آیا ریزش قیمت بیت کوین در راه است؟

آیا ریزش قیمت بیت کوین در راه است؟ | همتاپی

با وجود اینکه قیمت بیت کوین همچنان در تلاش است که بار دیگر به سطح 25 هزار دلار برسد، برخی تحلیلگران عقیده دارند که ریزش سنگینی در راه است.

رشد خیره کننده بازار رمزارزها در تاریخ 16 فوریه ، باعث دلگرمی اعضای جامعه ارز دیجیتال شد. طی این رشد، بیتکوین پس از 8 ماه تلاش ناموفق، بلاخره از سطح 25 هزار دلار عبور کرد. اما با انتشار اخباری پیرامون احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا (Federal Reserve) و پایداری سختگیری‌ها ، بازار متزلزل شد و ریزش کرد. 

آیا امکان ریزش قیمت بیت کوین وجود دارد؟

با وجود رشد بازار، اصلاح قیمتی اخیر باعث برانگیخته شدن نگرانی برخی تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال شده است . آنها پیش بینی کرده‌اند که در آینده نزدیک قیمت بیت کوین یا به کف جدید می‌رسد یا اصلاح قابل توجهی خواهد داشت. به عقیده آنها این رشد چشمگیر بازار، در طولانی مدت پایدار نبوده و صرفا خرید بیت کوین به صورت هیجانی می‌باشد.

طبق تحلیلی که اخیرا یک متخصص ارزهای دیجیتال که با نام استعاری هازما (Hazma) منتشر کرده است، قیمت بیت کوین آماده بریک اوت (BreakOut) می‌باشد و ممکن است در این ماه روند قیمت این ارز دیجیتال به سمت پایین شکسته شده و به کف جدیدی برسد.  طبق نظریه امواج الیوت ( که شامل 5 موج صعودی و سپس اصلاح است)،  در حال حاضر قیمت بیتکوین با موفقیت 5 موج صعودی خود را پشت سر گذاشته است و ازین پس احتمالا حین اصلاح، سطح حمایت 20 هزار دلار را از دست داده و تا سطوح پایین‌تر ریزش می‌کند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

این دیدگاه توسط تحلیلگران دیگر بازار هم به اشتراک گذاشته شده است.

مطالب مرتبط: آخرین مقاومت بیت کوین قبل از رسیدن به ۳۰ هزار دلار کدام است؟

برای مثال، ال کاپو (il Capo Of Crypto)، معامله گر و تحلیلگر سرشناس بازار ارز دیجیتال، با جدیت دیدگاهی در مورد احتمال ریزش قیمت بیت کوین تا 12 هزار دلار را در توییتر منتشر کرده است.

همانطور که قبلا اشاره کردم، بازار نزولی روی واقعی افراد را نمایان می‌کند. هرچند در آخر، بازار و زندگی افراد را فروتن می‌کنند. بنظر من رسیدن قیمت به 12 هزار دلار دور از انتظار نیست.

تحلیل قیمت بیتکوین

بررسی داده‌های آن چین/ درون زنجیره‌ای (on-chain) بیت‌کوین هم بر احتمال ریزش قیمت این ارز دیجیتال افزوده است. برای مثال، طبق داده‌های پایگاه کریپتو کوآنت (Crypto Quant)، دارایی بیتکوین صرافی‌ها در حال افزایش است، که به معنی افزایش فشار فروش می‌باشد.

در اواسط رشد اخیر، داده‌های SOPR بیت کوین به رنگ قرمز درآمدند، به این معنی که سرمایه گذاران برای حفظ سود، دارایی هایشان را مرتب می‌فروختند.                                                                                       

همچنین طی 24 ساعت اخیر، حجم باز معاملات بیتکوین بیش از 9 درصد کاهش پیدا کرده است که فاکتوری بسیار نزولی می‌باشد.

علاوه بر این، اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال سایت کوین گیپ (Coin Gape)، میانگین‌های متحرک (Moving Average)، سیگنال خرید می‌دهند. در این اندیکاتور عدد 15 نشان‌دهنده خرید و عدد 2 نشان‌دهنده فروش در بازار می‌باشد.

قیمت فعلی بیتکوین 24,833 دلار می‌باشد و طی 24 ساعت اخیر 0.61 رشد کرده است. همچنین رشد آن در 7 روز اخیر 14.80 بوده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *