آیا افزایش فعالیت ماینر‌ها باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شود؟

افزایش فعالیت ماینر‌ها باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شود | همتاپی

آمار‌ها نشان می‌دهند که اخیراً میزان انباشت و ذخیره بیت کوین توسط ماینر‌ها و همچنین درآمد آن ها افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، معامله گران در مورد شرایط بازار خوشبین‌تر شده و بسیاری از آن‌ها اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند.

افزایش میزان هولد یا نگهداری بیت کوین توسط ماینر‌ها، نشان دهنده افزایش اعتماد آن‌ها نسبت به بیت کوین است. همزمان میزان درآمد ماینر‌ها نیز افزایش یافته است.

این درحالی‌است که سختی شبکه بیت کوین نیز در حال افزایش است. در عین حال، نسبت معاملات خرید نسبت به فروش نیز در حال افزایش است که این موضوع حاکی از خوشبینی معامله گران نسبت به شرایط بیت کوین است.

با توجه به ماهیت بسیار پرنوسان بیت کوین، درآمد ماینر‌ها از استخراج بیت کوین نیز نوسانات بسیار زیادی را شاهد بوده است. به همین دلیل، در نیمه دوم سال 2022 شاهد خروج تعداد زیادی از ماینر‌ها از بازار بودیم. اما اکنون و در آستانه سه ماهه سوم سال 2023، میزان خوشبینی و امید ماینر‌ها نیز افزایش یافته است.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

افزایش موجودی ماینر‌ها

افزایش 8.2 هزار واحدی ذخایر بیت کوین ماینر‌ها، نشانه اعتماد و اطمینان آن‌ها نسبت به بیت کوین است. بر اساس داده‌های گلس نود (glassnode)، در حال حاضر میزان کل دارایی بیت کوین ماینر‌ها به 78.5 هزار واحد بیت کوین رسیده است.

ماینر‌ها توانسته‌اند از طریق استخراج و بدست آوردن بیت کوین جدید، میزان دارایی خود را افزایش دهند. این مسئله به معنای تداوم اطمینان آن‌ها نسبت به این ارز دیجیتال و افزایش علاقه و حمایت مداوم ماینر‌ها نسبت به بیت کوین است. از آنجایی که ماینر‌ها تاثیر بسزایی در حفظ امنیت شبکه دارند، حمایت و اطمینان آن‌ها نسبت به بیت کوین، به عنوان یک شاخص مثبت در نظر گرفته می‌شود.

میزان بالانس ماینرهای بیت کوین | همتاپی

میزان بالانس ماینرهای بیت کوین، منبع: گلس نود

لازم به ذکر است که افزایش درآمد ماینر‌ها نیز در بهبود عملکرد آن‌ها بی‌تاثیر نبوده است. طی 3 ماه گذشته، در آمد روزانه ماینر‌ها از 21,372 میلیون دلار، به 27,253 میلیون دلار رسیده است.

درآمد ماینرهای بیت کوین | همتاپی

درآمد ماینرهای بیت کوین، منبع: سایت بلاک چین

البته میزان سختی استخراج  نیز در مدت زمان مشابه، افزایش بسیار قابل توجهی داشته است. هرگاه میزان سختی استخراج بیت کوین به حد نصاب جدیدی می‌رسد، می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که رقابت بین ماینر‌ها افزایش یافته است.

در این شرایط، ماینر‌ها برای اینکه توان رقابت داشته باشند، به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارند و در نهایت این موضوع باعث بهبود و تقویت امنیت شبکه می‌شود.

این مسئله همچنین نشان دهنده اهمیت منابع مورد نیاز برای سرمایه گذاری در زمینه استخراج است که به طور بالقوه بر نرخ ایجاد بلوک‌های جدید و پویایی کلی عرضه بیت کوین تاثیر می‌گذارد.

سختی شبکه بیت کوین | همتاپی

سختی شبکه بیت کوین، منبع: سایت بلاک چین

پیش‌بینی معامله گران

اگرچه افزایش سختی شبکه ممکن است در آینده چالش‌هایی را برای ماینرها ایجاد کند، اما رشد آن‌ها تا حد زیادی به قیمت بیت کوین بستگی دارد. بر اساس داده‌های coinmarketcap، در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین 26,690 دلار است.

رفتار و تصمیمات معامله گران، حاکی از خوشبینی آن‌ها نسبت به این ارز دیجیتال و امیدواری آن‌ها نسبت به افزایش قیمت بیت کوین است.

در حال حاضر، 86 هزار قرارداد اختیار بیت کوین در آستانه منقضی شدن قرار دارد. نسبت معاملات فروش در این قرارداد‌ها 0.38 است و این یعنی تعداد پوزیشن یا معاملات خرید، بیشتر از فروش است.

با بررسی این معاملات می‌توان تخمین زد که سطح maximum pain point یا قیمتی که معامله‌گر بیشترین میزان ضرر را متحمل می‌شود، در نزدیکی 27 هزار دلار قرار دارد. همچنین به طور کلی می‌توان ارزش این معاملات را چیزی در حدود 2.26 میلیارد دلار تخمین زد.

نسبت پوت به کال | همتاپی

نسبت پوت به کال، منبع: the block

برای دریافت آخرین تحلیل‌های بیت کوین، به صفحه تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت بیت کوین مراجعه کنید.

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *