پیش بینی رشد ۱۴۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۳

با آغاز سال نوی میلادی، بازار پیش بینی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های بزرگ داغ شده است. تحلیلگران درباره این موضوع بحث می‌کنند که پرایس اکشن سال 2023 بر شاخ گاوها می‌‎چرخد یا زیر پنجه خرس‌ها؟ سال گذشته، خرس‌ها بربازار غالب بودند و شاخص‌های ارز دیجیتال را به سطح سال 2020 بازگرداندند.

امروز، قیمت بیتکوین 16,700 دلار است و در طول روز کمی رشد کرده است. در تایم فریم بالاتر، بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال، همچنان پرایس اکشن حرکت در یک سقف و کف را نشان می‌دهد. این وضعیت می‌تواند پرایس اکشن اصلی در سال 2023 باشد.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

بهترین قیمت بیت کوین هنوز محقق نشده

به گزارش پایگاه خبری CNBC، قیمت بیتکوین آماده یک تغییر مهم در مسیر خودش است. کارشناسان خوشبینی مثل تیم دراپر (Tim Draper)، یکی از معروف‌ترین خریداران یا به اصلاح گاوهای بیتکوین، معتقداند خرید و فروش بیت کوین بالاتر از نرخ فعلی  خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

دراپر باور دارد که قیمت بیتکوین شاهد رشد 1400 درصدی خواهد بود، سطوح از دست رفته را پس خواهد گرفت و تا اوسط 2023 به بالای 250,000 دلار خواهد رسید. گاوهای بیتکوین معتقدند شرایط اقتصاد کلان، مقبولیت پذیرش کریپتو را به شدت افزایش خواهد داد.

این موج جدید و احتمالی، به استقبال  هاوینگ بیت کوین خواهد رفت.

هاوینگ بیت کوین برای سال 2024 زمانبندی شده اما در گذشته، تأثیر این رویداد روی قیمت‌های بازار خیلی زودتر مشاهده شده است. 

تیم دراپر در این باره می‌گوید:

به باور من از آنجایی که زنان 80٪ سرمایه‌های خرد را کنترل می‌کنند و از هر هفت والت بیتکوین فقط یکی در اختیار زنان قرار دارد، این مانع بزرگ در شرف شکسته شدن است.

کارول الکساندر (Carol Alexander)، استاد امور مالی در دانشگاه ساسکس، معتقد است قیمت بیتکوین می‌تواند شاهد دو رالی صعودی کوتاه مدت باشد. اولی بیت کوین را به دوباره به قیمت 30,000 دلار می‌رساند و دومی به پشتوانه حجم معاملاتی کمتر و بازیگران مهم تا سطح 50,000 دلار پیش می‌رود.

بعد از ورشکستگی صرافی FTX و شرکت Three Arrows Capital، الکساندر انتظار رقابت کمتری را در بازار دارد که فرصت افزایش قیمت بیتکوین را برای سایر بازیگران مهم بازار فراهم می‌کند. پروفسور کارول الکساندر در این باره توضیح می‌دهد:

سال 2023، یک بازار گاوی مدیریت‌شده خواهیم داشت نه یک حباب؛ بنابراین مثل قبل، شاهد رشد برق‌آسای قیمت نخواهیم بود. برای یک یا دو ماه شاهد قیمت‌های ثابت خواهیم بود که در این میان، دوره‌های بازار رنج (Range-bound) و سقوط‌های کوتاه‌مدت نیز رخ خواهد داد.

قیمت بیتکوین تا کجا می‌تواند سقوط کند؟

چشم‌انداز اقتصاد کلان بهتر، مقبولیت ارزهای دیجیتال، هالوینگ و تقلیل عرضه و رقابت کمتر؛ اینها عواملی هستند که می‌توانند به نفع بیت کوین عمل کنند.

در مقابل، اریک رابرتسن (Eric Robertsen) از موسسه Standard Charted ادعا می‌کند قیمت بیتکوین می‌تواند با بازگشت به نرخ سال 2020، سطح 5,000 دلار را نیز لمس کند. عدم اعتماد از سوی سرمایه‌گذاران و تسلیم یا کاپیتولاسیون (Capitulation) بیشتر شرکت‌های کریپتو می‌تواند این سناریو را محقق کند.

مطالب مرتبط: آیا الگوی نزولی جدید روند افت قیمت بیتکوین را تشدید می‌کند؟

سطوح پایین نقدینگی در بازار هم اوضاع را بدتر می‌کند. اگر فدرال رزرو آمریکا، سیاست‌های پولی انقباضی خود را تشدید کند، وضعیت فعلی بازار می‌تواند شاهد یک دوره افت دیگر نیز باشد.

به گفته مارک موبیوس (Mark Mobius) که افت قیمت بیتکوین از 30,000 به 20,000 در سال 2022 را به‌درستی پیش بینی کرده بود، سخت‌گیری فدرال رزرو ادامه خواهد داشت و بیت کوین می‌تواند تا سطح 10,000 دلار نیز سقوط کند.

موبیوس در این باره افزود: «با نرخ‌های بهره بالاتر، هولد کردن یا خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال جذابیت کمتری پیدا می‌کند چون فقط با هولد کردن بیتکوین نمی‌تواند بهره را پرداخت کرد.»

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. عالی بود امیدوارم بیت کوین طبق نظر تحلیل گران هرچه زودتر در سال ٢٠٢٣ صعودی بشه

  2. اگر با همین روند قیمت بیت کوین پیش بره انشالله تا سال ۲۰۲۳ تازه ضرر هایی که از پارسال کردیم صاف میشه

  3. رشددددددددد ۱۴۰۰درصد بیت کوین کمم نیست انصافا اگر بشه من به همه شیرینی میدم