قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ طوفانی است؟

طی یک سال اخیر اتریوم هم مانند سایر رمزارزهای بازار، روزهای خوبی را تجربه نکرده است و در اکثر مواقع ریزش‌های متعددی را تجربه نموده است. اکنون 51 روز از ریزش قابل توجه اتریوم و سقوط آن به پایین‌ترین سطح یک سال اخیر، یعنی 1,100 دلار گذشته است.

در عین حال طی این مدت شاهد قرار گرفتن قیمت اتر در یک محدوده رنج یا نوسان جزئی بین 1,100 دلار و 1,300 دلار بوده‌ایم. تداوم حضور در این ناحیه و تثبیت بیشتر قیمت اتریوم در این سطح، محتمل‌ترین گزینه برای اتریوم طی چند روز آینده است.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت اتریوم

در حال حاضر قیمت اتریوم در یک ناحیه حیاتی قرار گرفته است، به طوری که میانگین متحرک 50 روزه را به عنوان مقاومت و خط میانی کانال نزولی چند ماهه خود را به عنوان حمایت، در دو سوی خود می بیند.

قیمت اتر به زودی از این ناحیه فشرده خارج خواهد شد و جهت روند کوتاه مدت را مشخص خواهد کرد. در صورت عبور قیمت از میانگین متحرک 50 روزه که در محدوده 1,225 دلار قرار دارد، می‌توان به خروج آن از ناحیه تثبیت گفته شده و عبور از 1,300 دلار امیدوار بود.

از سوی دیگر، در صورت کاهش قیمت از مرز خط میانی کانال، بار دیگر شاهد ریزش قیمت اتریوم و رسیدن آن به حمایت 1,100 دلار خواهیم بود. جایی که درست به عنوان لبه پایینی ناحیه تثبیت عمل می‌کند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

قیمت اتریوم پس از چند روز قرار گرفتن در یک الگوی پرچم نزولی ادامه دهنده، بالاخره توانست این الگو را رو به پایین شکسته و از آن خارج شود. در ادامه نیز شاهد تست مجدد لبه پایینی این الگو بودیم. در اصطلاح می‌توان گفت قیمت اتر به این ناحیه پول بک زده است و اکنون با میزان نوسان بسیار کمی به راه خود ادامه می دهد. در حال حاضر 3 سطح مهم و کلیدی موجود در نمودار 4 ساعته عبارتند از محدوده مقاومت 1,230 دلار و سطوح حمایتی 1,160 و 1,100 دلار.

در حال حاضر قیمت اتریوم در وضعیت تثبیت بین سطوح حمایت 1,230 و 1,160 دلار قرار دارد. با توجه به کم بودن میزان نوسان در بازار و همینطور روند فعلی قیمت، ممکن است در کوتاه مدت شاهد ادامه حضور قیمت اتریوم در همین محدوده باشیم. اما در صورت عبور قیمت از حمایت 1,160 دلار، آنگاه شاهد شکل گیری یک ناحیه رنج جدید بین محدوده 1,160 دلار و 1,100 دلار خواهیم بود.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل درون زنجیره‌ای 

نهنگ‌ها و بازیگران بزرگ بازار، به دلیل در اختیار داشتن بخش قابل توجهی از عرضه یک دارایی، به عنوان مهمترین و تاثیرگذارترین گروه‌های حاضر در بازار شناخته می‌شوند. از همین رو، پیگیری و دنبال نمودن رفتار و فعالیت‌های آن‌ها، کمک بزرگی به تحلیل و پیش بینی وضعیت بازار می‌کند.

مطالب مرتبط: تحلیل اتریوم: با عبور از این سطح کلیدی، رشد اتریوم شروع خواهد شد

نمودار زیر از دو خط تشکیل شده است که نشان دهنده قیمت اتر و میانگین متحرک 7 روزه ورودی اتریوم به صرافی‌ها هستند. افزایش مقادیر نشان دهنده شاخص ورودی اتریوم به صرافی‌ها، حاکی از افزایش تعداد سرمایه گذارانی است که دارایی زیادی را به یکباره وارد صرافی ها نموده‌اند. این موضوع به معنای افزایش فشار فروش از سمت بازیگران بزرگ و احتمال کاهش مجدد قیمت در آینده است.

همانطور که در نمودار دیده می شود، این شاخص، درست پیش از ریزش شدید قیمت در ماه نوامبر، به طور ناگهانی افزایش یافته است. این بدان معناست که احتمالا توزیع گسترده دارایی‌های بازیگران بزرگ بازار، دلیل اصلی ریزش قیمت بوده است. پس از آن نیز شاهد کاهش چشمگیر مقادیر این شاخص هستیم که نشان می‌دهد سرمایه گذاران فعالیت چندانی ندارند. گرچه ممکن است این وضعیت آرامش پیش از طوفان باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. میره بالا که سرمایه وارد بازارشودو بعدکندل هفته و ماه به نظر من سبز میشه و مجدد ادامه ریزش تا حمایت بعدی.