اتریوم و تقاطع مرگ دوقلو؛ این الگو چه بلایی سر اتریوم خواهد آورد؟

تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

در نمودار اتریوم به دلار، بزرگ‌ترین آلت کوین بازار ارزهای دیجیتال، یک الگوی تقاطع مرگ دوقلو (death cross) جدید ایجاد شده است. این الگو به طور کلی سیگنال مهمی است که می‌تواند نشان‌دهنده کاهش بیشتر قیمت ارز دیجیتال اتریوم باشد. با این وجود، در ادامه توضیح خواهیم داد که الگوی مذکور ممکن است تاثیر چندان بدی روی اتریوم نگذارد.

 

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

از تقاطع مرگ دوقلوی اتریوم چه انتظاری باید داشته باشیم؟

اکنون تمام نگاه‌ها به اتریوم خیره شده؛ زیرا یک الگوی تقاطع مرگ جدید در نمودار هفتگی این ارز دیجیتال نمایان شده است. این الگو فقط چند هفته بعد از الگوی تقاطع طلایی ایجاد شده است که بلافاصله بعد از آن، اولین الگوی تقاطع مرگ اتریوم ایجاد شده بود.

الگوی تقاطع مرگ معمولاً به معامله‌گران نشان می‌دهد که روند بلندمدت یک ارز دیجیتال چگونه است. این الگو با متقاطع شدن میانگین‌های متحرک یک سیگنال نزولی صادر می‌شود و اعلام می‌کند که به زودی روند ارزهای دیجیتال نزولی خواهد شد.

از آنجا که اتریوم در گذشته فقط با یک تقاطع مرگ (تقاطع میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای و میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای) در نمودار هفتگی خود مواجه شده بود، داده‌های زیادی برای پیش‌بینی تاثیر آن وجود دارد. با این وجود، درک این الگو می‌تواند به معامله‌گران کمک شایانی کند.

نمودار هفتگی اتریوم | همتاپی

نمودار هفتگی اتریوم، منبع: tradingview

یک درس تکنیکال برای جلوگیری از ضرر بیشتر!

تحلیلگران و مدیران سبدهای سرمایه‌گذاری موفق برای تعیین موقعیت‌های معاملاتی خود و حذف فرایندهای تصمیم‌گیری، از «سیستم‌های معاملاتی» استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها روندهای موجود در بازار را بررسی می‌کنند و با استفاده از شاخص‌هایی مثل میانگین‌های متحرک بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری را اجرا می‌نمایند.

سیستم‌های مذکور در واقع از بخش زیادی از روندهای موجود استفاده می‌کنند، اما ضررهای مکرر و کوچکی را هم ایجاد می‌نمایند. این سیستم‌ها با سرمایه‌گذاری در روند ارزهای دیجیتال سود بیشتر و بلندمدت‌تری در مقایسه با ضررهای کوچک خود به دست می‌آورند.

اینکه یک تقاطع مرگ، یک تقاطع طلایی و سپس یک تقطع مرگ در نمودار اتریوم ایجاد شده است، نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در یک روند جانبی و رنج قرار دارد. در این صورت می‌توان ادعا کرد که اتریوم هنوز نتوانسته است وارد روند جدید و ثابتی شود.

سیستم‌های معاملاتی پیشرفته می‌توانند از شاخص حرکت جهت‌دار میانگین (adx) برای معاملات خود استفاده کنند. اگر adx زیر ۲۰ باشد، نشان می‌دهد که روند ارزهای دیجیتال چندان قوی نیست. اگر این شاخص بالای ۲۰ باشد، نشان می‌دهد که یک روند تثبیت‌شده به وجود آمده است و معامله‌گران می‌توانند از آن‌ استفاده کنند.

adx هفتگی اتریوم در حال حاضر در محدوده ۱۷.۹ قرار دارد و نشان می‌دهد که سیگنال تقاطع مرگ کیفیت زیادی ندارد. اگر adx به بالای ۲۰ برسد و اتریوم هم بتواند با استفاده تقاطع طلایی خود رشد کند، ممکن است فشار نزولی قابل‌توجهی در بازار این ارز دیجیتال ایجاد نشود.

با توجه به این تحلیل آینده ارز اتریوم را چطور ارزیابی می‌کنید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را به اشتراک بگذارید.
منبع: bitcoinist
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *