بررسی رفتار نهنگ‌ها از آغاز روند نزولی قیمت بیت کوین خبر می‌دهد

بررسی رفتار نهنگ‌ها از آغاز روند نزولی قیمت بیت کوین خبر می‌دهد | همتاپی

آمارها نشان می‌دهند که نهنگ‌های بیتکوین در هفته‌های اخیر صرفاً مشغول فروش بیت کوین بوده‌اند. از نظر پلتفرم تحلیلی سانتیمنت، این مسئله به عنوان نشانه‌ای برای ریزش بیشتر قیمت بیتکوین در نظر گرفته می‌شود.

قیمت بیتکوین در سال 2022 متحمل افت شدیدی شد و طی 12 ماه بیش از 50 درصد کاهش یافت. با این حال، پلتفرم سانتیمنت معتقد است که در سال جدید باید منتظر خبر های بدتری برای بیت کوین باشیم.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

این شرکت، با توجه به رفتار نهنگ‌ها، آینده نزولی را برای بیتکوین پیش بینی می‌کند.

نهنگ‌های بیت کوین همگی در حال فروش هستند

شرکت تحلیل‌گر سانتیمنت، تحلیل و پیش بینی خود از روند بیتکوین در سال 2023 را با تاکید بر اهمیت بالای رفتار نهنگ‌ها ارائه نموده است. این دسته از سرمایه گذاران کسانی هستند که بین 1000 تا صد هزار بیتکوین را در یک کیف پول ارز دیجیتال خود نگهداری می‌کنند. بنابراین دور از انتظار نیست که تمایل آنها به خرید یا فروش بیتکوین به صورت عمده، تاثیر به سزایی در روند قیمت بیتکوین داشته باشد.

در طول بازار صعودی سال 2021، نهنگ‌ها فعالیت بالایی در زمینه خرید بیت کوین داشتند، اما در سال 2022 که اوضاع بازار کاملا فرق کرده است، آنها نیز استراتژی خود را تغییر داده‌اند. شرکت سانتیمنت نیز ضمن تایید این مسئله، عنوان نموده است که «اخیرا نهنگ‌های بیتکوین صرفاً فروشنده بوده‌اند» و قیمت بیتکوین نیز تحت تاثیر رفتار آن‌ها بوده است.

سانتیمنت در این رابطه اعلام کرد:

می‌توانیم با اطمینان بگوییم که در 6 تا 12 ماه آینده شاهد نوسانات بیتکوین در یک محدوده مشخص و یا حتی ریزش قیمت خواهیم بود.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

این شرکت در ادامه تحلیل خود عنوان نموده است که معمولا کف قیمت بیت کوین زمانی مشخص می شود که فعالیت نهنگ ها به طور قابل توجهی کاهش یابد. در حال حاضر هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است، چرا که روزانه شاهد ثبت بیش از 10 هزار تراکنش توسط این گروه از سرمایه گذاران هستیم.

این در حالی است که در سال‌های قبل موقع رسیدن به کف قیمت، میزان فعالیت نهنگ‌ها به 1,200 تا 2,500 تراکنش می‌رسید.

این بدان معناست که هنوز هم باید منتظر کاهش قیمت باشیم تا زمانی که به این نتیجه برسیم که بازیگران بزرگ بازار نیز تسلیم شده‌اند.

مطالب مرتبط: پیش بینی قیمت ۱۱.۴ تا ۱۳.۹ هزار دلاری برای بیت کوین

بنا بر پیش بینی سانتیمنت، افت قیمت تا ١٢,٢٠٠ چندان عجیب نخواهد بود. چرا که دو گپ یا فاصله حجمی قابل توجه بین سطح ١٢,٢٠٠ و سطح ١۴,۶٠٠ وجود دارد که از چشم نهنگ‌ها پنهان نخواهد ماند.

 تفاوت رفتار نهنگ‌ها و کاربران خرد

نوع رفتار نهنگ‌ها و کاربران خرد در این دوره نسبت بازار نزولی قبلی متفاوت بوده است. 

در دوره قبل، کاربران خرد به سرعت وحشت زده می‌شدند و دارایی خود را به فروش می‌رساندند، در حالی که نهنگ‌ها در کمال آرامش مشغول انباشت بودند.

اما در سال ٢٠٢٢ شرایط کاملا متفاوت بود. در حالی که نهنگ‌ها مشغول فروش دارایی خود هستند، کاربران خرد (دارای ٠.١ تا ١٠ بیت کوین)، علاوه بر حفظ دارایی خود، در حال خرید بیتکوین بیشتری هستند.

بدین ترتیب و بر اساس گزارش CryptoPotato، در ماه اکتبر، دارایی کاربران خرد برای اولین بار در تاریخ به رکورد ١۵.٩ درصد از کل عرضه بیتکوین رسید.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. فک کنم ارز دیجیتال به بورس داره تبدیل میشه ولی همچنان امید داریم

  2. چطوری یک زمانی همه بیت ۶۰۰۰۰ میخریدیم ولی الان کسی رغبت نمیکنه سمت بیت ۱۶ بره