گیر کردن اتریوم در محدوده ۱۹۰۰ دلار؛ حرکت بعدی به کدام سمت است؟

پیش بینی اتریوم امروز | همتاپی

قیمت اتریوم در نزدیکی مقاومت ۱،۹۲۰ دلار در نوسان است و اگر به زیر محدوده ۱،۸۶۵ دلار برسد، ممکن است با روند اصلاحی قابل‌توجهی مواجه شود.

قیمت اتریوم در حال حاضر در زیر مقاومت ۱،۹۲۰ دلار و در بالای حمایت ۱،۸۶۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. یک خط روند مهم نزولی هم در نزدیکی مقاومت ۱،۸۹۰ دلار در نمودار ساعتی این ارز دیجیتال ایجاد شده است. اگر محدوده خرید و فروش اتریوم به زیر حمایت ۱،۸۶۵ دلار برسد، ممکن است با یک روند نزولی کوتاه‌مدت مواجه شود.

تلاش اتریوم برای عبور از مقاومت ۱،۹۲۰ دلار ادامه دارد

قیمت اتریوم در روزهای گذشته توانست از مقاومت ۱،۸۵۰ دلار عبور کند و حتی به بالای محدوده ۱،۹۲۰ دلار برسد. اوج این ارز دیجیتال در نزدیکی محدوده ۱،۹۲۹ دلار تشکیل شده و هم‌اکنون مانند بیت کوین، در حال اصلاح است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

اتریوم در این مدت، برای مدتی به زیر محدوده ۱،۹۰۰ و ۱،۸۸۰ دلار رسید؛ اما خریداران این ارز دیجیتال به محافظت از محدوده ۱،۸۶۵ دلار ادامه دادند. کف اتریوم در نزدیکی محدوده ۱،۸۶۶ دلار تشکیل شده و هم‌اکنون در تلاش است تا وارد روند صعودی جدیدی شود.

شایان ذکر است که اتریوم در حال حاضر، در نزدیکی سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌ شده از اوج ۱۹۲۹ دلار تا کف ۱۸۶۶ دلار) قرار دارد.

همان طور که گفته شد، قیمت اتریوم در بالای محدوده ۱،۸۶۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. اولین مقاومت این ارز دیجیتال هم در نزدیکی سطح ۱۸۹۰ دلار قرار دارد که به خط روند نزولی مهم مذکور در نمودار ساعتی اتریوم برخورد کرده است. البته اتریوم در حال حاضر به محدوده ۱۸۹۳ دلار رسیده است و به نوسان خود در این محدوده ادامه می‌دهد.

مقاومت مهم بعدی نیز سطح ۱،۹۰۰ دلار یا ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۲۹ دلار تا کف ۱۸۶۶ دلار) محسوب می‌شود. با این وجود مهم‌ترین مقاومت این ارز دیجیتال سطح ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ دلار محسوب می‌شود و اگر بتواند خود را به بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار برساند، ممکن است بتواند از محدوده ۱،۹۶۵ دلار هم عبور کند.

نمودار قیمت اتریوم امروز | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

مقاومت بعدی اتریوم در نزدیکی محدوده ۲،۰۰۰ دلار قرار دارد که عبور از آن می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به سطح ۲،۰۵۰ دلار برساند. در صورت تداوم روند صعودی مذکور، اتریوم می‌تواند به سمت مقاومت ۲،۱۲۰ دلار حرکت کند.

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۹۰۰ دلاری خود عبور کند، ممکن است با یک روند اصلاحی جدید روبه‌رو شود. در این صورت، اولین محدوده حمایتی این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱،۸۶۵ دلار قرار دارد.

حمایت بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۱۸۴۰ دلار قرار دارد. اگر قیمت این ارز دیجیتال، به زیر محدوده مذکور برسد؛ ممکن است تا محدوده ۱،۷۹۰ دلار کاهش یابد. در صورت تداوم روند نزولی مذکور، قیمت اتریوم ممکن است به محدوده ۱،۷۵۰ یا حتی ۱،۷۲۰ دلار برسد.

شاخص‌های تکنیکال

اما اندیکاتورهای تکنیکال آینده اتریوم را چطور پیش بینی می‌کنند؟ در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی اتریوم: قدرت خود در منطقه نزولی را از دست داده است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی اتریوم: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱،۸۶۵ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱،۹۰۰ دلار

به نظر شما اتریوم مهمترین مقاومت خود یعنی 1،900 دلار را خواهد شکست یا در همین محدوده متوقف خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *