تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا زمان خرید اتریوم فرا رسیده است؟

تحلیل و پیش بینی اتریوم

قیمت دومین رمزارز برتر بازار یعنی اتریوم، در حال انجام یک اصلاح جزئی است و فعلا از صعود بیشتر باز مانده است. در این مقاله به تحلیل ارز دیجیتال اتریوم پرداخته‌ایم.

قیمت اتریوم پس از رسیدن به سطح 1,300 دلار، 3.5 درصد کاهش داشته است و البته نشانه‌هایی از احتمال ریزش بیشتر نیز قابل مشاهده است. در صورت تداوم فشار فروش، سطح 1,200 دلار که به تازگی رو به بالا شکسته شده است، اولین حمایت پیش روی فروشندگان خواهد بود. اما باید دید که آیا قیمت اتر بالاتر از این حمایت تثبیت خواهد شد یا خیر؟

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

نمودار قیمت اتریوم

نمودار یک روزه قیمت اتریوم به تتر

بازگشت سریع قیمت اتریوم از حمایت 1,100-1,080 دلار، باعث افزایش 20 درصدی قیمت و صعود تا 1,300 دلار شد. این حرکت صعودی، باعث عبور قیمت اتریوم از مقاومت‌های مهمی مانند 1,160 دلار، 1,220 و 1,275 دلار شد.

پس از آن و در طی چند روز گذشته، خریداران در تلاش برای حفظ قیمت بالاتر از حمایت 1,275 دلار بودند، اما این تلاش بی‌فایده بود و در تاریخ 3 دسامبر (12 آذر) مجددا شاهد افت قیمت بودیم. در نتیجه با شکل گیری یک کندل نزولی، روند صعودی اتر با یک اصلاح جزئی مواجه شد.

در حال حاضر قیمت اتر با 1.35 درصد رشد نسبت به روز قبل، در محدوده 1,275 دلار قرار دارد. با این حال، سایه بلند کندل روزانه اخیر، نشانه دهنده احتمال باقی ماندن قیمت، پایین‌تر از نقطه 1,275 دلار است. در صورت تداوم فروش، احتمالا شاهد 3 درصد افت بیشتر و تست دوباره محدوده 1,220 دلار خواهیم بود. در عین حال، کاهش حجم معاملات در مدت این کاهش قیمت، بدان معناست که این اصلاح زودگذر خواهد بود.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ممکن است همپوشانی حمایت 1,275 دلار و محدوده 0.382 فیبوناچی، بعنوان یک سکوی پرتاب جهت ادامه بهبود قیمت عمل کند.

از سوی دیگر، تشکیل یک کندل روزانه پایین‌تر از محدوده 1,275 دلار، احتمال صعود را بسیار کمرنگ می‌کند.

بررسی شاخص های تکنیکال اتریوم 

RSI: ناتوانی شاخص RSI در تثبیت بالاتر از محدوده خنثی، حاکی از عدم اطمینان در بازار است.

میانگین متحرک نمایی (EMA): میانگین متحرک نمایی 50 روزه، عاملی موثر در بازگشت قیمت از 1,300 دلار بود. علاوه بر آن، میانگین متحرک نمایی 100 و 200 روزه نیز به تشدید و ادامه ریزش کمک کردند.

تحلیل اتریوم امروز:

روند: صعودی

میزان نوسان: متوسط

سطوح مقاومتی: 1,375 و 1,500 دلار

سطوح حمایتی: 1,220 و 1,160 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *