قیمت اتریوم در تلاش برای عبور از یک مقاومت کلیدی

چکیده مطلب:

قیمت اتریوم پس از افت سنگین اخیر، اکنون درتلاش برای بازیابی است اما با چندین مانع مهم در محدوده ۳,۷۴۰دلار روبرو خواهد شد. ازجمله این موانع، خط روند نزولی شکل‌گرفته در نمودار ساعتی و سطح فیبوناچی ۶۱.۸درصد است. گذر از این مقاومت‌ها می‌تواند زمینه را برای افزایش بیشتر قیمت تا سطوح ۳,۸۰۰، ۳,۸۴۰، ۴,۰۰۰ و ۴,۰۸۰ دلار فراهم کند.

قیمت اتریوم در تلاش برای گذر از یک مقاومت کلیدی

قیمت اتریوم (Ethereum) شاهد افت سنگینی بود و تا سطح حمایت ۳,۵۸۰دلار رفت. اتریوم اکنون به‌دنبال بازیابی قیمت است، اما برای ادامه روند صعودی با یک مقاومت بزرگ در نزدیکی سطح ۳,۷۴دلار روبرو خواهد شد.

 • اتریوم یک روند صعودی را آغاز کرد و از سطح مقاومتی ۳,۶۶۰دلار گذشت.
 • قیمت فعلی اتریوم هنوز پایین‌تر از ۳,۷۵۰دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ساعته است. 
 • براساس داده‌های کریکن، در نمودار ساعتی اتریوم یک روند نزولی در نزدیکی ۳,۷۴۰دلار شکل گرفته است که یک ناحیه مقاومت برای اتریوم محسوب می‌شود.
 • احتمال آغاز یک روند صعودی جدید برای جفت ارز اتریوم به دلار وجود دارد، مشروط براینکه قیمت از سطح حمایتی ۳,۶۴۰دلاری پایین‌تر نیاید و این سطح را نشکند. 

 قیمت اتریوم در تلاش با عبور از یک مقاومت کلیدی

قیمت اتریوم با افت زیر سطح حمایت ۳,۶۶۰دلاری، روند نزولی خود را ادامه داد. اتریوم حتی تا زیر ۳,۶۰۰دلار نیز سقوط کرد، اما در نهایت خریداران وارد عمل شدند. بعد از آن، کف قیمتی اتریوم در حدود ۳,۵۷۴دلار شکل گرفت و اکنون، همانند بیت‌کوین، شاهد جبران برخی از این زیان‌ها هستیم.

از طرفی، قیمت بالاتر از سطوح ۳,۶۵۰ و ۳,۶۶۰دلار حرکت کرد. قیمت از سطح فیبوناچی ۵۰ درصدی اصلاح صعودی از کف ۳,۵۷۴دلار تا اوج ۳,۸۳۸دلار نیز رد شد. بااین‌حال، قیمت بالاتر از ۳,۷۰۰ دلار بسته نشد.  

درحال‌حاضر، اتریوم زیر ۳,۷۴۰دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته معامله می‌شود. اگر قیمت دوباره افزایش پیدا کند، احتمالا قیمت اتریوم در نزدیکی ۳,۷۰۰دلار با مقاومت مواجه شود.

اولین مانع بزرگ برای اتریوم در محدوده قیمتی ۳,۷۴۰دلار قرار دارد. یک روند نزولی در همین ناحیه در حال شکل گیری است که مقاومت جدی برای افزایش قیمت محسوب می شود. این روند نزولی نزدیک به سطح ۶۱.۸درصد اصلاح قیمت از کف ۳,۵۷۴دلار تا اوج ۳,۸۳۸دلار است که معمولا یک سطح مهم برای مقاومت در نظر گرفته می‌شود.

اتریوم برای ادامه روند صعودی قیمت باید از سه موانع اصلی در محدوده ۳,۷۴۰دلار عبور کند: 

 • نخست، سطح قیمتی ۳,۷۴۰دلار که خود یک سد مقاومتی محسوب می‌شود. 
 • دوم، یک روند نزولی که درهمین ناحیه درحال شکل‌گیری است و می‌تواند مانع رشد قیمت شود. 
 • سوم، سطح فیبوناچی ۶۱.۸درصد که نزدیک به این محدوده قرار دارد و معمولا از موانع صعودی مهم به شمار می‌آید. 
قیمت اترویم/دلار - منبع: TradingView.com
قیمت اترویم/دلار – منبع: TradingView.com

یک‌شکست صعودی از ناحیه مقاومت ۳,۷۴۰دلار می‌تواند زمینه‌ی افزایش بیشتر قیمت را فراهم کند. مقاومت کلیدی بعدی در ۳,۸۰۰دلار قرار دارد که عبور از آن ممکن است اتر را به سمت ۳,۸۴۰ دلار بکشاند. 

اگر خریداران معاملات اتریوم را بالاتر از ۳,۸۴۰دلار ببندند، امکان تست ناحیه مقاومت ۴,۰۰۰دلار نیز محتمل تر می‌شود. افزایش قیمت بیشتر از این سطوح، می تواند اتریوم را به ناحیه مقاومتی ۴,۰۸۰دلار برساند.

آیا شاهد افت دیگری در قیمت اتریوم خواهیم بود؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۳,۷۴۰دلار عبور کند، احتمالا روند نزولی خود را ادامه می‌دهد. اولین ناحیه حمایت در سمت نزولی نزدیک به ۳,۶۶۰دلار قرار دارد و حمایت اصلی بعدی در محدوده ۳,۶۴۰دلار خواهد بود.

سطح حمایت کلیدی در ۳،۵۸۰دلار قرار دارد. اگر قیمت از این سطح پایین‌تر برود، احتمال سقوط به ۳،۵۰۰دلار وجود دارد. در صورت ادامه روند نزولی و افت‌های بیشتر،  می توانیم شاهد رسیدن قیمت اتریوم به محدوده ۳،۴۵۰ دلار در کوتاه‌مدت باشیم.

شاخص‌های فنی:

 • نمودار MACD ساعتی برای اتریوم به دلار در ناحیه فروش قوی‌تر می‌شود.
 • شاخص RSI ساعتی برای اتر/دلار اکنون زیر ناحیه ۵۰ قرار دارد.
 • سطح حمایت اصلی – ۳,۶۴۰ دلار  
 • سطح مقاومت اصلی – ۳,۷۴۰ دلار 
منبع: نیوز بی‌تی‌سی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *