کارشناسان معتقدند ماه نوامبر می‌تواند ماه قدرت‌نمایی بیت کوین باشد

روند صعودی اخیر در بازار رمزارزها پس از ماه‌ها رکود باعث افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بالای ۱ تریلیون دلار و همچنین باعث رشد قابل توجه به افراد به اکثر پروژه‌ها شد. با این حال هر چند روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین بعنوان نماینده اصلی آن کند شده است، اما اکثر کارشناسان آینده روشنی را برای این بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پیش بینی می‌کنند.

تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال به نام موستاچ (Moustache)، در تاریخ ۳۱ اکتبر توضیح داد: سیگنال ارزش شبکه به حجم معاملات (NVT)، حاکی از آغاز یک روند بزرگ برای قیمت بیتکوین است. وی افزود: با توجه به این که قیمت بیتکوین به طور متوسط ​​در ۳ سال گذشته ۴۵۰٪ افزایش یافته است، به زودی شاهد تشکیل یک کندل سبز بزرگ در نمودار قیمت بیت کوین خواهیم بود.

نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌ها (NVT) که توسط کریس برنیسک (Chris Burniske) و ویلی وو (Willy Woo)، متخصصان بازار رمزارزها، معرفی و رایج شد، رابطه بین ارزش بازار و حجم معاملات را توصیف می‌کند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

نمودار  نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌های بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار  نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌های بیت کوین

سیگنال یا نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌های بیتکوین (NVTS) یک نسخه اصلاح شده از نسبت NVT است که بجای تقسیم ارزش بازار بر حجم تراکنش‌های ۲۴ ساعته، از تقسیم ارزش بازار بیتکوین بر حجم تراکنش ۹۰ روزه بدست می‌آید.

 سایر شاخص‌های صعودی قیمت بیتکوین

 موستاچ همچنین الگویی را معرفی کرد که به ندرت در یک سال و نیم اخیر اتفاق افتاده است. در این الگو، با استناد به روش تجزیه و تحلیل وایکوف (Wyckoff)، نموداری منتشر شده است که بر اساس این نمودار قیمت بیتکوین در سال ۲۰۲۳ به به ۳۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیل قیمت بیتکوین با استفاده از روش تجزیه و تحلیل وایکوف | همتاپی

تحلیل قیمت بیت کوین با استفاده از روش تجزیه و تحلیل وایکوف

پیش از این، موستاچ روش تحلیل قیمت وایکوف (Wyckoff) را با نموداری منتشر کرد که آن را بعنوان حرکت قیمت بیتکوین به سمت 30,000 دلار در سال 2023 تعبیر کرد. زیرا او تقریبا در 1.5 سال اخیر، به ندرت الگویی تا این حد دقیق دیده است.

 هم زمان، پلن بی (PlanB) کارشناس معروف بازار ارزهای دیجیتال، همانطور که روند صعودی قیمت بیتکوین را پیش بینی کرده بود، به یک حرکت بزرگ قیمتی برای بزرگ‌ترین دارایی مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ماه نوامبر یا “Moonvember” اشاره کرده است.

نمودار 7 روزه قیمت بیتکوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 7 روزه قیمت بیتکوین

 همچنین شایان ذکر است کاهش عرضه بیت کوین نشان دهنده این است که بزرگ‌ترین معامله‌گران بیت‌کوین یا «نهنگ‌ها»، با حفظ ذخایر بیتکوین خود همچنان در حالت هولد (hodl) باقی مانده‌اند. دن لیم (Dan Lim)، تحلیلگر کریپتوکوانت (CryptoQuant)، نیز درباره این موضوع، در تاریخ ۳۰ اکتبر تاکید کرده است.

 لیم توضیح داد:

 اگرچه روند فعلی، قدرت لازم برای آغاز بازار صعودی را ندارد، اما اگر سرمایه‌گذاران سرمایه گذاری را بر اساس استراتژی میانگین هزینه دلار (DCA) هر چند در ابعاد کوچک اما بصورت مداوم و ثابت داشته باشند، نتایج خوبی برای بازار حاصل خواهد شد.

 تجزیه و تحلیل قیمت بیتکوین

خرید و فروش بیت کوین در حال حاضر با قیمت 20,739 دلار انجام می‌شود که نشان دهنده افزایش 0.27 درصدی و همچنین 6.86 درصدی در هفته قبل است که به افزایش 7.71 درصدی در ماه، اضافه می‌شود.

همچنین ارزش بازار بزرگترین ارز دیجیتال جهان هم اکنون ۳۹۳.۵ میلیارد دلار است.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *