آیا روند نزولی اتریوم در روزهای گذشته به پایان رسیده است؟

پیش بینی قیمت اتریوم | همتاپی

سقوط قیمت اتریوم به زیر محدوده رنج یک‌ماهه نشان می‌دهد که احتمال کاهش بیشتر قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد. اما حمایت بعدی ETH در کجا قرار دارد و آیا این ارز دیجیتال تا آن محدوده سقوط می‌کند؟

ساختار بازار اتریوم همچنان نزولی است و سقوط به زیر محدوده مذکور یک سیگنال فروش را صادر کرده است. با این وجود، اگر ETH بتواند خود را به بالای سطح ۱۸۵۰ و ۱۸۸۰ دلار برساند؛ خریداران این ارز دیجیتال می‌توانند دوباره کنترل بازار را به دست بگیرند.

اتریوم از ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) در یک محدوده رنج (از ۱۸۳۷ تا ۱۹۳۳ دلار) قرار داشته؛ اما کندل ۴ ساعته این ارز دیجیتال در شب گذشته در زیر محدوده مذکور بسته شده است. این مسئله نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران ETH همچنان نزولی است.

اتریوم هم‌اکنون به بالای محدوده ۱۸۵۰ برگشته است؛ اما اگر دوباره به محدوده قبلی سقوط کند، فروشندگان آن ممکن است فعال شوند. از طرفی بیت کوین هم در شب گذشته به زیر سطح ۲۹۰۰۰ دلار سقوط کرد. حال سوال اینجا است که آیا این‌ها نشانه‌ای از یک روند نزولی هستند یا تنها یک روند اصلاحی کوتاه‌مدت بوده‌اند؟

با افزایش فشار فروش، اتریوم به زیر محدوده رنج خود سقوط می‌کند

قیمت اتریوم به دلار | همتاپی

قیمت اتریوم به دلار، منبع: TradingView

هر زمان که قیمت یک ارز دیجیتال به زیر یک محدوده نسبتاً بلندمدت سقوط می‌کند، فروشندگان این سوال را مطرح را می‌کنند که آیا این اتفاق فقط یک اصلاح ساده است یا روند نزولی ارز دیجیتال موردنظر آغاز شده است؟ اما مسئله این است که فقط زمان می‌تواند پاسخ دقیق سوال مذکور را مشخص کند.

در زمان نگارش این مطلب، شاخص قدرت نسبی اتریوم (RSI) در نمودار ۵ ساعته این ارز دیجیتال، در زیر محدوده خنثی ۵۰ بوده و نشان داده است که این ارز دیجیتال فشار خرید چندانی ندارد. سقوط ETH به محدوده ۱۸۱۷ دلار (با حجم معاملات بالا) هم نشان داده که ساختار بازار این ارز دیجیتال نزولی است.

شاخص OBV از ماه ژوئن (خرداد) در ناحیه حمایتی خود قرار داشته؛ اما فروشندگان اتریوم هرگز نتوانستند آن را مجبور کنند که به زیر این محدوده برسد. با این وجود بسته شدن کندل مذکور نشان داده است که اگر قیمت اتریوم به سطح ۱۸۴۴ دلار برسد، فروشندگان این ارز دیجیتال فعال می‌شوند. این نظریه تنها در صورتی باطل می‌شود که قیمت اتریوم به بالای محدوده ۱۸۸۰ دلار برسد.

اگر قیمت ETH باز هم کاهش یابد، باید با حمایت بعدی خود در ناحیه ۱۷۷۰ دلار دست‌وپنجه نرم کند. سقوط تا این ناحیه می‌تواند سود خوبی به معامله‌گران شورت اتریوم برساند.

مطالب مرتبط: آیا ریپل روند صعودی خود را از دست داده است؟ پیش بینی قیمت XRP

احساسات نزولی معامله‌گران تغییر نکرده است

قیمت و اوپن اینترست تجمعی اتریوم همراه با CVD تجمعی در بازار اسپات | همتاپی

قیمت و اوپن اینترست تجمعی اتریوم همراه با CVD تجمعی در بازار اسپات – منبع: Coinalyze

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

همان طور که گفتیم، در ۳۱ جولای (۹ مرداد) روند اتریوم از ناحیه ۱۸۷۴ دلار شروع شد و در ا آگوست (۱۰ مرداد) با سقوطی ۳.۲ به محدوده ۱۸۱۵ دلار رسید. همین مسئله هم باعث شد که اوپن اینترست این ارز دیجیتال به سرعت از ۵.۱ میلیارد دلار به ۵.۳ میلیارد دلار برسد. این اتفاق ثابت می‌کند که احساسات معامله‌گران اتریوم همچنان نزولی است.

علاوه بر این، با افزایش قیمت اتریوم در ساعات اخیر شاخص OI نزولی شده است. این نشان می‌دهد که پوزیشن‌های معاملاتی معامله‌گران شورت احتمالاً در روند صعودی ۲۴ ساعت گذشته بسته شده؛ اما معامله‌گران لانگ (خرید) هنوز دست به کار نشده‌اند.

شاخص CVD در بازار اسپات هم طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است تا فشار فروش قابل‌توجه موجود در بازار ETH را ثابت کند.

آینده ارز شیبا را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌‌ها به اشتراک بگذارید
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *