پیتر برنت: قیمت بیت کوین تا سپتامبر ۲۰۲۵ به ۱۵۰هزار دلار خواهد رسید

چکیده مطلب:

 پیتر ال. برانت، تریدر معروف ارزهای دیجیتال، انتظار دارد که بیت کوین تا سپتامبر۲۰۲۵ به ۱۵۰هزار دلار برسد. او تحلیل می‌کند که به‌خاطر هاوینگ بیت کوین و الگوهای گذشته بازار گاوی، این احتمال وجود دارد که بیت کوین دوباره اوج قیمت جدیدی را ثبت کند. تحلیلگران دیگری مانند کریپتوکن (CryptoCon) و پلن‌بی (PlanB) از این پیش‌بینی صعودی برانت پس از هاوینگ بیت کوین حمایت می‌کنند.

 پیتر ال. برانت، تریدر معروف دنیای ارزهای دیجیتال، اخیراً پیش‌بینی جسورانه‌ای را برای بیت کوین به اشتراک گذاشته است. به گفته برانت، بیت کوین ممکن است تا سپتامبر۲۰۲۵ به ۱۵۰هزار دلار برسد. این پیش‌بینی برانت ناشی از الگوهای تاریخی در چرخه بازار بیت کوین به‌ویژه رویداد هاوینگ بیت کوین است.

رویداد هاوینگ بیت کوین: یک چرخه متقارن و تکراری

 گرانت در آخرین تحلیل خود از قیمت بیت کوین، بر نقش حیاتی تاریخ هاوینگ بیت کوین تأکید می‌کند و این چرخه را «تقارن زیبای چرخه‌های گاوی گذشته بیت کوین» می‌نامد. پاداش‌های استخراج‌کنندگان در این رویداد به نصف کاهش پیدا می‌کند و از لحاظ تاریخی اکثرا تعیین‌کننده چرخه‌های صعودی بازار بیت کوین است.

 برانت خاطرنشان می‌کند که زمان‌های بین شروع یک بازار صعودی تا تاریخ هاوینگ بیت کوین، زمان‌های بین تاریخ هاوینگ بیت کوین و اوج بازار بعدی است.

 او گفت:

 تعداد هفته‌های بین تاریخ هاوینگ بیت کوین و اوج بازار گاوی بعدی تقریب با تعداد هفته‌های بین تاریخ هاوینگ و کف قیمت بازار گاوی برابر بوده است.

عملکرد قیمت بیت کوین در هر چرخه هاوینگ - منبع: Peter L. Brandt
عملکرد قیمت بیت کوین در هر چرخه هاوینگ – منبع: Peter L. Brandt

 برانت پیش‌بینی کرد که اگر این الگو پایدار بماند، بیت کوین می‌تواند در اواخر اوت (اوایل شهریور) یا اوایل سپتامبر (اواسط شهریور) ۲۰۲۵ به اوج بعدی خود برسد. وی افزود که به‌احتمال زیاد قیمت بیت کوین ممکن است بین ۱۳۰هزار دلار تا ۱۵۰هزار دلار افزایش پیدا کند و این افزایش قیمت به دنبال یک منحنی سهموی معکوسی است که در بازارهای قبلی مشاهده شد.

 بااین‌حال، برانت همچنان محتاط است و تأکید می‌کند که هیچ روش تحلیلی‌ای، ۱۰۰درصد درست نیست. او ۲ درصد احتمال می‌دهد که بیت کوین قبلاً این چرخه را طی کرده و به اوج قیمت خودش رسیده است.

 برانت به معامله‌گران توصیه می‌کند که عملکرد بیت کوین را از نزدیک زیر نظر داشته باشند؛ زیرا این احتمال وجود دارد که بیت کوین نتواند به بالاترین سطح تاریخ خود برسد و به زیر ۵۵هزار دلار سقوط کند.

چشم‌انداز مثبت تحلیل‌گران دیگر بازار برای قیمت بیت کوین

 سایر تحلیلگران برجسته نیز چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای را برای بیت کوین به اشتراک گذاشتند. کریپتوکن، تحلیلگر فنی کریپتو، شاخص نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) را یک معیار مهم برای شناسایی بالا و پایین چرخه بیت کوین می‌بیند.

 طبق گفته کریپتوکن، قیمت بیت کوین در ماه مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲) به سطحی رسید که آن سطح مطابق با اوج‌های اولیه قیمت در چرخه‌های قبلی بود. چنین فضایی نشان‌دهنده آمادگی بیت کوین برای رشد قیمت بیشتر است.

 از سوی دیگر، پلن‌بی، یکی دیگر از تحلیلگران مشهور ارزهای دیجیتال نیز از دیدگاه صعودی برانت حمایت می‌کند. او در دیدگاه خود به عملکرد قیمت بیت کوین پس از هاوینگ در ماه ژوئن (خرداد) اشاره کرد و تأکید زیادی روی هم‌سویی این جریان با مدل نسبت موجودی به جریان (Stock-to-Flow) داشت.

منبع: بی‌این‌کریپتو
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *