پیش بینی قیمت اتریوم؛ اهمیت بالای ۱۸۸۰ و ۱۹۰۰ دلار برای اتریوم

تحلیل ارز اتریوم | همتاپی

اتریوم مدت‌هاست که در تلاش است از مقاومت ۱۸۸۰ دلار عبور کند. اگر این ارز دیجیتال همچنان در زیر محدوده ۱۸۸۰ و یا ۱۹۰۰ دلار بماند، ممکن است وارد روند نزولی جدیدی شود.

آخرین قیمت اتریوم در نزدیکی محدوده‌های ۱۸۸۰ و ۱۹۰۰ دلار با مقاومت بزرگی مواجه شده است. این ارز دیجیتال هم‌اکنون در زیر محدوده ۱۸۷۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. eth در روزهای گذشته به روند صعودی مهم موجود در نمودار ساعتی خود برخورد کرد و نتوانست از آن عبور کند. اتریوم همچنان در تلاش است تا به بالای روند مذکور و مقاومت ۱۸۸۰ دلار برسد.

قیمت اتریوم با مقاومت مهمی روبه‌رو می‌شود

اتریوم در روزهای گذشته نتوانست از مقاومت ۱۸۸۵ دلاری خود عبور کند و به همین دلیل وارد یک روند نزولی جدید شد. این ارز دیجیتال مانند بیت کوین وارد یک محدوده رنج شده و به زیر سطح ‍۱۸۷۵ و ۱۸۷۰ دلار رسیده است.

علاوه بر این اتریوم در این مدت به خط روند صعودی مهم موجود در نزدیکی حمایت ۱۸۷۰ دلار برخورد کرده و در عبور از آن شکست خورده است. این ارز دیجیتال سپس محدوده حمایتی ۱۸۵۰ دلار را آزمایش کرد و با استفاده از آن توانست به بالای محدوده ۱۸۶۵ دلار برسد.

گفتنی است که حجم بالای خرید اتریوم، قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۸۸۵ دلار تا کف ۱۸۵۰ دلار) رسانده‌اند.

اتریوم هم‌اکنون در تلاش است تا به بالای محدوده ۱۸۸۰ دلار برسد. با این وجود همان طور که گفته شد، این ارز دیجیتال هم‌‌اکنون در زیر محدوده ۱۸۷۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. 

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

نمودار ساعتی قیمت اتریوم به دلار |‌ همتاپی

نمودار ساعتی قیمت اتریوم به دلار – منبع: tradingview.com

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

اگر قیمت eth رشد کند اولین مقاومت پیش روی این ارز دیجیتال همان محدوده ۱۸۷۵ دلار و میانگین متحرک ساده مذکور خواهد بود که در نزدیکی ناحیه ۶۱.۸ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۸۸۵ دلار تا کف ۱۸۵۰ دلار) قرار دارد.

در چه صورتی قیمت eth کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۸۷۵ دلاری خود عبور کند، احتمال این وجود دارد که کاهش دیگری را آغاز نماید. در این صورت، اولین حمایت eth در نزدیکی سطح ۱۸۶۰ دلار قرار دارد.

ناحیه ۱۸۵۰ دلار هم اولین حمایت مهم اتریوم محسوب می‌شود که سقوط به زیر آن ممکن است eth را به ناحیه حمایتی ۱۸۲۰ دلار برساند. در این صورت حمایت بعدی اتریوم در نزدیکی سطح ۱۷۸۰ دلار قرار دارد.

شاخص‌های تکنیکال

تحلیل قیمت اتریوم از نگاه شاخص‌های مهم تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه صعودی کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۵۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۸۸۵ دلار

به نظر شما بهترین نقطه قیمتی برای ورود به اتریوم کدام سطوح است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌‌ها به اشتراک بگذارید.

 

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *