افزایش تورم منفی و کاهش عرضه اتریوم؛ واکنش قیمت اتریوم چیست؟

افزایش تورم منفی و کاهش عرضه اتریوم؛ واکنش قیمت اتریوم چیست؟ | همتاپی

صرف‌نظر از پرایس اکشن عجیب اتریوم در چند روز گذشته، دومین رمز ارز از لحاظ ارزش بازار مشغول رکوردشکنی بوده است. تورم منفی عرضه اتریوم (ETH) اخیراً سقف جدیدی را ثبت کرده و کل عرضه اتر طی 30 روز گذشته، نزدیک به یک درصد کاهش یافته است.

این افت عرضه در وضعیتی رخ داده است که قیمت اتریوم طی هفته‌های اخیر به کف رسیده بود و اکنون روند صعودی دارد. در سه روز گذشته، اتریوم توانست با رشد نزدیک به 10 درصدی ضررهای بزرگ هفته گذشته را جبران کند.

 افزایش تورم منفی و کاهش عرضه اتریوم

 شکی نیست که انتقال اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام بعد از آپدیت ادغام (Merge) به سود این شبکه بوده است. این اتفاق نه تنها روی عرضه این ارز دیجیتال تأثیر مثبت داشته بلکه برای رشد کلی شبکه نیز مفید بوده است.

براساس داده‌های پایگاه Ultrasound.money که آمار عرضه اتر را رصد می‌کند، در حال حاضر بلاک چین اتریوم به سمت تورم منفی حرکت می‌کند؛ به‌طوری که از زمان آپدیت ادغام در سپتامبر گذشته تا زمان انتشار این مطلب، عرضه درون شبکه به‌میزان 63,287 واحد اتر کاهش یافته است.

عرضه اتر از زمان آپدیت مرج | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

عرضه اتر از زمان آپدیت مرج

با عرضه فعلی اتر معادل 120.457 میلیون کوین، نرخ توکن‌سوزی اتر به 1,219,000 افزایش یافته و عرضه آن هم طی 30 روز گذشته به‌میزان 0.44 درصد افت کرده است. این موضوع نشان می‌دهد کاهش عرضه این رمز ارز قطعاً ادامه خواهد داشت و در نهایت به یک دارایی ضد‌تورمی تبدیل خواهد شد.

پیش‌بینی عرضه اتریوم تا سال 2025 | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

پیش‌بینی عرضه اتریوم تا سال 2025 

طبق پیش‌بینی پایگاه Ultrasound.money، عرضه اتر تا سال 2025 به 117 میلیون کوین می‌رسد. انتظار می‌رود پاداش استیکرها حدود 4 درصد در هر سال باشد که از نرخ توکن‌سوزی برای مشارکت‌کنندگان غیر استیکر معادل 1.8 درصد در هر سال، بیشتر است.

علاوه بر این، بخش عمده توکن‌سوزی در بلاک چین اتریو‌م و کاهش عرضه ناشی از آن می‌تواند به انتقال این رمز ارز از اپلیکیشن‌های دیفای معتبر از جمله یونی سوآپ، تتر و ایردراپ Blur مربوط باشد که منجر به افزایش فعالیت در شبکه اتریوم شده است.

مطالب مرتبط: آیا قیمت اتریوم رشد می‌کند؟

به‌طور کلی، ثبت یک رکورد تورم منفی جدید و افت مداوم عرضه می‌تواند در نهایت، قیمت اتر را به سطح بسیار بالاتری نسبت به امروز برساند؛ به‌ویژه اینکه با سلطه اتریوم بر اکوسیستم دیفای (DeFi) و ان اف تی (NFT)، شاهد افزایش مداوم تقاضا هستیم.

 تداوم رالی صعودی قیمت اتر

 قیمت اتر طی چند روز گذشته، حدود 15 درصد رشد کرده و به‌نظر نمی‌رسد این روند صعودی به این زودی کند شود. قیمت این دارایی طی 24 ساعت گذشته، 1.42 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

حجم معاملاتی اتریوم که طی 24 ساعت از 8.6 میلیارد دلار در روز دوشنبه به 15.9 میلیون دلار در سه‌شنبه افزایش یافته، حاکی از فشار خرید بسیار شدید است. ارزش بازار یا مارکت کپ اتر نیز در همین بازه زمانی، بیش از 20 میلیارد دلار رشد کرده است.

در این میان و علیرغم رالی صعودی، قیمت اتر همچنان با اوج تاریخی نوامبر 2021 برابر4,891 دلار، 64 درصد فاصله دارد. با نزدیک شدن آپدیت شانگهای در خلال یک چرخه صعودی، احتمال ریباند قیمت اتر تا اوج تاریخی و حتی فراتر از آن وجود دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

 

منبع: bitcoinist.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *