تابستان داغ برای خرید اتریوم؛ اما احتیاط شرط عقل است

تابستان داغ قیمت اتریوم | همتاپی

کارمزدهای اتریوم با رشدی ۸۲ درصدی در فصل بهار مواجه شده است و شاخص‌های rsi و macd  هم نشان می‌دهد که روند صعودی این آلت کوین می‌تواند ادامه داشته باشد.

شروع سه‌ماهه سوم ۲۰۲۳ با خبرهای خوبی برای بازار آلت کوین همراه بود و اکثر این ارزهای دیجیتال با روندهای صعودی خوبی وارد سه‌ماهه سوم شدند. قیمت هر واحد اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در دو هفته گذشته بیشتر از ۹ درصد رشد کرده است.

داده‌های وب‌سایت این‌تو دبلاک (intotheblock) نشان می‌دهد که کارمزدهای سه‌ماهه دوم اتریوم نسبت سه‌ماهه اول این سال، ۸۳ درصد افزایش یافته است. بر اساس این داده‌ها، افزایش سفته‌بازی میم کوین‌ها در رشد کارمزدهای مذکور تاثیرگذار بوده است.

امیدهای جدید برای سه‌ماهه جدید

عملکرد اتریوم در بخش nft کاملاً مثبت بوده است. طبق داده‌های کریپتو اسلم (cryptoslam)، حجم فروش nftهای اتریوم در هفت روز گذشته ۱۲۹.۹ درصد رشد کرده است. علاوه بر این، خریداران  و فروشندگان nftها ۲۵ و ۲۳ درصد افزایش یافته است. با وجود واش تریدینگ (نوعی دستکاری بازار)، اتریوم هم تقریباً ۷۹ درصد رشد کرده است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

عملکرد nftهای اتریوم | همتاپی

عملکرد nftهای اتریوم، منبع: کریپتواسلم

علاوه بر این، داده‌های پلتفرم سنتیمنت (santiment) نشان می‌دهد که افزایش فعالیت توسعه‌دهندگان و تلاش‌های آن‌ها سیگنال مثبتی برای اتریوم صادر نکرده است. به‌عبارت دقیق‌تر، فعالیت توسعه‌دهندگان اتریوم روی عدد ۳۹.۳۲ بوده که با توجه به روند چند روز گذشته، شدیداً کاهش یافته است. 

با این حال، حجم اتریوم تا ۳۰ ژوئن (۹ تیر) افزایش یافته است. افزایش حجم و قیمت اتریوم می‌تواند نشانه انباشت این آلت کوین توسط سرمایه‌گذاران باشد. علاوه بر این، احساسات وزنی نسبت به eth نیز از زمان رسیدن به کف در 9 ژوئن بهبود آهسته اما پیوسته را نشان داد.

افزایش حجم اتریوم | همتاپی

افزایش فعالیت توسعه دهندگان اتریوم، منبع: سنتیمنت

چه کسی طرفدار اتریوم است؟

شاخص ترس و طمع اتریوم به محدوده ۵۵ رسیده و نشان داده که احساسات سرمایه‌گذاران به طمع تغییر کرده است.

هنگام نگارش این خبر، قیمت اتریوم در محدوده ۱۹۲۰ دلار قرار داشته و در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۱.۵ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی اتریوم (rsi) هم نشان می‌دهد که وضعیت اتریوم به گونه‌ای است که فشار خرید اتریوم قابل‌توجهی در بازار این ارز دیجیتال وجود دارد. این شاخص روی عدد ۶۰.۲۵ و در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است.

علاوه بر این، خط آبی‌ رنگ میان شاخص مکدی در بالای خط قرمز رنگ و خط صفر قرار گرفته است. این نشان‌دهنده یک حرکت صعودی بالقوه و قوی برای این ارز دیجیتال است. با این وجود، علی‌رغم اینکه خریداران اتریوم از ۳۰ ژوئن (۹ تیر) از این ارز دیجیتال حمایت کرده‌اند؛ معامله‌گران همچنان باید احتیاط لازم را داشته باشند.

دلیل آن هم این است که در اسیلاتور ao، نوارهای قرمز رنگ به بالای خط صفر رسیده‌اند. در نتیجه کاهش اندک فشار خرید اتریوم ممکن است باعث تغییر اندیکاتورها و اصلاح قیمت این ارز دیجیتال شود.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم | همتاپی

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، منبع: همتاپی

شما تمایلی به خرید اتریوم دارید یا جزو نظاره‌گران این ارز دیجیتال هستید؟ فکر می‌کنید که آخر تابستان امسال چه کسانی خوشحال خواهند بود؟ خریداران یا فروشندگان اتریوم؟
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *