آیا زمان خرید اتریوم فرا رسیده است؟

تحلیل اتریوم: آیا زمان خرید اتریوم فرا رسیده است؟ | همتاپی

اتریوم که برای مدتی نسبتا طولانی در یک محدوده رنج قرار گرفته است، بار دیگر به مرز 1,300 دلار نزدیک شد. با این حال، شکل گیری کندل‌های نزولی در محدوده این مقاومت، حاکی از احتمال بازگشت رو به پایین قیمت است. در صورت افت قیمت اتریوم، ممکن است شاهد رسیدن آن به محدوده 1,225 دلار و تداوم تثبیت قیمت در این ناحیه باشیم.

میانگین متحرک 50 روزه به عنوان یک مقاومت پویا و متحرک بر سر راه قیمت اتریوم قرار گرفته است. شکست مقاومت 1,300 دلار می‌تواند باعث خروج از این محدوده فشرده شده و با رالی قیمت همراه شود

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

طی دو هفته اخیر، قیمت اتریوم در محدوده نوسان فشرده‌ای قرار گرفته است. این آلتکوین در این مدت همواره در حال نوسان بین دو سطح افقی 1,300 و 1,225 دلار بوده است. علی رغم تلاش متعدد اتر برای خروج از این ناحیه، اما قیمت همچنان در این محدوده گیر افتاده است که نشان دهنده احساسات عدم اطمینان در بازار است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

معمولا پس از هر بار افزایش شدید قیمت، شاهد یک مرحله تثبیت هستیم. توقف و مکث قیمت در چنین مقاطعی، برای تثبیت و حفظ سطوح بدست آمده اتفاق می‌افتد. پس از این دوره، ممکن است مجددا شاهد افزایش فشار خرید و تمایل معامله گران برای ادامه روند صعودی باشیم.

بنابراین، آن دسته از فعالان بازار که نسبت به قیمت اتریوم دیدگاه صعودی دارند، می‌توانند حمایت 1,225 دلار را به عنوان یک نقطه ورود در نظر بگیرند. با این حال معامله گران محتاط‌تر، پس از شکست مقاومت 1,300 دلار وارد می‌شوند تا با رالی قیمت پس از خروج از این محدوده همراه شوند.

شکست مقاومت 1,300 دلار همراه با فشار و هیجانات خرید می‌تواند باعث پرتاب قیمت به میزان 9 درصد تا سطح 1,420 دلار شود.

مطالب مرتبط: رویارویی قیمت اتریوم به مقاومت حیاتی؛ آیا روند صعودی اتر آغاز می‌شود؟

با این حال، تداوم روند نزولی کلی بازار و کاهش قیمت به پایین‌تر از 1,225 دلار، می‌تواند باعث از بین رفتن امید به بهبود قیمت شده و افت 6 درصدی تا سطح 1,158 دلار را به همراه داشته باشد.

به طور خلاصه می توان گفت، شکست اتریوم از هر سمت، یک رالی قیمت و فرصت معاملاتی مناسبی را به همراه خواهد داشت.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اندیکاتور مکدی (macd):  کاهش فاصله بین خطوط macd و سیگنال، حاکی از افت فشار و تمایل خریداران است و علاوه بر آن تقاطع نزولی این دو خط، باعث افزایش فشار و شدت فروش خواهد شد.

میانگین متحرک نمایی: گیر افتادن قیمت اتر بین دو میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه، باعث فشرده‌تر شدن ناحیه رنج و بیشتر شدن احتمال شکست این ناحیه شده است.

سطوح قیمت روزانه اتریوم:

قیمت لحظه‌ای: 1,250 دلار

روند: صعودی

شدت نوسان: متوسط

سطوح مقاومتی: 1,300 و 1,420 دلار

سطوح حمایت: 1,225 و 1,154 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *