عبور قیمت اتریوم از مرز ۱,۶۰۰ دلار؛ آیا اصلاح قیمت در پیش است؟

عبور قیمت اتریوم از مرز 1,600 دلار؛ آیا اصلاح قیمت در پیش است؟ | همتاپی

در چند روز گذشته و پس از بهبود روند قیمت بیت کوین، دومین رمزارز بزرگ بازار یعنی اتریوم نیز از این روند پیروی کرده و پس از ماه‌ها قرارگیری در شیب نزولی، بالاخره توانست نشانه‌هایی از قدرت را نشان دهد. با صعودی شدن روند، سطوح کلیدی بازار یکی پس از دیگری از سر راه کنار می‌روند. اما آیا این حرکت ادامه دار خواهد بود؟

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

با بررسی نمودار روزانه قیمت اتریوم، شاهد شکسته شدن سقف کانال نزولی کوتاه مدت این آلتکوین هستیم. قیمت اتریوم پس از رسیدن به حمایت 1,250 دلار، بازگشت قدرتمندی داشته و توانست سقف این کانال را به سمت بالا بشکند. هم اکنون قیمت اتر در حال تست خط روند نزولی اصلی خود است و شرایط به گونه ایست که می‌توان انتظار داشت این مقاومت نیز رو به بالا شکسته شود. در پی این تحولات مثبت، خرید اتریوم توسط سرمایه‌گذاران به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری جذاب دیده می‌شود، که ممکن است به افزایش قیمت بیشتر اتریوم منجر شود.

از دیدگاه پرایس اکشن کلاسیک، می‌توان گفت که قیمت اتریوم تا محدوده 2,000 دلار مقاومت سرسختی را پیش روی خود نمی‌بیند و می‌تواند به راحتی تا این سطح پیشروی کند. با این حال بررسی میانگین متحرک 200 روزه و قرارگیری آن در محدوده 1,700 دلار، می‌تواند مانع جدی برای اتر باشد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

در صورت عبور قیمت اتر از این میانگین متحرک و سپس مقاومت 2,000 دلاری، ساختار بازار پس از ماه‌ها روند نزولی، بالاخره صعودی خواهد شد. در نتیجه قیمت اتریوم می‌تواند در میان مدت به سمت محدوده‌های بالاتر حرکت کند.

نمودار 4 ساعته تحلیل تکنیکال قیمت اتر

شرایط نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم نیز با توجه به عبور سریع قیمت از محدوده 1,400 دلار و پیشروی آن به سمت مقاومت 1,800 دلار، صعودی به نظر می‌رسد.

با این حال اندیکاتور RSI با یک واگرایی نزولی همراه شده است. این اتفاق به نوعی یک سیگنال برای اصلاح یا تغییر روند در آینده نزدیک به شمار می‌رود. با این حال با توجه به قرار گرفتن یک مقاومت استاتیک جزئی، پیش از محدوده 1,800 دلار، سناریو اصلاح قیمت محتمل‌تر است. 

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

در صورتی که این اصلاح عمیق باشد، سطح 1,400 دلار بعنوان یک حمایت قوی برای پرتاب قیمت اتر به سطوح بالاتر عمل خواهد نمود.

مطالب مرتبط: روند صعودی اتریوم تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تحلیل احساسات حاکم بر بازار

نمودار زیر نشان دهنده شاخصی به نام Coinbase Premium Gap است که گپ یا اختلاف قیمت یک رمزارز (در اینجا اتریوم) بین صرافی کوین بیس پرو و صرافی بایننس را نشان می‌دهد. مقادیر بالاتر از صفر، به معنای وجود فشار خرید قابل توجه در صرافی کوین بیس است. مقادیر زیر صفر نیز حاکی از فشار فروش توسط کاربران آمریکایی است.

نمودار شاخص Coinbase Premium Gap | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار شاخص Coinbase Premium Gap

پس از افت شدید این شاخص به مقادیر زیر صفر در ماه‌های می و ژوئن (اردیبهشت و خرداد)، به وضوح شاهد بازگشت این معیار خاص به مقادیر بالاتر از صفر در چند ماه اخیر هستیم. چنین آماری به این نکته اشاره دارد که سرمایه گذاران آمریکایی مجددا شروع به انباشت اتریوم نموده و قیمت‌های فعلی را برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب می‌دانند. این موضوع می‌تواند به عنوان یک سیگنال صعودی تفسیر شود.

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *