استیبل کوین BUSD چگونه باعث ریزش قیمت بایننس کوین شد؟

استیبل کوین BUSD چگونه باعث ریزش قیمت بایننس کوین شد؟ | همتاپی

روز گذشته بازار ارز های دیجیتال شاهد کاهش قیمت شدید بایننس کوین، توکن بومی صرافی بایننس، بود. این اتفاق زمانی رخ داد که یک نهاد قانون گذار در نیویورک، به شرکت Paxos Trust دستور داد تا صدور استیبل کوین BUSD را متوقف کند.

همانطور که در نمودار این ارز دیجیتال مشخص است، قیمت بایننس کوین از سقف 315 دلار تا کف 288 دلار ریزش کرد و پس از آن کمی رو به بالا بازگشت. در زمان نگارش این مطلب، قیمت بایننس کوین با 4.88 درصد ریزش، به 293 دلار رسیده است.

یکی از تحلیلگران بازار به نام هولگر شاپیتز (Holger Zschaepitz) با انتشار پستی در توئیتر اعلام کرد:

قیمت بایننس کوین (BNB) پس از دستور نهاد قانون گذاری نیویورک به شرکت Paxos Trust مبنی بر توقف صدور توکن BUSD حدود 8 درصد سقوط کرد. BUSD استیبل کوینی است که در سال 2019 و با همکاری صرافی بایننس و شرکت بلاکچین Paxos و با پشتوانه دلار آمریکا تولید شد. از سوی دیگر BNB نیز توکن بومی صرافی بایننس است.

بنابر گزارش‌ها، اداره خدمات مالی ایالت نیویورک به شرکت Paxos دستور داده است تا مینت (mint) و تولید هرگونه توکن جدید BUSD (استیبل کوین بایننس که ارزش آن همواره برابر با یک دلار آمریکا است) را متوقف کند. البته Paxos همچنان به بازخرید این توکن ادامه خواهد داد.

مطالب مرتبط: افزایش قیمت بایننس کوین همزمان با سوزاندن ۱۶ میلیون توکن

علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز با ارسال اطلاعیه طرح شکایت (اطلاعیه Wells) برای شرکت Paxos، از استیبل کوین BUSD به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده یاد کرده است. شرکت‌هایی که اطلاعیه Wells را دریافت می‌کنند، مجاز هستند طی یک پاسخ کتبی، از عملکرد خود دفاع نموده و به SEC توضیح دهند که چرا نباید مورد دعوی حقوقی قرار بگیرند. البته این اطلاعیه‌ها تضمینی برای اقدام اجرایی نیست.

موضع بایننس در برابر خبر ممنوعیت تولید BUSD چه بود؟

مدیرعامل صرافی بایننس، آقای چانگ پنگ ژائو (CZ) نسبت به خبر‌های پیرامون BUSD واکنش نشان داده است. او به طور خلاصه اعلام کرده است که توکن BUSD توسط Paxos صادر و بازخرید می‌شود و با توجه به تضمین‌های ارائه شده توسط Paxos، امنیت سرمایه کاربران تضمین شده است.

او در مورد ادعای شکایت SEC از Paxos نیز گفته است که اطلاعی در این مورد ندارد و آن را فقط در اخبار عمومی دیده است. اگر رای دادگاه مبنی بر تشخیص استیبل کوین BUSD به عنوان اوراق بهادار باشد، این موضوع تاثیر بسزایی در چگونگی توسعه (و عدم توسعه) صنعت ارز های دیجیتال در کشور‌هایی که از این تصمیم پیروی می‌کنند خواهد داشت. به هر حال CZ در ادامه صحبت‌هایش اعلام کرده است که صرافی بایننس فعلاً و تا اطلاع ثانوی، از BUSD حمایت خواهد کرد.

مدیرعامل بایننس در مورد برنامه‌های این صرافی در پی هشدار این سازمان نظارتی نیز توضیحاتی را ارائه کرده است:

پیش بینی می‌کنیم که به مرور زمان، کاربران به سایر استیبل کوین‌ها روی بیاورند که در این صورت، ما نیز اقدامات متناسب را در مورد خدمات و محصولات خود انجام می‌دهیم. به عنوان مثال، کمتر از BUSD به عنوان جفت اصلی معاملات استفاده می‌کنیم.

او همچنین در پایان گفت:

با توجه به تردید و عدم قطعیت حاصل از این اقدامات نظارتی در بازار‌های خاص، به بررسی سایر پروژه‌ها و برنامه‌های خود در سایر حوزه‌های قضایی خواهیم پرداخت تا از هرگونه آسیب به کاربرانمان جلوگیری کنیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار شیبا‌، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت بایننس کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بایننس کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *