پیش بینی قیمت اتریوم؛ منتظر رشد ۵۸ درصدی اتر باشید!

علی رغم واریز بیش از 60 میلیون دلار eth به صرافی ها توسط نهنگ‌ها و همچنین برخورد با مقاومت 1,650 دلار، قیمت اتریوم همچنان در حفظ حمایت 1,600 دلار موفق بوده است.

نگذار دارایی هات از دست بره

طی هفته جاری و در پی انتقال حجم قابل توجهی از اتریوم به یک صرافی بزرگ، نگرانی‌هایی در مورد نزولی شدن روند اتریوم بوجود آمده بود. اما با این حال اتریوم توانست چشم‌انداز صعودی خود را حفظ کند و با 3 درصد افزایش در هفته گذشته، امروز به قیمت 1,634 دلار رسید.

بطور کلی بازار ارز های دیجیتال در روز‌های اخیر شاهد روند مثبتی بوده است که در نتیجه آن، قیمت بیت کوین با جهشی 5 درصدی به 27,156 دلار رسیده و اکنون در انتظار اعلام سیاست‌های پولی کمیته بازار آزاد فدرال (fomc) برای ماه سپتامبر به سر می‌برد.

افزایش قیمت قابل توجه بیت کوین و اتریوم پس از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (cpi) در هفته گذشته رخ داد. این شاخص همچنین نشان داد که مشکل تورم هنوز هم جدی است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

در حال حاضر افزایش نرخ بهره ملموس‌ترین گزینه فدرال رزرو در تلاش برای مهار تورم سرسام‌آور فعلی است. به نظر می‌رسد که یکی از دلایل عمده این تورم، افزایش مداوم قیمت جهانی نفت خام است.

از سوی دیگر، بازار ارز های دیجیتال در چند ماه گذشته مقاومتی ستودنی را در برابر افزایش نرخ بهره نشان داده است. به همین دلیل احتمالاً فارغ از نتیجه نشست fomc، سرمایه گذاران همچنان نسبت به چشم‌انداز صعودی بازار ارز های دیجیتال خوشبین خواهند بود.

افزایش قیمت اتریوم تا 3325 دلار

در حال حاضر خریداران اتریوم با یک مقاومت جدی در محدوده 1,650 دلار تا 1,700 دلار روبرو هستند. عبور موفق از این محدوده و تثبیت بالاتر از آن، منجر به حرکت به سمت 1,800 دلار می‌شود و پس از آن به علت بهبود ساختار و شرایط بازار، می‌توان نسبت به صعود قیمت اتریوم تا 2 هزار دلار خوشبین بود.

براساس نمودار هفتگی اتریوم، در حال حاضر قیمت این توکن بالاتر از یک شاخص صعودی مهم قرار دارد؛ یعنی میانگین متحرک نمایی 200 هفته‌ای (ema200) که با رنگ بنفش مشخص شده و در محدوده 1,626 دلار قرار دارد. هر بار که قیمت اتریوم از این خط عبور می‌کند، شاهد افزایش قابل توجه قیمت اتریوم هستیم. البته با این حال معمولاً اقداماتی مانند سیو سود و فروش توسط برخی کاربران منجر به کاهش قدرت روند صعودی می‌شود.

نمودار هفتگی اتریوم | همتاپی

نمودار هفتگی اتریوم- منبع: تریدینگ ویو

با این حال، معامله گران باید بدانند که قرارگرفتن بالاتر از ema200 به تنهایی برای رشد قیمت اتریوم کافی نیست. بنابراین ممکن است این وضعیت نشان دهنده تلاش گاو‌ها برای حفظ حمایت 1,600 دلار و بازپس‌گیری ema21 (خط قرمز) و ema100 (خط آبی) باشد.

همانطور که در نمودار اتریوم مشخص شده است، قیمت اتریوم در یک الگوی مثلث قرار دارد و تثبیت آن بالاتر از هر سه میانگین متحرک گفته شده، شانس عبور از این الگو و شکل‌گیری رالی صعودی را افزایش می‌دهد. البته خروج از این الگو زمانی رخ می‌دهد که قیمت اتریوم با قدرت از مقاومت 2,100 دلار عبور کند. این اتفاق با افزایش حجم معاملات همراه خواهد شد و پس از آن، سفارشات خرید بالاتر از این مقاومت را فعال خواهد کرد.

پس از شکست مقاومت الگوی مثلث، پیش بینی می‌شود که قیمت به اندازه ارتفاع دهانه مثلث، بالاتر برود. در این صورت، هدف بعدی افزایش 53 درصدی قیمت تا 3,325 دلار خواهد بود. برخی معامله گران نیز برای تایید این حرکت صعودی، منتظر سیگنال شاخص واگرایی-همگرایی میانگین متحرک یا macd خواهند بود. این سیگنال در صورت عبور خط آبی macd از خط سیگنال قرمز به سمت بالا صادر می‌شود. در این صورت روند این شاخص صعودی خواهد شد.

واریز اتر (eth) به صرافی توسط نهنگ‌ها

بررسی داده‌های درون زنجیره، نشان دهنده واریز حجم زیادی از اتریوم به صرافی‌ها توسط هولدر‌های بزرگ با همان نهنگ‌ها است. در بین همین تراکنش‌ها، حدود 60 میلیون دلار اتریوم از یک کیف پول که برای مدت زیادی بدون فعالیت بوده است، به یک صرافی واریز شد. این اتفاق باعث بروز نگرانی در مورد تاثیر این جریان بر روند قیمت اتریوم شده است.

همچنین گفته می‌شود که روز سه شنبه تعداد 300 اتریوم به ارزش 492 هزار دلار نیز توسط ویتالیک بوترین (vitalik buterin)، هم‌بنیانگذار اتریوم به صرافی کراکن واریز شده است. اگرچه به نظر می‌رسد که این تراکنش به تنهایی تاثیری در قیمت اتریوم نداشته باشد، اما این اتفاق با توجه به جایگاه ویتالیک در بین کاربران، باعث ایجاد حدس و گمان‌های مختلف شده است.

طبق گزارش پلتفرم lookonchain که به بررسی داده‌های بلاکچین می‌پردازد، در 5 روز گذشته میزان قابل توجه دیگری به ارزش 50 میلیون دلار، به چند صرافی مختلف از جمله okx، بایننس و کوکوین واریز شده است.

حساب کاربری lookonchain در توئیتر اعلام کرد:

نهنگی که به مدت دو سال هیچ فعالیتی نداشت، 4 روز قبل 10 هزار اتر به ارزش 16.5 میلیون دلار را منتقل کرد. سپس 10 هزار اتر دیگر (16.5 میلیون دلار) را در 4 روز گذشته به 3 آدرس مربوط به صرافی‌های بایننس، کوکوین و okx منتقل کرد. هم اکنون نیز 10 هزار اتر دیگر را منتقل کرد.

بهترین قیمت تومانی

اما ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. یک نهنگ دیگر که 9 سال پیش در عرضه اولیه این پروتکل مشارکت کرده بود، طی یک تراکنش معادل 10 میلیون دلار اتریوم را به صرافی کراکن منتقل کرد.

تراکنش این نهنگ حاوی 6 هزار اتر بود. لازم به ذکر است که او در عرضه اولیه اتریوم 254,908 اتر (eth) دریافت کرده بود. در زمان عرضه اولیه اتریوم، قیمت هر واحد اتر 0.31 دلار بود، اما در حال حاضر ارزش مجموع اتر های او به 422.6 میلیون دلار رسیده است.

در پایان باید ذکر کرد که معمولاً انتقال حجم بزرگ یک توکن به صرافی‌ها با هدف فروش آن‌ها انجام می‌شود. براساس گمانه‌زنی‌ها احتمالاً همین موضوع دلیل اصلی انجام این تراکنش‌ها بوده است.

در صفحه تحلیل اتریوم می‌توانید جدیدترین پیش‌بینی‌های قیمت اتریوم را مشاهده کنید.

 

منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *