خبر خوش برای خریداران؛ بیت کوین در آستانه شکست کنج نزولی

تحلیل بیت کوین | همتاپی

قیمت بیت کوین همچنان به حرکات رِنج خود در بالای سطح ۲۹،۰۰۰ دلار ادامه می‌دهد. در همین حال بازار ارزهای دیجیتال نیز در فشردگی شدیدی به سر می‌برد و احتمال شکست الگوی کنج نزولی را تقویت می‌کند.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

با این‌که قیمت بیت کوین کمتر از ۳۰،۰۰۰ دلار معامله می‌شود اما حمایت ۲۹،۰۰۰ دلار به‌خوبی از افت بیشتر آن جلوگیری کرده است. اگرچه رکود بازار باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران از بازار کناره‌گیری کنند اما شواهد نشان می‌دهند که پادشاه ارزهای دیجیتال، خود را برای یک حرکت صعودی قوی آماده می‌کند.

بررسی الگوی صعودی شکل گرفته در بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر با تغییر چندانی همراه نبود و در حال حاضر با قیمت ۲۹،۳۶۰ دلار در حال معامله است. در نمودار ۴ ساعته این ارز دیجیتال شاهد شکل‌گیری الگوی کنج نزولی هستیم و در صورتی‌که مقاومت کوتاه‌مدت ۲۹،۲۰۰ دلار حفظ شود، به احتمال زیاد پامپ سنگین و ناگهانی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است که الگوی کنج نزولی یک الگوی صعودی محسوب می‌شود. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که قیمت به صورت فشرده رو به پایین حرکت کند و مانند تصویر نمودار، دو خط نزولی همگرای متقاطع را شکل دهد.

این الگو نشان می‌دهد که فشار فروش روی بازار بیت کوین کمتر شده است و خریداران آماده‌اند که کنترل بازار را بدست بگیرند.

برای معامله با این الگو بهتر است ابتدا منتظر شکست خط روند نزولی بالایی بمانید که در نمودار بیت کوین این عدد در حدود ۲۹،۴۰۰ دلار قرار دارد. شکست این سطح می‌تواند شروع یک روند صعودی قدرتمند را تایید کند.

معمولاً چنین شکست‌هایی با افزایش ناگهانی حجم معاملات همراه‌ هستند و تائیدی بر سیگنال خرید محسوب می‌شوند. قیمت پس از شکست این الگو می‌تواند به اندازه ارتفاع کنج حرکت کند و به همین دلیل برای تعیین هدف قیمت می‌توان از آن استفاده کرد.

برای مثال معاملات خریدی که با شکست سطح ۲۹،۴۰۰ دلار فعال می‌شوند، می‌توانند ۵.۷۷ درصد رشد کنند و به سطح ۳۱،۰۷۴ دلار برسند.

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه | همتاپی

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه، منبع: تریدینگ ویو

بیت کوین برای عبور از مقاومت سرسخت ۳۰،۰۰۰ دلار و شروع روند صعودی تا ۴۰،۰۰۰ دلار به یک محرک قوی نیاز دارد.

در همین راستا، سرمایه‌گذاران خرد برای گرفتن تائید حرکت صعودی بیت کوین از شکست الگوی کنج نزولی استفاده می‌کنند.

علاوه بر این اندیکاتور مک‌دی (MACD) نیز یک سیگنال خرید صادر کرده است که احتمال این حرکت صعودی را تقویت می‌کند.

معامله‌گران برای تصمیم‌گیری از این اندیکاتور استفاده می‌کنند و معمولاً منتظر می‌مانند تا خط مک‌دی (آبی)، خط سیگنال (قرمز)‌ را رو به بالا قطع کند. با قرارگیری مک‌دی در ناحیه مثبت بالایی خط میانه، راه برای حرکت رو به بالا هموار می‌شود.

مطالب مرتبط: بررسی دلایل اتفاق نظر کارشناسان درباره ۶ رقمی شدن قیمت بیت کوین

سرمایه‌گذاران بیت کوین درمانده‌تر از همیشه!

سرمایه‌گذاران بیت کوین همچنان دست به دعا هستند تا خبری منتشر شود و مقاومت ۳۰،۰۰۰ دلار رو به بالا شکسته شود. با این‌حال نباید این نکته منفی را فراموش کرد که احتمال حرکت به زیر سطح ۲۹،۰۰۰ دلار برای جمع‌آوری نقدینگی وجود دارد. البته بهتر است این حرکت درکوتاه‌مدت به زیر ۲۸،۰۰۰ دلار نفوذ نکند.

در نمودار ۴ ساعته، تمام میانگین‌های متحرک شامل میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ دوره‌ای در ۲۹،۴۳۲ دلار (ارغوانی)، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ دوره‌ای در ۲۹،۳۸۶ دلار (آبی) و میانگین متحرک نمایی ۵۰ دوره‌ای در ۲۹،۳۷۲ دلار (قرمز) را در بالای سر بیت کوین قرار گرفته‌اند.

این وضعیت نشان می‌دهد که قدرت در دست فروشندگان است و اندیکاتور مک‌دی هم سیگنال فروش در این تایم فریم را تائید می‌کند. به همین دلیل احتمال می‌رود قیمت بیت کوین در پایان روز نزدیک به سطح ۲۹،۰۰۰ دلار بسته شود.

در روزهای قبل بارها شاهد جمع‌آوری نقدینگی زیر سطح ۲۹،۰۰۰ دلار بودیم اما ظاهراً هنوز نقدینگی کافی برای شکست مقاومت ۳۰،۰۰۰ دلار جمع‌آوری نشده است.

پلتفرم تحلیل آنچین گلس نود (Glassnode) روز دوشنبه اعلام کرد:

قیمت بیت کوین به نوسانات بالا شهرت دارد اما در حال حاضر فشردگی شدیدی را تجربه می‌کند. بازار آپشن نیز این فشردگی را تائید می‌کند و نشان می‌دهد که دیگر نوسانی وجود نخواهد داشت یا قیمت بیت کوین در جای درستی قرار ندارد.

بنابراین احتمال می‌رود در صورت افت قیمت تا ۲۸،۰۰۰ دلار، خریداران زیادی وارد بازار شوند.

به نظر شما قیمت بیت کوین در آینده چه اعدادی را به خود خواهد دید؟ نطرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *