تحلیل قیمت ریپل؛ آیا مقاومت ۰.۵۲۵ دلار خواهد شکست؟

تحلیل قیمت ریپل | همتاپی

قیمت ارز دیجیتال ریپل با نماد XRP در ناحیه ۰.۴۸۵ دلار مورد حمایت قرار گرفته است. در صورتی‌که این ارز دیجیتال بتواند مقاومت‌های ۰.۵۱ و ۰.۵۲۵ دلار را از سر راه بردارد، انتظار می‌رود روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

قیمت توکن XRP در حال حاضر با مقاومت‌های ۰.۵۱ و ۰.۵۲۵ دلار دست و پنجه نرم می‌کند. این ارز دیجیتال در زیر سطح ۰.۵۲ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ دوره‌ای در تایم فریم ۴ ساعته معامله می‌شود.

در نمودار ۴ ساعته ریپل یک خط روند نزولی مهم شکل گرفته است که مقاومت آن در حوالی ۰.۵۰۲۰ دلار قرار دارد. اگر این قیمت این رمز‌ارز در کوتاه‌مدت نتواند از مقاومت ۰.۵۲۵ دلار عبور کند، انتظار داریم شاهد یک روند صعودی جدید باشیم.

احتمال بازیابی قیمت ریپل

در طول چند روز اخیر قیمت ارز دیجیتال XRP موفق شد تا مقاومت ۰.۵۵ دلار صعود کند، اما در نهایت با فشار فروش شدیدی مواجه شد. روند نزولی حاصل از این فشار فروش باعث شد قیمت به زیر سطوح حمایتی ۰.۵۳۲ و ۰.۵۲۵ دلار برسد.

فشار فروش در این روند نزولی به اندازه‌ای بود که قیمت این رمز‌ارز برای مدت کوتاهی به زیر ۰.۵ دلار رسید و کف قیمت ۰.۴۸۶۳ دلار تشکیل شد. در حال حاضر ریپل مانند بیت کوین و اتریوم در تلاش است مقداری از این ریزش را جبران کند.

با رسم فیبوناچی اصلاحی از اوج ۰.۵۴۹۰ تا کف ۰.۴۸۶۳ دلار، مشاهده می‌کنیم که قیمت در حال حاضر در ناحیه ۲۳.۶ درصد قرار دارد.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

در زمان نگارش این مطلب توکن XRP در زیر سطح ۰.۵۲ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ دوره‌ای در تایم فریم ۴ ساعته معامله می‌شود. علاوه بر این قیمت این رمز‌ارز به خط روند نزولی خود نزدیک شده است و مقاومت آن در حدود ۰.۵۰۲۰ دلار قرار دارد.

اولین مقاومت پیش روی قیمت ریپل در ناحیه ۰.۵۰۲ دلار و خط روند نزولی قرار دارد. مقاومت مهم بعدی نیز در قیمت ۰.۵۱۸ دلار قرار دارد که همان سطح ۵۰ درصد فیبوناچی است.

نمودار ریپل در تایم فریم ۴ ساعته | همتاپی

نمودار ریپل در تایم فریم ۴ ساعته، منبع: تریدینگ ویو

مقاومت اصلی ارز دیجیتال XRP در ناحیه ۰.۵۲۵ دلار قرار دارد. در صورتی‌که قیمت این رمز‌ارز بتواند با شتاب زیادی از ۰.۵۲۵ دلار عبور کند، احتمال رسیدن به مقاومت ۰.۵۳۲ دلار بسیار زیاد است. اگر این روند ادامه‌دار باشد انتظار می‌رود ریپل در ادامه راه ناحیه مقاومتی ۰.۵۵ دلار را نیز تست کند.

[مطالب مرتبط: تحلیل قیمت بایننس کوین؛ معامله‌گران در انتظار واکنش ناحیه ۲۱۰ دلار]

حمایت‌های پیش روی ریپل

اگر ریپل در عبور از ناحیه مقاومتی ۰.۵۲۵ دلار ناموفق عمل کند، انتظار داریم شاهد شکل‌گیری یک روند نزولی باشیم. در صورت تحقق این سناریو، اولین حمایت پیش روی آن ۰.۴۹ دلار خواهد بود.

در صورت ادامه‌دار بودن این روند نزولی فرضی، ناحیه ۰.۴۸۵ دلار از آن حمایت خواهد کرد. شکست این ناحیه حمایتی کار را برای بازیابی قیمت این رمز‌ارز دشوار می‌کند و احتمال ریزش تا ناحیه حمایتی ۰.۴۵ دلار افزایش می‌یابد.

بهترین قیمت تومانی

وضعیت اندیکاتورهای تکنیکال

تحلیل ریپل از نگاه شاخص‌های تکنیکال به شرح زیر است.

اندیکاتور MACD در تایم‌فریم ۴ ساعته: شتاب مک‌دی در ناحیه نزولی در حال کاهش است.

اندیکاتور RSI در تایم‌فریم ۴ ساعته: مقدار RSI در زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

سطوح حمایتی مهم: ۰.۴۹، ۰.۴۸۵ و ۰.۴۵ دلار

سطوح مقاومتی مهم: ۰.۵۱۸، ۰.۵۲ و ۰.۵۵ دلار

چه پیش‌بینی‌هایی برای بازار ارزهای دیجیتال در هفته آینده دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: blockchair.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *