تحلیل قیمت ریپل؛ آیا این حمایت کلیدی حفظ می‌شود؟

ارز دیجیتال ریپل (XRP) در ادامه روند نزولی خود، یک الگوی پرچم نزولی تشکیل داده است که نشان دهنده احتمال اصلاح عمیق این ارز در کوتاه مدت است.

همزمان با ابهام و عدم قطعیت موجود در بازار کریپتو، به نظر می‌رسد که قیمت ریپل در حال تثبیت در محدوده 0.48 دلار است. طی 3 هفته گذشته، روند قیمت ریپل بیشتر در مسیری افقی در حرکت بوده تا عمودی. هم اکنون قیمت XRP در محدوده‌ای فشرده، بین دو خط روند در حال نوسان است. این الگو که در تحلیل تکنیکال با عنوان Bearish Pennant یا الگوی پرچم سه گوش نزولی شناخته می‌شود، معمولاً تداوم کاهش قیمت را در پی دارد.

رشد 6 درصدی قیمت ریپل

در حال حاضر حجم معاملات روزانه XRP، با 9.6 درصد افزایش به 454 میلیون دلار رسیده است. در عین حال، کندل‌های روزانه‌ای که در نزدیکی حمایت این الگو تشکیل شده‌اند، نشان دهنده عدم تغییر در میزان تقاضا در محدوده 0.5 دلار هستند. در صورت عبور قیمت از حمایت این الگو رو به پایین، احتمالاً قیمت ریپل با ریزش 8.5 درصدی مواجه خواهد شد.

نمودار روزانه قیمت ریپل | همتاپی

نمودار روزانه قیمت ریپل

بررسی روند ریپل در 7 روز گذشته نشان می‌دهد که تحرکات این ارز دیجیتال با سردرگمی و عدم قطعیت معامله گران همراه بوده است. در این مدت قیمت XRP دائماً در نزدیکی حمایت الگوی پرچم در نوسان بوده و در نمودار روزانه، چند کندل نزولی، با بدنه بسیار کوچک را ایجاد نموده است که به معنی ناتوانی فعالان بازار در تصمیم‌گیری است.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

با این وجود در چنین الگو‌هایی اغلب شاهد جهش قیمت از محدوده حمایت الگو و رسیدن آن به مقاومت الگو هستیم. با تصور اینکه در روند ریپل نیز شاهد چنین حرکتی باشیم، احتمال جهش 6 درصدی قیمت و به چالش کشیدن مقاومت الگو دور از ذهن نیست.

اما به هر حال اگر اوضاع طبق اصول پیش برود، باید منتظر شکست خط روند پایینی و احتمالاً سقوط 8.5 درصدی آن به سمت 0.45 دلار باشیم.

بهترین قیمت تومانی

پرتاب قیمت به سمت 0.6 دلار

اگرچه تمام نشانه‌های موجود در روند ریپل نزولی به نظر می‌رسد، اما توجه به این نکته بسیار مهم است که مادامی که قیمت درون این الگو قرار داشته باشد، روند XRP در وضعیت افقی ادامه خواهد داشت. حتی یک احتمال امیدوار کننده نیز وجود دارد: در صورت عبور قیمت از خط روند بالایی این الگو، ممکن است شاهد هجوم خریداران و بهبود سریع قیمت تا محدوده 0.6 دلار باشیم.

[مطالب مرتبط: تحلیل قیمت بیت کوین؛ زنگ خطر ریزش برای خریداران!]

با این حال با تحلیل ریپل و بررسی اندیکاتور تکنیکال بولینگر باند (Bollinger Bands) می‌بینیم که باند‌های بالا و پایین بسیار به هم نزدیک شده‌اند و قیمت در یک محدوده بسیار فشرده قرار گرفته‌است. این وضعیت حاکی از سردرگمی روند است. خطوط DI+ (آبی) و DI- (نارنجی) شاخص DMI (Directional Movement Index) نیز در وضعیتی منفی قرارگرفته‌ و سیگنال نزولی صادر می‌کنند.

ما برای شنیدن دیدگاه‌های شما همیشه آماده‌ایم. لطفا در قسمت کامنت‌ها نظرات خود را در مورد این موضوع منتشر کنید.

منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *