آیا بیت کوین می‌تواند در ۱۲۰ روز آینده به اوج قیمتی جدیدی برسد؟

آیا بیت کوین می‌تواند در ۱۲۰ روز آینده به اوج قیمتی جدیدی برسد؟ | همتاپی

تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال مطرح بازار در ۱۲۰ روز آینده ممکن است به بیشترین رکورد خود برسد.

هرچند بیتکوین با فشار نزولی شدیدی مواجه شده، قیمت آن همچنان در یک محدوده صعودی باقی مانده است. از زمانی که قیمت این ارز دیجیتال از زیر محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار به ۲۸,۹۰۰ دلار رسید، فعالان بازار ارزهای دیجیتال نسبت به آینده آن اطمینان بیشتری پیدا کردند. 

تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال یک روند تکراری را حفظ می‌کند. این روند مانند هاوینگ بیت کوین است که هر چهار سال یک بار تکرار می‌شود و پاداش استخراج‌کننده‌ها را نصف می‌کند. علاوه بر این، قیمت بیت کوین با افزایش فشار فروش کاربران در ژانویه (دی) و تا حدودی در فوریه (بهمن) نوسان زیادی داشته است.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

حال سؤال این است که آیا بیتکوین می‌تواند در سال ۲۰۲۳ به اوج جدیدی برسد؟ مسئله این است که تاریخچه این ارز دیجیتال آینده را اثبات نمی‌کند، اما داده‌های موجود نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال به‌سرعت با تغییرات زیادی مواجه می‌شود.

نمودار قیمت بیتکوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

کف بیتکوین در گذشته نشان می‌دهد که روند صعودی فعلی این ارز دیجیتال می‌تواند آغازی برای افزایش قیمت آن در آینده باشد. در نتیجه، احتمال اینکه قیمت آن به اوج جدیدی برسد، وجود دارد. مسئله این است که هر بار بیت کوین به اوج خود می‌رسد، به‌صورت روزانه از سطوح پایین‌تر به میانگین باند بولینگر باز می‌گردد.

مطالب مرتبط: توقف روند صعودی بیتکوین همزمان با رشد دامیننس بیتکوین

ضمن اینکه باندهای بولینگر در تعیین اوج قیمتی جدید ارزهای دیجیتال هم تأثیرگذار هستند. در حال حاضر، قیمت این ارز دیجیتال از باند پایینی برگشته و به باند میانی نزدیک شده است. وقتی بیتکوین از این باندها عبور کند، ممکن است با نوسان قابل‌توجهی مواجه شود و به اوج‌های جدیدی برسد.

تونی د بال (Tony The Ball)، تحلیلگر مشهور بازار ارزهای دیجیتال، با توجه به نظریه باند بولینگر ۶ هفته‌ای اعلام کرده که قیمت بیتکوین ممکن است در عرض ۳ تا ۴ ماه یا حدود ۱۲۰ روز به اوج قیمتی جدیدی برسد.

نمودار تحلیل قیمت بیتکوین با باند بولینگر | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار تحلیل قیمت بیتکوین با باند بولینگر. منبع: توییتر Tony The Ball

او روند صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را با روند فعلی آن مقایسه و پیش‌بینی کرده است که قیمت بیتکوین به احتمال زیاد طی ۳ تا ۴ ماه آینده به بالاتر از ۶۴,۰۰۰ دلار می‌رسد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: blockchair.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *