افشای رابطه جاستین سان، صرافی Huobi و تتر

احتمال ورشکستگی صرافی هوبی | همتاپی

در بحبوحه گمانه‌زنی‌های مربوط به ورشکستگی صرافی هوبی (Huobi) و تاثیرات منفی احتمالی آن بر تتر (USDT)، جاستین سان نیز توسط کاربران توئیتر به دست داشتن در این اتفاقات متهم شده است.

برای خرید و فروش تتر در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم تتر بخرم

اخیراً ادعا‌هایی مبنی بر احتمال ورشکستگی صرافی هوبی و همچنین ارتباط این اتفاق با جاستین سان مطرح شده است.  از سوی دیگر شاهد فروش گسترده USDT نیز هستیم. اما با این حال، نمایندگان صرافی هوبی این ادعا‌ها را رد می‌کنند.

باوجود نوسانات گسترده بخش دیفای (DeFi) طی چند هفته گذشته، استیبل کوین‌ها عملکرد با ثباتی را به ثبت رسانده‌اند. بزرگترین استیبل کوین شرکت تتر، یعنی USDT بهترین عملکرد در این حوزه را به خود اختصاص داده‌است. به همین علت، دامیننس تتر در کل بازار استیبل کوین‌ها به بالاترین میزان طی 2 سال گذشته رسید.

رفتار مشکوک جاستین سان

ظی چند روز گذشته شاهد فروش گسترده USDT بودیم که می‌تواند باعث بروز تاثیر منفی بر روی این استیبل کوین شود. یکی از مدیران Cinneamhain Ventures به نام آدام کوکران که معتقد است که جاستین سان در موضوع فروش گسترده تتر دست دارد.

تحلیل تتر | همتاپی

منبع: دیفای لاما

آدام طی یک پست توئیتری اعلام کرد که اگر این چرخه فروش تتر را بررسی کنیم، می‌بینیم که شروع آن از بایننس بوده است. به اعتقاد او، با بررسی رفتار این صرافی در گذشته و در زمان فروش توکن‌های FTT، می‌توان گفت که بایننس یک گام جلوتر از دیگران بوده و وقوع یک طوفان را پیش بینی کرده است.

مطالب مرتبط: آیا روند نزولی اتریوم در روزهای گذشته به پایان رسیده است؟

چرا صرافی ها در حال فروش تتر هستند؟

مشاهدات نشان می‌دهد که در چند روز گذشته، حجم زیادی تتر توسط بایننس به فروش رسیده است. این اتفاق چند هفته پس از کاهش تتر در صرافی هوبی اتفاق افتاده است.

نمودار تتر | همتاپی

منبع: دیفای لاما

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

نقش غیرقابل انکار stUSDT

آدام سپس به توضیح این موضوع پرداخت که چرا از نظر او، ترون و جاستین سان در این قضیه نقش دارند. او در ابتدا به stUSDT اشاره کرد. محصولی برای استیک کردن تتر که توسط ترون معرفی شده است.

تحقیقات آدام در مورد stUSDT ترون با نتایج جالبی همراه شد. تفاوت فاحش بین آمار استیک کنندگان مورد ادعای ترون و توزیع واقعی این توکن. بر اساس ادعای وبسایت ترون، این توکن توسط 351,380 نفر استیک می‌شود، اما داده‌های این بلاکچین نشان می‌دهد که 98 درصد از stUSDT مستقیماً توسط جاستین سان و هوبی نگهداری می‌شود. با استیک USDT و تبدیل آن به stUSDT، این توکن ها به یک آدرس واریز متعلق به هوبی منتقل شده‌اند.

علاوه بر این، حسابرسی درخت مرکل (Merkle Tree) صرافی هوبی در ظاهر نشان می‌داد که 630 میلیون تتر توسط کاربران نگهداری می‌شده است. با این حال، بروزرسانی این داده‌ها در ماه گذشته منجر به ایجاد اختلاف نظر شد و در نهایت 90 میلیون دلار آن قابل اثبات بود. واقعیت امر این است که جاستین سان سایر مبالغ را به پروژه‌های دیفای خود منتقل می‌نموده و همزمان با درنظر گرفتن پاداش yield، کاربران را به واریز وجه بیشتر به هوبی تشویق می‌نموده است.

طبق گفته‌های آدام، کاربران خیال می‌کنند که موجودی آن‌ها در صرافی هوبی 631 میلیون دلار است، در حالی که موجودی واقعی تنها 90 میلیون دلار است. آدام در ادامه گفت که در حال حاضر، بسیاری از کارمندان Huobi و Tron تحت بازجویی هستند.

با این حال، سخنگوی Huobi این ادعا را تکذیب نموده و اظهار داشت که نه تنها هیچ یک از کارمندان آنها تحت بازجویی پلیس قرار ندارند، بلکه ادعا‌های آدام صرفاً برای ایجاد ترس (FUD) در میان کاربران بوده و چیزی جز یک شایعه نادرست نیست.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتایج این اتفاقات چه خواهد بود. به طور قطع پیامد این ماجرا نه تنها ترون، بلکه تتر و کاربران هوبی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وضعیت توکن های مربوطه

در زمان نگارش این مطلب، قیمت ترون در محدوده 0.077 دلار قرار دارد، در حالی که خرید و فروش توکن بومی صرافی هوبی (HT)، با قیمت 2.66 دلار انجام می‌شود. قیمت هر دو این توکن ها طی چند هفته گذشته دچار کاهش شده است. با این حال طی 24 ساعت گذشته قیمت هر دو توکن نسبتاً ثابت بوده و تغییر چندانی نداشته است.

قیمت ترون (سبز)، قیمت توکن HT (قرمز)، ارزش بازار تتر (زرد) | همتاپی

قیمت ترون (سبز)، قیمت توکن HT (قرمز)، ارزش بازار تتر (زرد)

ارزش بازار USDT نیز ثابت مانده است و هیچ تغییر چشمگیری پیرامون این استیبل کوین نیز صورت نگرفته است. رفتار معامله‌گران نشان می‌دهد که بسیاری از آن‌ها افت و کاهش قیمت‌ها را پیش بینی می‌کنند. بنابر داده‌های CoinGlass، تعداد پوزیشن‌های فروش (short) ترون در چند هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

نسبت پوزیشن‌های لانگ (long) به شورت (short) ترون | همتاپی

نسبت پوزیشن‌های لانگ (long) به شورت (short) ترون

شما هم فکر می‌کنید که جاستین سان در این اتفاقات نقش داشته است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *