پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین و رشد ۲۳ درصدی ارزش کل بازار

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین | همتاپی

همزمان با افزایش گمانه‌زنی و اظهارنظر‌ها در رابطه با صعود ارزش بازار و حجم معاملات ارزهای دیجیتال، چشم‌انداز تکنیکال و آنچین (داده‌های درون زنجیره) بیت کوین نیز مطلوب به نظر می‌رسد.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

نشانه‌های مربوط به امکان یک حرکت صعودی دیگر در قیمت روز بیت کوین، باعث مثبت شدن نظرات و احساسات موجود در جامعه ارز های دیجیتال شده است. این اتفاق منجر به تداوم پوزیشن های خرید معامله گران و افزایش نقدینگی در بازار شده است.

در همین رابطه، Rekt Capital یکی از تحلیلگران محبوب ارزهای دیجیتال، معتقد است که بزودی ارزش کل بازار ارز های دیجیتال بین 10 تا 23 درصد افزایش می‌یابد و بیشترین سود حاصل از این اتفاق به بیت کوین تعلق خواهد داشت.

به گفته او، محدوده 1.165 تریلیون دلار که زمانی به عنوان یک مقاومت عمل می‌کرد، اکنون تبدیل به یک حمایت برای بازار شده است.

در واقع ارزش بازار ارز های دیجیتال، با اصلاح عمیق‌تری مواجه شد تا حمایت کف ناحیه سبز رنگ (972 میلیارد دلار) را با موفقیت تست کند. بدین ترتیب، مقاومت سابق (ناحیه قرمز رنگ)، تبدیل به یک حمایت جدید (ناحیه سبز) شده است.

اکنون ارزش بازار ارز های دیجیتال باید برای عبور از مقاومت 1.165 تریلیون دلار که با خط سیاه مشخص شده است تلاش کند.

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال | همتاپی

نمودار 1 ماهه ارزش کل بازار ارز های دیجیتال، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

چندی پیش Rekt اعلام کرده بود که اگر ارزش بازار با موفقیت از حمایت 930 میلیارد دلار رو به بالا برگردد، شاهد شکست مقاومت 1 تریلیون دلار در ماه مه (اردیبهشت) خواهیم بود. می‌بینیم که اکنون این مقاومت تبدیل به حمایت شده است. در نتیجه، با افزایش ارزش کل بازار، قیمت و ارزش بازار بیت کوین به عنوان بزرگترین عضو این مجموعه نیز افزایش خواهد یافت.

دلایل بیشتر برای صعود بیت کوین

با بررسی اندیکاتور Know Sure Thing یا KST در نمودار 4 ساعته، می‌توان گفت که حق با این تحلیلگر بوده است. KST به عنوان یک اندیکاتور، نقاط مناسب احتمالی برای ورود یا خروج از بازار را نشان می‌دهد و در زمان نگارش این مقاله، KST خط صفر را به سمت بالا قطع کرده است.

معمولاً این اتفاق به معنای تحولات مثبت در بازار تعبیر می‌شود. از آنجایی که در روند قیمت بیت کوین، شاهد ایجاد سقف بالاتر (Higher High) نیستیم، اما شاخص KST کف بالاتر (Higher Low) ایجاد کرده است، می‌توان آن را به عنوان یک سیگنال خرید در نظر گرفت.

شاخص بولینگر باند (Bollinger Bands) نیز بیت کوین را در بالاترین حد نوسان نشان می‌دهد، اما با این حال اخیراً شاهد نوسان شدید و غیرمنتظره‌ای نبوده‌ایم.

علاوه بر این، قیمت بیت کوین در سطح 31,040 دلار، هیچکدام از باند‌های بالا یا پایین این اندیکاتور را لمس نکرده است. در نتیجه به اشباع خرید یا فروش نرسیده‌ایم.

همچنین به نظر می‌رسد بسیاری از فعالان بازار رالی صعودی بیت کوین بالاتر از 31 هزار دلار را تمام شده نمی‌دانند. زیرا شاخص Funding Rate (فاندینگ ریت یا نرخ تامین سرمایه در معاملات آتی) همچنان بر روی عدد 0.01 درصد ثابت مانده است.

مطالب مرتبط: دامیننس بیت کوین خبر از شروع یک آلت سیزن غافلگیر کننده می‌دهد

همگرایی فاندینگ ریت و حجم معاملات باز (OI)

بطور کلی شاخص فاندینگ ریت نشان‌دهنده تفاوت میان قیمت یک دارایی در معاملات آتی دائمی (Futures Perpetual) و معاملات لحظه‌ای (Spot) است و مقدار منفی این شاخص نشان می‌دهد که کارمزد تامین مالی توسط کسانی که پوزیشن فروش یا short دارند، به دارندگان پوزیشن خرید یا long پرداخت می‌شود.

اما مثبت بودن فاندینگ ریت بیت کوین نشان دهنده جو مثبت و صعودی در این معاملات است، یعنی کسانی که پوزیشن لانگ دارند، کارمزد فاندینگ ریت را به دارندگان پوزیشن شورت پرداخت می‌کنند تا در پوزیشن خود باقی بمانند. علاوه بر این، با توجه به حجم معاملات یا سود باز (Open Interest)، ممکن است میزان تقاضا برای بیت کوین در سطح بالایی باقی بماند.

برای محاسبه حجم معاملات باز یا OI، تعداد کل قرارداد‌های آتی باز از تعداد پوزیشن‌های بسته کسر می‌شود. در زمان نگارش این مطلب، OI به 7.5 میلیارد رسیده است که بالاترین میزان در سال جاری است. این وضعیت حاکی از ورود جریان نقدینگی جدید به بازار است.

با افزایش نقدینگی، ارزش بازار بیت کوین نیز افزایش پیدا می‌کند و قیمت بیت کوین نیز متعاقبا در همین جهت حرکت خواهد کرد.

تحلیل آینده بیت کوین از نظر شما چگونه است؟ احساس کلی شما نسبت به آینده بازار ارزهای دیجیتال مثبت است یا منفی؟

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *