده‌اند که نشان می‌دهد قدرت روند نزولی آن کاهش یافته است. شیب آن‌ها نیز بالاتر از خط میانی است که نشان می‌دهد روند کلی این ارز دیجیتال صعودی است.

میانگین متحرک نمایی (EMA): میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاردانو در نزدیکی محدوده ۰.۴۸ دلار قرار دارد و فشار فروش جدیدی را برای این ارز دیجیتال به ارمغان می‌آورد.

سطوح قیمتی کاردانو

قیمت فعلی: ۰.۴۷۷ دلار

روند: صعودی

نوسان: بالا

مقاومت‌ها: ۰.۴۸ و ۰.۵ دلار

حمایت‌ها: ۰.۴۴ و ۰.۴ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ر‌یپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *