افزایش فعالیت نهنگ‌های کاردانو؛ ADA در آستانه انفجار

تحلیل قیمت کاردانو | همتاپی

علی‌رغم عدم تغییر قابل توجه قیمت کاردانو در چند روز گذشته شاخص‌ها و فعالیت‌های درون زنجیره‌ای کاردانو شرایط امیدوار کننده‌ای را نشان می‌دهند.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

براساس داده‌های شرکت تحلیل آنچین سانتیمنت (Santiment)، در تاریخ 14 آگوست (23 مرداد) تعداد آدرس‌های کاردانو با موجودی حداقل 100 هزار ADA به 25,294 آدرس رسید که در 16 ماه گذشته بی‌سابقه بوده است.

افزایش این آمار، حاکی از افزایش علاقه و تمایل کاربران نسبت به ADA است. آن‌هم در شرایطی که در نمودار روزانه کاردانو، روند قیمت در محدوده بسیار فشرده‌ای قرار گرفته است.

تعداد کیف آدرس‌های حاوی حداقل 100 هزار ADA | همتاپی

تعداد کیف آدرس‌های حاوی حداقل 100 هزار ADA، منبع: سنتیمنت

نهنگ‌های ADA قصد فروش ندارند

نگاهی به آمار و نمودار‌های سانتیمنت نشان می‌دهد که نهنگ‌های ADA از مدت‌ها قبل، یعنی ژوئن 2022 شروع به ذخیره و انباشت کاردانو نموده و این میزان همواره در حال افزایش بوده است. علی‌رغم وجود چنین سیگنال‌های مثبتی پیرامون کاردانو، قیمت ADA با نوسانات مثبتی همراه نبوده‌است. بلکه در محدوده فشرده‌ای در حرکت بوده و روند کلی آن شباهتی به فعالیت 16 ماه اخیر نهنگ‌ها نداشته است.

در زمان شروع فعالیت و خرید نهنگ‌ها در ژوئن 2022، قیمت ADA حدود 0.465 دلار بود، اما با وجود افزایش فعالیت آن‌ها، قیمت این آلتکوین دچار ریزش شده و در حال حاضر قیمت کاردانو در محدوده 0.289 دلار قرار دارد.

نمودار یک روزه قیمت کاردانو | همتاپی

نمودار یک روزه قیمت کاردانو، منبع:‌تریدینگ ویو

در حال حاضر و در اواخر مرداد 1402، تعداد کیف پول‌های حاوی 100 هزار ADA به بیش از 25 هزار آدرس رسیده است، یعنی 3,000 آدرس بیشتر از مدت مشابه سال قبل.

بطور کلی و همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، این موضوع در واقع یک نشانه مثبت و خوش‌بینانه برای احتمال افزایش قیمت کاردانو در آینده به شمار می‌رود.

در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال، معمولاً هولدرهای یک توکن از اهمیت و تاثیر تصمیمات نهنگ‌ها بر روی احساسات و جو بازار مطلع هستند و به همین علت، رفتار آن‌ها را به دقت بررسی می‌کنند. به عنوان مثال، انباشت و خرید مداوم آن‌ها در مورد توکنی مانند ADA، مهر تاییدی بر پتانسیل و قابلیت‌های یک پروژه است؛ عاملی که اغلب اوقات افزایش تقاضا و قیمت را به دنبال دارد. اما حالت عکس این موضوع نیز قابل بررسی است. زمانی که نهنگ‌ها اقدام به فروش یک توکن می‌کنند، احتمال فشار فروش و در نتیجه کاهش قیمت آن توکن بسیار بالا است.

یکی دیگر از نکات جالب توجه در مورد فعالیت نهنگ‌ها این است که با وجود افزایش خرید کاردانو توسط آن‌ها، ارزش بازار این توکن نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشته است. با توجه به قیمت فعلی ADA، ارزش بازار کاردانو 10.1 میلیارد دلار است و نسبت به ارزش 15.76 میلیارد دلاری سال قبل حدود 35 درصد کاهش داشته است. با این وجود حجم معاملات روزانه کاردانو و جایگاه آن در بین با ارزش‌ترین ارز های دیجیتال، نشان می‌دهد که کاردانو یکی از نقد‌شونده‌ترین ارزهای دیجیتال است.

مطالب مرتبط: رشد قابل‌توجه TVL کادرانو در شرایطی که قیمت کاردانو در خطر است

توسعه قوی کاردانو، روند ضعیف کادرانو

در زمان نگارش این مطلب، کاردانو در رتبه هشتم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال و بالاتر از سولانا و ترون قرار داشته و در تعقیب ریپل و دوج کوین است. از ابتدای ماه آگوست، قیمت ADA حدود 10 درصد کاهش داشته است و در حال حاضر در محدوده 0.289 دلار خرید و فروش می‌شود. قیمت فعلی کاردانو در محدوده‌ای بین سقف ماه ژوئن و کف ماه ژوئیه قرار دارد، اما با توجه به کندل‌ها و نمودار ADA می‌توان گفت که بسیاری از خریداران هنوز در سود هستند. آن‌ها حتی با وجود ریزش اخیر قیمت کاردانو، تمام سودی که در کندل شگفت‌انگیز 13 ژوئیه کسب کردند را از دست نداده‌اند.

توسعه کاردانو اکنون در فاز Basho قرار دارد. مرحله‌ای که توسعه‌دهندگان در تلاش برای افزایش مقیاس‌پذیری و بهبود عملکرد شبکه برای پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز روبه رشد (dapps)، به‌ویژه برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) هستند.

از جمله پیشرفت‌های قابل‌توجه این مرحله از توسعه کاردانو، می‌توان به رونمایی از قابلیت Pipelining و انتشار Mithril با هدف بهبود امنیت شبکه اشاره کرد.

در پایان نیز شایان ذکر است که تیم توسعه دهنده اصلی کاردانو، یعنی IOG در حال کار بر روی پروژه Hydra است. Hydra یک راهکار لایه 2 برای افزایش مقیاس پذیری با استفاده از کانال‌های برون زنجیره است.

شما قیمت کاردانو در آینده نزدیک را به کدام سمت پیش‌بینی می‌کنید؟ صعود یا نزول؟
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *