افزایش فروش بیتکوین توسط هولدرهای کوتاه مدت؛ واکنش قیمت بیت کوین چیست؟

افزایش فروش بیتکوین توسط هولدرهای کوتاه مدت؛ واکنش قیمت بیت کوین چیست؟ | همتاپی

براساس داده‌های پایگاه تحلیل درون زنجیره‌ای گلسنود (Glassnode)، در ماه میلادی جاری بعد از رسیدن دوباره قیمت بیت کوین به سطح 23,000 دلار، هولدرهای کوتاه مدت در حال فروش این رمزارز هستند تا فرصت کسب سود را از دست ندهند.

جدیدترین گزارش این پایگاه بلاک چین هوشمند، الگوهای رفتاری درون‌زنجیره‌ای یا آنچین (On-Chain) هولدرهای بلندمدت و کوتاه‌مدت را بررسی کرده است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

 فشار فروش از سوی هولدرهای کوتاه مدت بیت کوین

 این خبر که روز دوشنبه منتشر شده است، با بررسی قیمت بیت کوین که چندین مدل قیمت‌گذاری درون زنجیره‌ای را اصلاح کرده است، آغاز می‌شود.

یک مدل، قیمت سرمایه‌گذار است که میانگین قیمت خرید برای تمام کوین‌های خرج شده و توزیع شده توسط ماینرهای بیتکوین را نشان می‌دهد. با عبور از این مدل در سطح 17,400 دلار، یک ماینر معمولی به موقعیت سودآوری برمی‌گردد.

این حرکت با افزایش درصد ذخیره سودده (Percent Supply in Profit) از 55 درصد در قیمت 16,000 دلار به 67 درصد در قیمت 23,100 دلار، دارایی‌های بیت کوین بسیاری از افراد را نیز به محدوده سوددهی برگردانده است. این یکی از شدیدترین جهش‌های سوددهی بیتکوین است که تاکنون در یک بازار خرسی رخ داده است.

به گفته گلسنود، تغییرات این شاخص می‌تواند برای تشخیص زمان به وجود آمدن ریکاوری بازار، مفید باشد. همچنین باور دارد تغییراتی در این اندازه، هولدرهای بیتکوینی که به سوددهی برگشته‌اند را برای فروش درصدی از سودهایشان تشویق می‌کند.

در نگاه دقیق‌تر، درصد ذخیره سودده هولدرهای کوتاه‌مدت (Percentage of Short-Term Holder Supply in Profit) به بالای 97.5 درصد بازگشته است؛ در چنین وضعیتی، سرمایه‌گذاران به دنبال استفاده از فرصت و خروج در حالت سربه‌سر یا کسب سود هستند. در بخشی از این گزارش آمده است:

با توجه به رشد قابل توجه سوددهی، احتمال فشار فروش  بیتکوین از سوی هولدرهای کوتاه‌مدت نیز افزایش می‌یابد.

این داده‌ها، یک نکته دیگر را نیز آشکار کرده است: حجم معاملات هولدرهای کوتاه‌مدت (آنهایی که کوین‌هایشان را آخرین بار 6 ماه پیش جابه‌جا کرده‌اند)، روند نزولی طولانی‌مدت خود را کاملاً پشت سر گذاشته است. ماینرها نیز در این رالی قیمت بیت کوین، اقدام به فروش کرده‌اند.

مطالب مرتبط: روند فعلی قیمت بیت کوین باعث سردرگمی تحلیل‌گران شده است

گلس نود در تحلیل این آمار می‌گوید:

بنابراین تداوم رالی قیمت فعلی را می‌توان به عنوان تعادلی میان تقاضای ورودی و تقاضای جدید در نظر گرفت که ذخیره خارج شده از والت‌های سرمایه‌گذاران بعد از افزایش قیمت‌ها را تأمین می‌کند.

هولدرهای بلندمدت بیتکوین

 در حالی که هولدرهای کوتاه مدت مشغول فروش بیت کوین هستند، تعداد کوین‌هایی که طی 6 ماه گذشته جابه‌جا نشده‌اند، با نرخ 100,000 بیتکوین در هر ماه رشد می‌کند. این یعنی باور هولدرها به استراتژی هودل (HODL) با وجود رالی صعودی ارز دیجیتال، همچنان به قوت خویش باقی است.

با قیمت فعلی بیت کوین، یک هولدر بلندمدت معمولی تقریباً در وضعیت سربه‌سر قرار دارد؛ یعنی کوین‌هایشان به همان قیمت لحظه خرید رسیده‌اند.

پایگاه تحلیل بلاک چین گلس نود هفته گذشته خاطر نشان کرد رشد نوسانات قیمت بیتکوین در این ماه می‌تواند سیگنال شروع یک بازار گاوی دوره‌ای باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. به نظرم همینکه الان بیت کوین رو قیمت ۲۳ هزار قرار داره شرایط خوبی هست

  2. اونایی که هولدر هستند به نظرم نگه دارند و عجله نکنند در فروش ارز بیت کوین