بی اعتنایی قیمت اتریوم به اخبار مربوط به ETF اتریوم

تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

فشار فروش اتریوم (eth) همچنان ادامه دارد؛ اما تحلیلگران باور دارند که هجوم معامله‌گران جدید از طریق صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (etf) می‌تواند شرایط فعلی را تغییر دهد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

داستان از این قرار است که شش موسسه مالی درخواست خود برای راه‌اندازی etf اتریوم را به ثبت رسانده‌اند. انتشار این خبر در ابتدا باعث شد که قیمت اتریوم کمی رشد کند. شایان ذکر است که بازار سهام آمریکا و شاخص «s&p 500» هم بهبود یافته است.

همان طور که گفته شد، موسسات مالی مختلفی درخواست راه‌اندازی etf اتریوم را ثبت کرده‌اند. این مسئله نشان می‌دهد که بخش امور مالی سنتی اتریوم را به‌عنوان یک دارایی مالی پذیرفته است. در نتیجه، این مسئله می‌تواند روی قیمت eth هم تاثیر مثبتی بگذارد.

امکان راه‌اندازی etf اتریوم وجود دارد

طبق گفته‌های اریک بالچوناس (eric balchunas)، تحلیلگر ارشد etf در بلومبرگ، شش شرکت برای etfهای آتی اتریوم درخواست داده‌اند. این شرکت‌ها ولاتیلیتی شیرز (volatility shares)، بیت‌وایز (bitwise)، راوندهیل (roundhill)، ون‌اِک (vaneck)، پروشیرز (proshares) و گری‌اسکیل (grayscale) هستند و درخواست خود را در ۱ آگوست (۱۰ مرداد) به ثبت رسانده‌اند.

etf اتریوم یک صندوق قابل‌معامله در بورس است که شامل eth یا دارایی‌های مرتبط با قیمت آن می‌شود. برخلاف توکن‌هایی که در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله می‌شوند، etf اتریوم در یک صرافی سنتی معامله می‌شود.

عملکرد etfهای اتریوم شبیه به تمام etfهای دیگر است و در صورت تصویب آن‌ها، سرمایه‌گذاران می‌توانند مانند خرید سهام از طریق کارگزاری، سهام etfهای این ارز دیجیتال را هم بخرند و به همان صورت آن‌ها را معامله نمایند.

مزیت اصلی etf اتریوم این است که سرمایه‌گذاران دیگر نیازی ندارند نگران کلیدهای خصوصی، ذخیره‌سازی یا امنیت توکن‌های خود باشند. در عوض، آن‌ها فقط سهام etf را می‌خرند و بدون نیاز به خرید و نگهداری اتریوم واقعی، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

همبستگی فعلی اتریوم و s&p 500

نمودار همبستگی بین بازار ارزهای دیجیتال و شاخص s&p 500 نشان می‌دهد که اتریوم یک همبستگی قوی با بازار سهام آمریکا از اوایل ماه ژوئن (خرداد) تا اواخر ماه جولای (تیر) داشته و در این مدت، روند هر دوی آن‌ها به طور هم‌زمان حرکت کرده است.

با این حال، این همبستگی با گذشت زمان ضعیف شده و روند اتریوم از روند s&p 500 و بازار سهام آمریکا فاصله گرفته است.

روند بیت کوین، اتریوم، نزدک ۱۰۰، راسل ۲۰۰۰ و s&p 500 | همتاپی

 روند بیت کوین، اتریوم، نزدک ۱۰۰، راسل ۲۰۰۰ و s&p 500، منبع: intotheblock

در زمان نگارش این مطلب، شاخص s&p 500 و سایر شاخص‌های مربوط به بازار سهام با رشد قابل‌توجهی مواجه شده‌اند و بیشتر از ۱۰ درصد رشد کرده‌اند. این در حالی است که در ۲۴ ساعت گذشته اتریوم ۱.۳ درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: آیا روند نزولی اتریوم در روزهای گذشته به پایان رسیده است؟

بررسی نمودار روزانه اتریوم

همان طور که گفته شد، قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به محدوده ۱،۸۳۱ دلار رسیده است. شاخص مکدی (macd) در نمودار روزانه این ارز دیجیتال نیز نزولی بوده است.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (rsi) اتریوم هم در محدوده ۴۰ قرار داشته و نشان داده است که روند نزولی این ارز دیجیتال احتمالاً همچنان ادامه دارد.

قیمت، شاخص قدرت نسبی و شاخص macd اتریوم | همتاپی

قیمت، شاخص قدرت نسبی و شاخص macd اتریوم، منبع: ترینگ ویو

با وجود اخبار مربوط به etf، اینده اتریوم را چطور ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *