کاهش قدرت اتریوم؛ چرا محدوده ۱۸۰۰ دلار اهمیت زیادی دارد؟

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به زیر ۱۸۸۰ دلار رسیده و با توجه به سیگنال‌های نزولی موجود، ممکن است تا ۱۸۰۰ دلار هم کاهش پیدا کند.

اتریوم در حال حاضر تمام تلاش خود را می‌کند تا با استفاده از حمایت ۱۹۲۵ دلار دوباره رشد کند. قیمت این ارز دیجیتال زیر محدوده ۱۸۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. علاوه بر این، یک خط روند نزولی مهم در نزدیکی مقاومت ۱۹۰۵ دلار در نمودار ساعتی eth ایجاد شده است. ارز دیجیتال اتریوم می‌تواند دوباره رشد کند، اما روند صعودی بعدی آن احتمالاً تا نزدیکی محدوده ۱۹۰۰ دلار ادامه دارد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

قیمت اتریوم با مقاومت زیادی روبه‌رو می‌شود

قیمت اتریوم نتوانست به بالای مقاومت ۱۹۲۵ دلاری برسد و روند نزولی جدیدی را آغاز کرد. eth هم‌اکنون به زیر سطوح ۱۹۰۰ و ۱۸۸۰ دلار کاهش یافته است تا مانند بیت کوین به روند اصلاحی کوتاه‌مدت خود ادامه دهد.

این ارز دیجیتال حتی قیمت ۱۸۲۵ دلار را هم آزمایش کرده؛ اما توانسته است کمی رشد کند. اتریوم همچنان در حال تلاش برای بازیابی ارزش از دست‌ رفته خود است و سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۵۶ دلار تا کف ۱۸۲۵ دلار) را به سمت بالا شکسته است.

با این وجود، قیمت eth همچنان زیر ۱۸۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته این ارز دیجیتال قرار دارد. همان طور که گفته، یک خط روند نزولی مهم هم در نزدیکی مقاومت ۱۹۰۵ دلار در نمودار ساعتی eth قرار دارد.

اولین مقاومت اتریوم در نزدیکی سطح ۱۸۸۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است؛ اما اولین مقاومت اصلی این ارز دیجیتال منطقه ۱۸۹۰ دلار محسوب می‌شود. مقاومت بعدی eth هم در نزدیکی سطح ۱۹۰۰ دلار و خط روند مذکور است که در نزدیکی سطح ۶۱.۸ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۵۶ دلار تا کف ۱۸۲۵ دلار) قرار دارد.

نمودار ساعتی قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار ساعتی قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

عبور از مقاومت ۱۹۰۵ دلار می‌تواند باعث افزایش قیمت eth و حرکت به سمت محدوده ۱۹۵۵ دلار شود. مقاومت اصلی بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۱۹۷۵ دلار است. در صورت حفظ روند صعودی مذکور، eth می‌تواند به سمت مقاومت ۲۰۵۰ دلار حرکت کند.

آیا ممکن است قیمت eth کاهش یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۸۹۰ دلاری یا ۱۹۰۰ دلاری خود عبور کند، می‌تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. در این صورت، اولین حمایت در نزدیکی سطح ۱۸۴۰ دلار قرار دارد.

اولین حمایت اصلی eth سطح ۱۸۲۵ دلار محسوب می‌شود که در صورت رسیدن به زیر آن، ممکن است فشار فروش بازار افزایش یابد. در این صورت، حمایت بعدی اتریوم سطح ۱۷۷۰ دلار است و در صورت تداوم روند نزولی مذکور، قیمت eth می‌توان به سطح ۱۷۲۰ دلار برسد.

شاخص‌های تکنیکال

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی حرکت خود را از دست می‌دهد.

شاخص قدرت نسبی (rsi): در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۲۵ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۸۹۰ دلار

پیش بینی قیمت اتریوم امروز را چطور ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها ثبت کنید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *