بررسی سناریو نزولی و صعودی قیمت شیبا در سال ۲۰۲۳

سال 2022 برای شیبا اینو فاجعه‌آمیز بود و قیمت آن در بحبوحه نرخ‌های بهره بالا و بحران‌های داخلی بازار ارز دیجیتال، بیش از 70٪ سقوط کرد. علی رغم اینکه برخی از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال سال 2023 را نیز برای شیبا نزولی پیش بینی می‌کنند برخی دیگر همچنان امیدوارند این ارز دیجیتال بار دیگر به روزهای طلایی خود بازگردد.

قیمت شیبا اینو در 2023 نزولی است

تحلیلگر معروف توئیتر ملقب به «ال کاپوی کریپتو» (il Capo Of Crypto) در یک توئیت جدید پیش بینی کرده قیمت شیبا اینو، کف جدیدی را در سال 2023 ثبت خواهد کرد. این تحلیلگر تکنیکال معتقد است شیبااینو تا سطح 0.00008616 دلار سقوط خواهد کرد.

سال 2022 برای شیبا اینو فاجعه‌آمیز بود و قیمت آن در بحبوحه نرخ‌های بهره بالا و بحران‌های داخلی بازار ارز دیجیتال، بیش از 70٪ سقوط کرد.

نمودار قیمت شیبا اینو به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت شیبا اینو به دلار. منبع: تریدینگ ویو

قیمت شیبا اینو در اکتبر 2021، یک اوج تاریخی جدید ثبت کرد. اما هولدرهای شیبا اینو از آن به بعد، به‌خاطر شرایط کلان نامطلوب و بحران‌های داخلی بازار در سراشیبی بوده‌اند.

سقوط ارز دیجیتال تراکلاسیک (Terra) به عنوان یکی از پروژه‌‎های بلاکچین برتر در ماه می، دنیای ارز دیجیتال را شوکه کرد و چندین بازیگر مهم از جمله صندوق سرمایه‌گذاری Three Arrows Capital را نیز نابود کرد. بعد از آن هم ورشکستگی صرافی FTX رخ داد که با ایجاد اضطراب بیشتر در محافل کریپتو، منجر به فروش ناگهانی ارزهای دیجیتال مهم از جمله شیبااینو شد.

علیرغم عملکرد ناامیدکننده هولدرهای شیبا و بدبینی شدید در محافل ارز دیجیتال، برخی از تریدرها معتقدند این می‌تواند فرصت خوبی برای خرید شیبا اینو با قیمت پایین باشد. آن‌ها امیدوارند فدرال رزرو، سیاست پولی مسالمت‌جویانه‌تری را در پیش بگیرد و تمایل سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرخطر را احیا کند.

راه‌اندازی شیباریوم (Shibarium)، راهکار لایه دو شیبااینو، می‌تواند محرک خوبی برای قیمت شیبا باشد. اکانت توئیتر شیبااینو با اعلام آغاز یک شمارش معکوس ویژه، گمانه‌زنی‌ها درباره رونمایی رسمی از شیباریوم را افزایش داده است.

برخی از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال همچنان امیدوارند قیمت شیبا بالاخره از روند نزولی خارج شود، چون اکثر روندهای نزولی نمی‌توانند برای همیشه دوام بیاورند. به همین خاطر، با دقت هرگونه نشانه برای یک بازگشت احتمالی را زیر نظر دارند.

قیمت شیبا اینو در 2023 صعودی است

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)، پتانسیل زیادی برای رشد در سال 2023 دارد. این نظر اکثریت مشارکت‌کنندگان در جدیدترین نظرسنجی وبسایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) است. به‌طور کلی، انتظارات مثبت برای سال آینده از انتظارات منفی بیشتر است و حتی 82.64٪ مشارکت‌کنندگان در این نظرسنجی، معتقدند بازار خرید و فروش ارز دیجیتال در سال 2023، صعودی خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد اگرچه تعداد افراد بدبین و خوشبین برای شیبا، دوج کوین (DOGE) و ریپل (XRP) برابر است، درباره بیت کوین، اتریوم و پالیگان (متیک) کمی شک و تردید وجود دارد. قیمت متیک در ماه‌های اخیر رشد شوکه‌کننده‌ای داشته و از نظر جامعه ارز دیجیتال، جایگاه دهم در رتبه‌بندی براساس ارزش بازار، حداکثر ظرفیت متیک نیست.

همچنین جالب است بدانید تمایلات درباره قیمت کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) کاملاً مثبت بوده و دیدگاه بسیار خوشبینانه‌ای درباره پتانسیل آن‌ها در سال 2023 وجود دارد.

این نظرسنجی تا 12 روز دیگر ادامه دارد و دقیقاً قبل از آغاز سال نوی میلادی به پایان می‌رسد. نتایج فعلی بسیار دلگرم‌کننده ولی در عین حال هشداردهنده نیز هستند.

از یک طرف، با وجود تمام هرج و مرجی که صدها میلیارد دلار را از بازار خارج کرده، مشارکت‌کنندگان همچنان امیدوار و خوشبین مانده‌اند. از طرف دیگر به‌نظر می‌رسد چون تمایلات صعودی به‌شدت قوی هستند، به قول وارن بافت «خون هنوز در خیابان جاری نشده» و شاید بازار نزولی ارز دیجیتال همچنان ادامه داشته باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار شیبا‌، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت شیبا مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش شیبا صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *