آیا بیت کوین در مراحل اولیه بازار صعودی خود قرار دارد؟

آیا بیت کوین در مراحل اولیه بازار صعودی خود قرار دارد؟ | همتاپی

به نظر می‌رسد که بازار ارزهای دیجیتال به دو دسته تقسیم شده‌ است. در یکی از این دسته‌ها ارزهای دیجیتالی مثل ریپل رشد کرده‌اند و در دسته دیگر، ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین نزولی هستند. با این حال، تحلیلگران بیت‌فینکس (Bitfinex) پیش بینی کرده‌اند روند نزولی فعلی بیت کوین ممکن است برای مدت طولانی ادامه نداشته باشد.

طبق توضیحات این پلتفرم، بیتکوین در هفته گذشته دستاوردهای خوبی داشته است. این دستاوردها نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان ممکن است با یک روند صعودی دیگر هم مواجه شود. تحلیلگران بیت‌فینکس باور دارند که بیتکوین ممکن است در مراحل اولیه یک بازار صعودی قرار داشته باشد.

بیت کوین به روند صعودی خود نزدیک می‌شود؟

تحلیلگران صرافی بیت‌فینکس به نکات مهمی در زمینه عملکرد بیتکوین در هفته گذشته اشاره کرده‌اند که نشان می‌دهد قیمت این ارز دیجیتال دیر یا زود افزایش می‌یابد. طبق گفته آن‌ها، سرمایه‌گذاران جدیدی به بازار بیتکوین اضافه شده‌اند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

در هفته گذشته، حجم معاملات بیت کوین در بازار مشتقات سریع‌تر از حجم معاملات آن در بازاری آنی افزایش یافته و نوسانات این ارز دیجیتال نیز رشد کرده است. بر اساس تحلیل مذکور، میانگین متحرک هفت روزه حجم معاملات بیتکوین در بازار آنی تنها حدود ۲۴ میلیارد دلار بوده است.

مطالب مرتبط: آیا بیت کوین می‌تواند در ۱۲۰ روز آینده به اوج قیمتی جدیدی برسد؟

با این حال، حجم معاملات بیت کوین در بازار آتی در صرافی‌های مختلف حدود ۱ تریلیون دلار بوده است. اگرچه حجم معاملات بیتکوین در بازار آنی اوج تاریخی آن محسوب می‌شود، به‌هیچ‌وجه به حجم بازار آتی نزدیک نشده است. تحلیلگران بیت‌فینکس اعلام کرده‌اند:

نسبت سود خروجی مصرف‌شده (SOPR) هولدرهای بلندمدت بیتکوین در بازه بلندمدت به بالای ۱ رسیده و نشان می‌دهد که توکن‌های آن‌ها به ناحیه سوددهی بازگشته است. فروش این سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که توکن‌های آن‌ها در شرایط فعلی با روندهای نزولی قبلی مطابقت دارند و سینگال مثبتی برای بازار هستند.

گفتنی است که افزایش حجم معاملات بیت کوین در بازار آنی را می‌توان به بحران بانکی آمریکا نسبت داد که باعث شده است بسیاری از بانکداران سنتی از این ارز دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش استفاده کنند.

حجم معاملات آپشن بیتکوین از ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است

تحلیلگران بیت‌فینکس تأکید کرده‌اند که حجم معاملات آپشن بیتکوین نیز در هفته‌های اخیر به اوج خود رسیده است.

در هفته های گذشته، سود باز (Open Interest) معاملات آپشن بیتکوین تا حدود ۱۲.۱۴ میلیارد دلار افزایش یافته است. این بدان معنا است که سرمایه‌گذاران نهادی به مشارکت خود در بازار بیت کوین ادامه می‌دهند و این ارز دیجیتال در مراحل اولیه روند و بازار صعودی خود قرار دارد.

به گفته تحلیلگران، اگرچه افزایش حجم معاملات بیتکوین برای سرمایه‌گذاران آن بسیار هیجان‌انگیز است، اما با افزایش نوسانات ریسک بیشتری هم ایجاد می‌کند. گفتنی است که درصد عرضه در گردش بیتکوین که حداقل در یک سال گذشته جابه‌جا نشده، در سال گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که عرضه بیتکوین توسط هولدرهای بلندمدت آن کاهش یافته است. تحلیلگران بیت‌فینکس تأکید کرده‌اند:

نسبت سود خروجی مصرف‌شده (SOPR) هولدرهای بلندمدت بیت کوین در بازه بلندمدت به بالای ۱ رسیده و نشان می‌دهد که توکن‌های آن‌ها به ناحیه سوددهی بازگشته است. فروش این سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که توکن‌های آن‌ها در شرایط فعلی با روندهای نزولی قبلی مطابقت دارند و سینگال مثبتی برای بازار هستند.

با این حال، قیمت بیتکوین در ۷ روز گذشته کاهش یافته است. به‌عبارت دقیق‌تر، این ارز دیجیتال در ۲۲ مارس (۹ فروردین) پس از انتشار اخبار مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا توسط بانک مرکزی این کشور از ۲۸,۷۳۸ دلار به زیر ۲۷,۰۰۰ دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تریدنگ ویو

هنگام نگارش این مطلب، قیمت بیتکوین در یک روند نزولی قرار داشته و با رشدی ۵.۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به محدوده ۲۸,۴۸۴ دلار بازگشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعته آن هم هم‌اکنون در بالای محدوده ۲۰ میلیارد دلار قرار دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: blockchair.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *