بررسی حرکت بعدی قیمت اتریوم؛ اصلاح یا عبور از محدوده ۲۰۰۰ دلار؟

آینده ارز اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به دلار در محدوده ۱،۸۹۴ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۰.۵ درصد رشد کرده است. بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته بعد از انتشار اخبار مربوط به etfهای اسپات بیت کوین در آمریکا کمی رشد کرده و اتریوم هم از این قاعده مستثنی نبوده است. سایر آلت کوین‌ها هم راه اتریوم را در پیش گرفته‌ و به رشدهای خوبی دست یافته‌اند.

به‌طور کلی، قیمت اتریوم با رشدی ۱۸.۱ درصدی از کف ماهانه خود در محدوده ۱،۶۲۷ دلار دور شده است. حال سوال این است که آیا این ارز دیجیتال می‌تواند به روند صعودی ادامه دهد یا در کوتاه‌مدت با اصلاح مواجه می‌شود؟

بررسی نمودار روزانه اتریوم

کندل اتریوم به محدوده ۱،۹۲۶ دلار برخورد کرده و قیمت کاهش یافته است. در نتیجه، این محدوده با فشار فروش اتریوم و عرضه زیادی همراه بود. اگر قیمت اتریوم به محدوده ۱،۸۹۷ دلار برگردد، ممکن است به روند نزولی موجود در نمودار خود برخورد کند و ۳ درصد کاهش یابد. گفتنی است که حجم معاملات روزانه اتریوم هم با رشدی ۴۳.۵ درصدی به ۶.۵۹ میلیارد دلار رسیده است.

نمودار تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، در نمودار روزانه اتریوم یک خط روند نزولی مهم تشکیل شده که آخرین اصلاح این ارز دیجیتال را کنترل می‌کرده است. با این وجود، در ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) خریداران توانستند با قدرت از این مقاومت پویا عبور کنند.

عبور از مقاومت مذکور در کنار رشد حجم معاملات اتریوم، نشان می‌دهد که خریداران این ارز دیجیتال به‌شدت به رشد آن ایمان داشته‌اند. به همین خاطر در ساعات اولیه ۲۲ ژوئن (‍۱ تیر) قیمت اتریوم با رشد قابل‌توجهی مواجه شد؛ اما نتوانست در نهایت از مقاومت ۱۹۲۶ دلار عبور کند.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

کندل بلند موجود در مقاومت ۱،۹۲۶ دلار نشان می‌دهد که فشار فروش این ناحیه به‌شدت زیاد است و می‌تواند دوباره قیمت اتریوم را کاهش دهد. اما احتمال این وجود دارد که معامله‌گران دوباره اتریوم را به این محدوده برسانند تا شاید بتوانند مقاومت مذکور را به یک حمایت خوب تبدیل کنند و با استفاده از آن روند صعودی بعدی اتریوم را ایجاد نمایند.

در چه صورتی قیمت اتریوم دوباره به ۲،۰۰۰ دلار می‌رسد؟

با توجه به پیش بینی قیمت اتریوم امروز، ممکن است در ابتدا با یک روند اصلاحی تا خط روند مذکور مواجه شود. در این صورت، خریداران می‌توانند به نیروی تازه‌ای دست یابند تا رشد بیشتر قیمت این ارز دیجیتال را ادامه دهند. اگر قیمت اتریوم به بالای محدوده ۱،۹۲۶ دلار برسد، خریداران می‌تواند این ارز دیجیتال را با رشدی ۱۳.۸ درصدی به اوج آن در سال ۲۰۲۳، یعنی محدوده ۲۱۳۸ دلار برسانند.

شاخص میانگین حرکت جهت‌دار (adx): روند صعودی این شاخص در نمودار روزانه هنگام رشد اخیر قیمت اتریوم، نشان می‌دهد که خریداران قدرت زیادی دارند.

باند بولینگر (bollinger band): باند بالایی این شاخص که در سطح ۱۹۲۶ دلار به طرفین حرکت می‌کند، قدرت مقاومت این محدوده برای یک روند اصلاحی احتمالی ار تقویت می‌نماید.

شما آینده اتریوم را چگونه پیش بینی می‌کنید؟ نسبت به آینده بازار چه احساسی دارید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌‎ها بیان کنید.
منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *