قیمت اتریوم پیش از عرضه ETFهای اسپات می‌تواند به ۴٬۵۰۰ دلار برسد

آرتور چئونگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت سرمایه‌‎گذاری دی‌فاینانس کپیتال (DeFiance Capital) می‌گوید که قیمت اتریوم ممکن است قبل از آغاز رسمی معاملات اولین ETFهای اسپات در ایالات متحده به مرز ۴،۵۰۰ دلار برسد. به گزارش کوین‌تلگراف، او در تاریخ ۲۶می (۶خرداد) در توییتر نوشت:

اتریوم قبل از عرضه ETF‌های اسپات در محدوده ۴٬۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم پس از رشد ۲.۵درصدی طی ۷ روز گذشته درحال‌حاضر در محدوده ۳٬۸۵۰ دلاری معامله می‌شود. اگر پیش‌بینی چئونگ درست باشد، قیمت اتریوم نسبت به سطح فعلی خود بیش از ۱۵درصد افزایش می‌یابد.

چئونگ پیش‌بینی خود را درست بعد از تایید ETF اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تاریخ ۲۳می (۳خرداد) اعلام کرد. طبق این خبر، ۸ ETF اسپات اتریوم فهرست می‌شوند. این ۸ صندوق تایید‌شده توسط کمیسیون بورس آمریکا عبارتند از: 

  1. آی‌شیرز اتریوم تراست بلک‌راک (Blackrock)
  2. اتریوم تراست ون‌اک (VanEck)
  3. اتریوم فاند فیدلیتی (Fidelity)
  4. ETF اتریوم آرک ۲۱شیرز (ARC 21Shares)
  5. ETF اتریوم فرانکلین (Franklin)
  6. ETF اتریوم بیت‌وایز (Bitwise)
  7. اتریوم تراست گری‌اسکیل (Grayscale)
  8. ETF اینوسکو گلکسی (Invesco Galaxy)

طبق گفته جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، درحالی که تیید پرونده‌های 19b-4 یک علامت مثبت از سوی کمیسیون بورس آمریکاست، اما ناشران ETF‌های اسپات باید برای پرونده‌های S-1 خود تأییدیه بگیرند و این تاییدیه ممکن است ماه‌ها طول بکشد. جیمز سیفار در توییتر خود اینگونه گفت:

ممکن است هفته‌ها تا ماه‌ها طول بکشد تا تأییدیه‌های S-1 و در نتیجه یک ETF زنده اتر را ببینیم. زمانی مطمئن می‌شویم که تمام تاییدیه های S-1 مربوط به زمان شروع کار باشد نه احتمالات.

آیا قیمت اتریوم پیش از عرضه ETF‌های می‌تواند ۱۵درصد افزایش یابد؟

همان‌طور که گفتیم که قیمت اتریوم بعد از تحولات اخیر مربوط به تأیید ETF‌های اسپات حرکت صعودی قابل‌توجهی از خودش نشان داد.

نمودار یک روزه جفت ارز ETH/USDT
نمودار یک روزه جفت ارز ETH/USDT

با توجه به پیشرفت‌های اخیر اتریوم، صعود فرضی این ارز به سطح قیمت ۴٬۵۰۰ دلار، چندان دور از انتظار نیست زیرا این پیش‌بینی قیمت ۸ درصد بالاتر از اوج قیمت اتریوم در ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۵ آبان ۱۴۰۰) است. اتریوم در آن تاریخ روی سطح ۴۸۹۱ دلار قرار داشت.

با این حال، اتریوم با ناحیه مقاومت روی سطح ۴۰۰۰ تا ۴۱۰۰ دلار مواجه است. طبق داده‌های کوین‌گلس، حرکت اتریوم به بالای سطح ۴٬۱۰۰ دلار، می‌تواند بیش از ۵۰۰میلیون دلار پوزیشن‌های فروش اهرمی را در تمام صرافی‌ها لیکویید کند.

نقشه لیکوئیدشدن صرافی‌ها برای اتر
نقشه لیکوئیدشدن معاملات اتریوم در صرافی‌ها

به گفته آندری استویچف، رئیس کارگزاری در پلتفرم وام‌دهی نکسو (Nexo)، صندوق قابل معامله اتریوم به عنوان قوی‌ترین کاتالیزور قیمت اتر در طول چرخه صعودی فعلی عمل خواهد کرد و می‌تواند به صعود قیمت اتر تا ۱۰ هزار دلار نیز کمک کند.

استویچف به کوین تلگراف گفت:

ETFهای اسپات در ایالات متحده و محصولات مشابه در آسیا به اتریوم کمک می‌کند که تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰ هزار دلار برسد.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *