رویارویی قیمت اتریوم به مقاومت حیاتی؛ آیا روند صعودی اتر آغاز می‌شود؟

رویارویی قیمت اتریوم به مقاومت حیاتی؛ آیا روند صعودی اتر آغاز می‌شود؟ | همتاپی

اتریوم در حال حاضر با یک مقاومت حیاتی مواجه است و فعلاً تمرکز تحرکات قیمت روی عبور از آن است. یک بریک اوت (Breakout) موفق از این سطح می‌تواند به‌صورت بالقوه منجر به ایجاد یک مومنتوم صعودی در میان‌مدت شود.

 تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت  اتریوم

 قیمت اتریوم طی چند ماه گذشته، یک الگوی پرچم نزولی شکل داده است. بعد از لمس خط روند پایینی در روزهای اخیر نیز، یک رالی قیمت کوچک با مومنتوم بسیار کم آغاز کرده است.

اکنون، قیمت اتر در حال تثبیت در اطراف محدوده میانی است که دقیقاً نزدیک به دو سطح مقاومت قوی، یعنی خطوط میانگین متحرک 100 و 50 روزه (تقریباً در سطح 1350 دلار) قرار دارد.

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت اتریوم را به سطح بالاتر از این موانع برسانند، مومنتوم مثبت کاملاً تأیید خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت از مرز میانی بازگردد، تریدرها باید برای یک سقوط دیگر به سمت خط روند پایینی (اطراف سطح 1000 دلار که در چند ماه گذشته نقش یک حمایت کلیدی را ایفا می‌کرد) آماده شوند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

 تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته قیمت  اتریوم

 هر تحرک قیمت انفجاری، یک دوره تثبیت مستمر را در پی دارد. اصلاح فیبوناچی (Fibonacci Retracement) یک اندیکاتور مهم برای شناسایی این دوره‌ها و اهداف احتمالی است. معمولاً سطوح فیبوناچی 0.5 و 0.618 به عنوان مقاومت‌های مهم در اهداف نزولی در نظر گرفته می‌شوند.

همانطور که در چارت زیر می‌بینید، یک ناهماهنگی هم‌راستای سطح فیبوناچی 0.5 (در سطح 1380 دلار) برای حرکت نزولی واکنشی اخیر وجود دارد. این امر، این سطح ثابت را به یک مقاومت قدرتمند تبدیل می‌کند. اگر قیمت بتواند این سطح کلیدی را رد کند، مومنتوم صعودی به بازار خرید و فروش اتریوم برمی‌گردد.

با این وجود، با در نظر گرفتن شرایط بازار ارزهای دیجیتال می‌توان گفت احتمال بازگشت از سطوح فوق و سقوط قیمت به سطح 1000 دلار بسیار بیشتر است.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

 تحلیل درون زنجیره‌ای اتریوم

 چارت زیر، تراکنش‌های ورودی به صرافی‌های ارز دیجیتال برای اتر را نشان می‌دهد. این شاخص تعداد کل سپرده‌های مربوط به صرافی‌ها را نشان می‌دهد که افزایش مقدار آن، نشان‌دهنده افزایش احتمال فروش در اسپات مارکت یا بازارهای نقدی است.

مطالب مرتبط: تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا زمان خرید اتر فرا رسیده است؟

این شاخص در اوت 2022 یک جهش شدید ثبت کرد که منجر به افت شدید قیمت اتر شد. این جهش در نتیجه فروش مضطربانه و توزیع اتریوم از سوی مشارکت‌کنندگان در بازار رخ داد.

با این وجود، این شاخص در روزهای اخیر دو جهش کوچک ثبت کرده است. این امر احتمال یک افت قیمت در روزهای آتی را افزایش می‌دهد.

تراکنش‌های ورودی به صرافی‌ها برای اتریوم | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

تراکنش‌های ورودی به صرافی‌ها برای اتریوم

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *