رکود در بازار ارزهای دیجیتال؛ احتمال سقوط قیمت بیت کوین به ۶۵هزار دلار

چکیده مطلب:

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به یک هفته است که در محدوده ۲.۵تریلیون دلاری در نوسان است. قیمت بیت کوین نیز پس از اینکه روز گذشته به بالای ۷۰٬۰۰۰ دلار افزایش یافت، بار دیگر به کانال ۶۷٬۰۰۰ دلار بازگشت. همچنین، تأیید ETFهای اسپات اتریوم در ایالات متحده و تصویب چارچوب لایحه مقررات رمزارز‌ها در این کشور تاکنون تأثیر مثبتی بر روند بازار نداشته‌اند.

قیمت بیت کوین پس از آنکه روز گذشته به بیش از ۷۱٬۰۰۰ دلار افزایش یافت، بار دیگر به زیر سطح ۶۸٬۰۰۰ دلاری سقوط کرد. تأیید درخواست عرضه ETF‌های اسپات اتریوم و لایحه قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال (FIT21) هنوز هیچ تأثیر صعودی چشمگیری بر روند بازار نداشته است. چشم‌انداز کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین خوش‌بینانه است، اگر احتمال یک اصلاح قیمت پیش از شروع دوباره روند صعودی وجود دارد.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، گفت که در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده شرکت خواهد کرد و تنها از نامزدی حمایت می‌کند که پشتیبان ارزهای دیجیتال باشد. او در توییت خود نوشت که رئیس‌جمهور ایالات متحده باید صدای جامعه ارزهای دیجیتال و شرکت‌های ذی‌نفع باشد و از منافع آن‌ها حمایت کند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین و نامزد انتخابات ۲۰۲۴، اعلام کرده است که درصورت پیروزی در انتخابات از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال حمایت و راس اولبریخت، بنیان‌گذار بازار سیلک‌رود (Silkroad) را آزاد خواهد کرد.

توقف روند رشد ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال

درحال‌حاضر، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲.۵۵ تریلیون دلار است و تقریبا یک هفته‌ای می‌شود که در اطراف این سطح نوسان دارد. روند کلی بازار کلان فعلاً نزولی است و روند صعودی‌ای که انتظار می‌رفت ارزش کل بازار را به بیش از ۲.۶۱ تریلیون دلار برساند، به یک حرکت نوسانی تبدیل شده است که در شرایط کنونی نشانه‌ای از رشد ندارد. روند کنونی احتمالاً تا روزهای آینده ادامه خواهد داشت تا زمانی که بازار شاهد یک پولبک و بعد از آن افزایش خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران باشد.

تجزیه و تحلیل ارزش کل بازاره کریپتو
تجزیه و تحلیل ارزش کل بازاره کریپتو منبع: TradingView

در هر صورت، اگر روند نزولی تسلط زیادی روی بازار داشته باشد، به احتمال زیاد شاهد افت ارزش کل بازار تا ۲.۴تریلیون دلار خواهیم بود. در نتیجه، این احتمال وجود دارد که سرمایه‌گذاران شاهد ازبین‌رفتن بخشی از سود خود باشند.

توقف قیمت بیت کوین در ناحیه حمایتی

در زمان نوشتن این مقاله، قیمت بیت کوین پس از تلاش ناموفق برای عبور از مقاومت ۷۱٬۸۰۰ دلاری، با قیمت حدود ۶۷٬۸۰۰ دلار معامله می‌شود. اگر بیت کوین بتوانید مقاومت ۷۰٬۰۰۰ دلاری را به حمایت تبدیل کند، احتمالاً شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. هرچند، این اتفاق هنوز رخ نداده است. 

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین منبع: TradingView

درحال‌حاضر، بیت کوین پایین‌تر از سطح حمایت ۶۸٬۵۰۰ دلار در نوسان است که با توجه به نمودار بالا احتمال سقوط قیمت تا تا سطح ۶۴٬۸۰۰ دلار وجود دارد.

موجی از توجه‌ها به سمت جَسمی کوین

جسمی کوین (JasmyCoin)، توکن بومی شرکت جسمی کورپوریشن (Jasmy Corporation) واقع در توکیو ژاپن است که توانست از روند صعودی بازار استفاده کند. این آلت کوین با رشد ۳۰درصدی طی ۷ روز گذشته از ۰.۰۲۱ دلار به ۰.۰۲۷ دلار رسید و در میان ۵ ارز دیجیتالی قرار داشت که بهترین عملکرد را داشتند. این بالاترین قیمت جسمی کوین در دو سال اخیر است.

تجزیه و تحلیل قیمت جسمی کوین
تجزیه و تحلیل قیمت جسمی کوین- منبع: TradingView

در‌حال‌حاضر رسیدن به یک اوج قیمت جدید کمی بعید به نظر می‌رسد و ناحیه حمایت بعدی نیز از دور از دسترس است. بنابراین، اگر سرمایه‌گذاران بازار این افزایش قیمت را حفظ نکنند، شانس دستیابی به نقاط اوج قیمت بعدی از بین می‌رود و توکن جسمی به ناحیه حمایت ۰.۰۲۴ دلار سقوط می‌کند.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *