رویدادهای مهمی که ممکن است در این هفته بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد

رویدادهای مهمی که ممکن است در این هفته بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد | همتاپی

با توجه به این که قیمت بیت کوین از زمان لیکوئید شدن بسیاری از کاربران در روز جمعه در حدود 22,300 دلار قرار گرفته است، معامله‌گران در بحبوحه سرکوب نظارتی ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال، در تصمیم‌گیری برای حرکت بعدی خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند. سایر ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم، بدون هیچ روند قابل توجهی و در یک بازه قیمتی مشخص در حال معامله هستند.

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 0.27 درصد کاهش یافت و در زمان نگارش این خبر در حدود قیمتی 22,372 دلار معامله می‌شود. پایین‌ترین و بالاترین قیمت در 24 ساعت گذشته به ترتیب 22,331 دلار و 22,497 دلار بوده است. علاوه بر این، حجم معاملات در 24 ساعت گذشته 2 درصد افزایش یافته است که نشان دهنده عدم علاقه تریدرها به معاملات گسترده است.

در همین حال، با ادامه کاهش قیمت نفت و بازده 10 ساله خزانه، بازارهای سنتی جهانی با قدرت ادامه می‌دهند و روندی رو به رشد دارند. در واقع بازار ارزهای دیجیتال و همبستگی آن با بازار سهام ایالات متحده در حال ضعیف شدن است. معاملات آتی ایالات متحده مرتبط با شاخص‌های اصلی سهام داو جونز (Dow Jones)، شاخص S&P 500 و نزدک کامپوزیت (Nasdaq Composite) در حال حاضر سبز رنگ هستند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) نیز به زیر 104.50 سقوط کرده است، اما بازار ارزهای دیجیتال واکنشی به آن نشان نداده است. کاهش بیشتر DXY می‌تواند باعث بهبود شرایط در بازار ارزهای دیجیتال شود.

 رویدادهای کلیدی که این هفته باید حواستان به آن‌ها باشد

رویدادهای مهم در 3-4 روز گذشته بر قیمت بیت کوین تأثیر نداشته است، اما معامله‌گران منتظر رویدادهای کلیدی هستند که می‌تواند قیمت‌ها را بیشتر به سمت پایین سوق دهد. این وضعیت انتظاری نشان‌دهنده این است که بازار در حالت هشیاری قرار دارد و تحلیلگران و سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه‌هایی برای تصمیم‌گیری در مورد خرید بیت کوین یا اتخاذ استراتژی‌های دفاعی هستند. این دوره انتظار ممکن است فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین در قیمت‌های پایین‌تر فراهم کند، به‌ویژه اگر معامله‌گران پیش‌بینی کنند که رویدادهای آتی می‌توانند تأثیر مثبتی بر بازار داشته باشند یا اگر این رویدادهای کلیدی به نحوی بازار را به سمت صعود سوق دهند. توجه به اخبار و تحلیل‌های بازار برای شناسایی این فرصت‌ها اساسی است.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

در روزهای 7 و 8 مارس، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، شهادت شش ماهه سیاست پولی را در مقابل کمیته‌های مالی سنا و مجلس نمایندگان ارائه خواهد کرد. سرمایه‌گذاران منتظر این رویداد مهم برای یافتن اطلاعات بیش‌تر در مورد برنامه‌های افزایش نرخ بهره‌ی فدرال رزرو هستند. چندین مقام فدرال رزرو اشاره کرده‌اند که گزینه افزایش 50 واحدی برای تصمیم گیری در مورد افزایش نرخ بهره در 22 مارس همچنان روی میز است.

در 9 مارس، کشور چین داده‌های تورم CPI را اعلام خواهد کرد. تورم در ژانویه به 2.1 درصد رسید. در ماه دسامبر شاخص تورم عدد 1.8 درصد را نشان می‌داد. در همین حال، دولت چین هدف رشد تولید ناخالص داخلی سال 2023 خود را حدود 5 درصد تعیین کرده است که کمتر از هدف سال گذشته یعنی 5.5 درصد است.

در 10 مارس، بانک ژاپن تصمیم خود را درباره نرخ بهره اعلام خواهد کرد. همچنین، اداره آمار کار ایالات متحده داده‌های مربوط به مشاغل را نیز منتشر خواهد کرد. تعداد کارگران در حوزه غیرکشاورزی در ماه فوریه در حدود 200 هزار نفر پیش بینی می‌شود. پیش از این، این عدد بسیار بالاتر و 517 هزار نفر بود. علاوه بر این، انتظار می‌رود نرخ بیکاری در ماه فوریه 3.4 درصد باشد، این نرخ در ژانویه به 3.3 درصد رسید؛ در حالی که پیش‌بینی بازار از آن 3.6 درصد بود.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *