بررسی امکان رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۱ هزار دلار؛ هیچ چیز بعید نیست

تحلیل قیمت بیت کوین امروز | همتاپی

طی یک هفته گذشته، قیمت بیت کوین روند قدرتمندی را به نمایش گذاشته و از سطح 30 هزار دلار عبور کرده است. به عقیده کارشناسان، شرط پایداری این روند، بسته شدن کندل هفتگی بالای قیمت 30 هزار دلار است.

قیمت بیت کوین امروز (4 تیر 1402) توانست برای سومین با در سال جاری میلادی، سطح 31 هزار دلار را لمس کند. این در حالی است که نحوه بسته شدن کندل هفتگی، تاثیر زیادی در نوسانات پیش رو خواهد داشت.

 

نمودار قیمت بیت کوین | همتاپی

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو

نبرد بیت کوین و مقاومت 31 هزار دلار

داده‌های tradingview و cointelegraph market pro نشان می‌دهد که تحرکات اخیر قیمت بیت کوین حاکی از تمرکز آن برای صعود بیشتر و ثبت بالاترین سقف سالانه است.

با توجه به جلب توجهات به سوی حواشی ژئوپولیتیک در روسیه و حواشی پیرامون آن، قیمت بیت کوین در روز‌های اخیر همچنان قدرت خود را حفظ نمود.

در ادامه و با کاهش تنش‌ها در روز جاری، سرمایه گذاران نسبت به واکنش قیمت بیت کوین به بازگشایی بازار بین المللی در تاریخ 26 ژوئن (5 تیر)، کنجکاو هستند. در همین رابطه، بررسی شیوه بسته شدن کندل هفتگی به عنوان یکی از منابع بررسی نوسانات در تحلیل کلاسیک (با توجه به تعطیلی بازار بین المللی در روز یکشنبه، کندل هفتگی در این روز بسته می‌شود)، از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است.

 

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

یکی از تحلیلگران محبوب با نام مستعار rekt capital، در جدیدترین تحلیل خود اعلام کرده است که صعودی‌ترین سناریو برای بیت کوین در صورتی اتفاق می‌افتد که کندل هفتگی بالاتر از 30 هزار دلار بسته شود. او با انتشار یک پست در توئیتر اعلام کرد:

بیت کوین بالاخره موفق به شکست روند نزولی چند ماهه خود شد. اما در صورتی که کندل هفتگی بیت کوین کندل ضعیف یا نزولی باشد، شاهد یک روند نزولی جدید خواهیم بود. اما ممکن است تا پیش از ماه جولای، شاهد تغییرات بسیار زیادی باشیم. صعودی‌ترین حالت: بسته شدن کندل هفتگی بالاتر از 30 هزار دلار است.

او در یک پست دیگر نیز به ناتوانی بیت کوین در عبور از مقاومت 30 هزار دلار در اواسط ماه آوریل اشاره کرده است و اینکه آیا این بار بیت کوین می‌تواند از این مانع عبور کرده و 30 هزار دلار را تبدیل به یک حمایت بکند یا خیر توضیح داده است.

یکی دیگر از معامله گران به نام crypto tony هم امیدوار است در صورت تثبیت قیمت بیت کوین بالاتر از 31 هزار دلار، شاهد ثبت 32 هزار دلار باشیم:

اگر بیت کوین در نزدیکی این سقف جدید تثبیت شود، ادامه روند صعودی و رسیدن به 32 هزار دلار کار سختی نخواهد بود. من به قدرت گاو‌ها ایمان دارم.

اما مایکل ون د پوپ (michaël van de poppe)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری eight، نسبت به آینده بیت کوین چندان خوشبین نیست و توانایی گاو‌ها برای حفظ روند صعودی را زیر سوال برده است.

او نیز اظهار نظر خود را با انتشار یک پست در توئیتر اعلام کرد و گفت: «حرکت صعودی بیت کوین عالی بود و در نتیجه آن، شاهد ثبت بالاترین قیمت در سال جاری بودیم».

زیاد مطمئن نیستم که از همین سطح شاهد ادامه روند صعودی خواهیم بود یا خیر، ما به طور کلی در روند‌های صعودی قبلی شاهد تداوم افزایش قیمت با اصلاح شدید بودیم. اگر اصلاحی در کار باشد، در سطح 28,500 دلار خرید می‌کنم.

بسیاری از تریدر هایی که برای خرید در کف پایین‌تر از 30 هزار دلار مشتاق هستند نیز هدف مدنظر ون د پوپ، یعنی قیمت 28,500 دلار را زیر نظر دارند.

نمودار قیمت بیت کوین همراه با پیش بینی مایکل ون د پوپ | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین همراه با پیش بینی مایکل ون د پوپ، منبع: توئیتر مایکل ون د پوپ

عبور بیت کوین از سقف تاریخی

علی رغم کاهش نوسانات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در برابر دلار آمریکا، در بازار 3 کشور دیگر شاهد ثبت رکورد جدید در قیمت بیت کوین بودیم.

در کشور‌های آرژانتین، ونزوئلا و لبنان، قیمت بیت کوین در برابر ارز رایج این کشور‌ها به سقف تاریخی خود بازگشت.

روند مورد نظر در این کشور‌ها، در طول سال 2023 و در پی کاهش سریع قدرت خرید بیت کوین به‌خاطر تورم و سیاست‌های اقتصاد کلان تداوم داشته است.

در ترکیه نیز ارزش لیر به پایین‌ترین سطح خود در برابر دلار رسید و در نتیجه قیمت بیت کوین در برابر لیر (btc/try) به سقف تاریخی دسامبر 2021 نزدیک شد.

نمودار هفتگی بیت کوین در برابر لیر ترکیه | همتاپی

نمودار هفتگی بیت کوین در برابر لیر ترکیه، منبع: تریدینگ ویو

منبع: cointelegraph
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *