پیش بینی قیمت ۱۱.۴ تا ۱۳.۹ هزار دلاری برای بیت کوین

پیش بینی قیمت 11.4 تا 13.9 هزار دلاری برای بیت کوین | همتاپی

 کالب فرانزن (Caleb Franzen)، تحلیلگر برجسته ارز دیجیتال و استراتژیست شرکت Cubic Analytics، پیش بینی خود از قیمت بیت کوین را در توئیتر به اشتراک گذاشته است. طبق پیش بینی این تحلیلگر، قیمت بیتکوین، مهم‌ترین رمزارز بازار، در حال سقوط به سطح 14,000 دلار است و حتی شاید پایین‌تر هم برود.

 کالب فرانزن که بعد از فعالیت به عنوان تحلیلگر در حوزه بانکداری وارد حوزه تحلیل ارز دیجیتال شده، یک چارت قیمت بیتکوین به اشتراک گذاشت که قسمتی از آن را براساس کف‌های قبلی بیتکوین علامت زده بود و پیش بینی کرد قیمت بیتکوین در حال حرکت به سمت آن محدوده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

او در توئیت گفت این محدوده به صورت «یک آهنربا برای بیتکوین» عمل می‌کند و افزود این بیانگر یک هدف 11,400 تا 13,900 دلاری برای قیمت بیتکوین است.

هنوز فکر می‌کنم محدوده آبی رنگ یک آهنربا برای بیت کوین است و هدف 11.4 تا 13.9 هزار دلاری را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

این تحلیلگر توضیح داد این هدف، قیمت بسته شدن بیتکوین در دسامبر 2017 بود که اوج چرخه نیز محسوب می‌شد. گذشته از این، همین سطح در سال 2019 و دقیقاً در سطح 13,900 دلار به عنوان یک مقاومت عمل کرد. این باعث شده فرانزن به پیش بینی قیمت بیت کوین خودش اعتماد بیشتری پیدا کند. با این وجود، خاطر نشان کرد این فقط یک احتمال است و قطعی نیست.

درباره این هدف اطمینان خاطر دارم، چون قیمت بسته شدن دسامبر 2017 یا اوج چرخه قبلی بوده است. این سطح همچنین در 2019 به عنوان مقاومت عمل کرد؛ دقیقاً در سطح 13.9 هزار دلار. آیا قطعاً به این سطح سقوط می‎‌کند؟ نه. امکانش هست؟ بله. همان هدفی که از ژوئن تا حالا اعلام کرده‌ام.

نمودار تحلیل قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار تحلیل قیمت بیتکوین

قیمت بیتکوین همچنان زیر فشار فروش

 پادشاه ارزهای دیجیتال از چهاردهم دسامبر (23 آذر) در محدوده 16,800 دلار خرید و فروش می‌شود. آن روز، فدرال رزرو یک افزایش نرخ بهره دیگر، این بار به میزان 50 واحد را اعلام کرد که مطابق انتظار تحلیل‌گران بود.

مطالب مرتبط: ۳ دلیل برای سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال ۲۰۲۳

فدرال رزرو همچنین اعلام کرد برای تداوم افزایش نرخ بهره در سال آینده نیز مصمم است؛ تصمیمی که بازار سهام و ارز دیجیتال را ضعیف‌تر می‌کند. قیمت بیت کوین در آن روز از اوج 18٬244 دلار سقوط کرد و براساس آمار وبسایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، اکنون با نرخ 16٬,848 دلار خرید و فروش می‌شود.

به اعتقاد مایک مک گالن (Mike McGlone) استراتژیست ارشد در شرکت Bloomberg Intelligence، بیتکوین آماده است به محض این که  فدرال رزرو سیاست‌های پولی خودش را تغییر دهد و افزایش نرخ بهره را متوقف کند، عملکرد بهتری نسبت به سایر دارایی‌ها به نمایش بگذارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. ایا کریسمس هم در روند صعودی ارز بیت کوین اثر نداره ؟

    1. اره فک کن تو این ارز دیجیتال و تو این روند نزولی تاثیر داره بدتر میشه