پیش‌بینی قیمت اتریوم؛ سطوح مهمی که باید مراقب آن‌ها باشیم

تحلیل قیمت اتریوم |‌ همتاپی

فروشندگان اتریوم تسلط خود را افزایش داده‌اند و گاوها پس از برخورد و بازگشت از سطح ۲۰۰۰ دلار نتوانستند قدرت خود را دوباره به دست بیاورند.

فروشندگان اتریوم به فشار نزولی این ارز دیجیتال افزوده‌اند تا قیمت آن را در زیر محدوده ۱۹۲۴ دلار نگه دارند. گفتنی است که این فشار فروش اتریوم توسط تقاطع نزولی شاخص مکدی (macd) مشخص شده است.

کاهش فعالیت خریداران اتریوم باعث شد که این ارز دیجیتال به زیر سطح حمایتی و مهم ۱۹۲۴ دلار سقوط کند. این سطح در گذشته و پس از اینکه اتریوم نتوانست از مقاومت روانی ۲۰۰ دلار در ۱۴ جولای (۲۳ تیر) عبور کند، به‌عنوان حمایت کوتاه‌مدت عمل می‌کرد.

رویداد مذکور ورق را به نفع فروشندگان برگرداند و باعث شد که قیمت اتریوم با سرعت زیادی کاهش یابد و آن‌ها فرصت این را پیدا کنند که از معاملات شورت استفاده نمایند. در حال حاضر هم یک روند اصلاحی خسته‌کننده کل بازار ارزهای دیجیتال را فرا گرفته است. علاوه بر این، خریداران eth هم باید محتاط باشند؛ زیرا همه شاخص‌ها بیشتر به سمت نزولی متمایل شده‌اند.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

خریداران اتریوم از بازار کنار کشیده‌اند

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار ۱۲ ساعته اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

روند صعودی قابل‌توجه ۱۳ جولای (۲۲ تیر) که eth را به محدوده ۲۰۰۰ دلار رساند و انتظارات سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال را افزایش داد. با این حال، اتریوم پس از مدتی با روند نزولی مهمی مواجه شد و برای مدتی در محدوده قیمتی ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار در نوسان بود.

از طرفی، خریداران eth نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را در سطوح فوق‌الذکر نگه دارند و باعث شدند که روند نزولی موجود گسترش یابد. حال نیز قیمت اتریوم در محدوده ۱۸۸۷ دلار قرار دارد. برعکس، به نظر می‌رسد که فروشندگان قدرت زیادی به دست آورده‌اند و می‌خواهند کف روند صعودی قبلی اتریوم را بشکنند. شکستن این سطح باعث می‌شود که قیمت eth تا محدوده ۱۸۰۰ دلار سقوط کند.

اندیکاتورهای نمودار ۱۲ ساعته eth هم نشان‌دهنده کاهش بیشتر قیمت این ارز دیجیتال است. شاخص قدرت نسبی (rsi) به پایین‌تر از محدوده خنثی، یعنی ناحیه ۵۰ حرکت کرده تا نشان دهد که تقاضای eth کاهش یافته است. تقاطع نزولی شاخص macd هم ثبت شده و نوارهای قرمز موجود در آن به زیر سطح صفر رسیده است. این مسئله نشان می‌دهد که فشار فروش اتریوم افزایش یافته است.

اگر قیمت اتریوم به محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دلار برسد، فروشندگان این ارز دیجیتال می‌توانند دست به کار شوند؛ اما اگر قیمت eth به بالای سطح ۱۹۲۴ دلار برسد و کندل خود را در بالای این محدوده ببندد، فشار خرید ممکن است دوباره رشد کند و وضعیت اتریوم را تغییر دهد.

تفابل هولدرهای کوتاه‌مدت و بلندمدت

نسبت mvrv سی روزه و نود روزه اتریوم | همتاپی

نسبت mvrv سی روزه و نود روزه اتریوم، منبع: سنتیمنت

وب‌سایت سنتیمنت (santiment) با محاسبه نسبت ارزش بازاری به ارزش واقعی (mvrv) احساسات سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد. نسبت mvrv سی روزه اتریوم هم در حال حاضر در محدوده منفی ۰.۴۲ درصد قرار دارد؛ اما نسبت mvrv نود روزه این ارز دیجیتال در محدوده ۲.۰۸ درصد جای گرفته است.

این مسئله نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت اتریوم همچنان در ضرر هستند؛ دارندگان بلندمدت این ارز دیجیتال هم در سود هستند (هرچند اندک). اگر روند نزولی eth ادامه یابد، دارندگان بلندمدت آن ممکن است به فروش این ارز دیجیتال روی بیاروند و روند نزولی موجود را گسترش دهند.

این روزها آیا فکر خرید اتریوم را در سر دارید یا در تلاش برای فروش آن هستید؟ نظر شما درباره آینده این ارز دیجیتال مثبت است یا منفی؟
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *